Ile kosztuje kredyt samochodowy w Toyota Banku?

2014-04-11 13:47:00

Kredyty samochodowe znajdziemy w ofercie praktycznie wszystkich banków, jednak kilka z nich specjalizuje się obsłudze właśnie tego typu rozwiązań, dzięki czemu, korzystając z ich usług, możemy zaoszczędzić. Jedną z tego rodzaju instytucji jest Toyota Bank.

Wśród banków działających na polskim rynku usług finansowych znaleźć można takie, które specjalizują się w finansowaniu zakupu pojazdów. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Toyota Bank i Volkswagen Bank. Ten pierwszy dedykuje swoje rozwiązanie głównie klientom zdecydowanym na zakup samochodów marki Toyota i Lexus, drugi natomiast specjalizuje się w kredytowaniu pojazdów grupy VW, czyli poza samym Volkswagenem, także oferuje sprzedaż na raty pojazdów typu Audi, Seat czy Skoda. Tym razem skupimy się na usługach oferowanych przez pierwszy z wymienionych banków, czyli Toyota Bank.

Oferta Toyota Banku skierowana do klientów zainteresowanych sfinansowaniem nowego auta marki Toyota okazuje się być bardzo kusząca szczególnie w sytuacji, gdy interesuje nas auto ekologiczne, w tym przypadku hybrydowe. W przypadku oferty Eco-Hit bank oferuje oprocentowanie nominalne na poziomie już od 2,99 procent. Nieco gorsze, choć nadal bardzo atrakcyjne, warunki spotkamy w sytuacji, gdy interesuje nas auto z bardziej tradycyjnymi jednostkami napędowymi. W takim przypadku oprocentowanie nominalne rozpoczyna się od poziomu 5,99 proc. Podana stawka obowiązuje  przy okresie spłaty od 6 do 12 miesięcy dla aut nowych.

W ofercie Toyota Banku znajdziemy też tradycyjne kredyty samochodowe, którymi sfinansujemy zakup dowolnie wybranego, nowego auta. W tej sytuacji również możemy trafić na korzystne warunki, jednak te będą uzależnione głównie od terminu spłaty kredytu. Jeśli będziemy w stanie uregulować dług w okresie do 1 roku, to możemy liczyć na oprocentowanie na poziomie 5,99 proc., czyli podobnie jak w przypadku aut marki Toyoty, jednak przy różnych okresach spłaty. Jeśli jednak interesuje nas rozłożenie płatności na zdecydowanie dłuższy okres, czyli od 85 do 96 miesięcy, to oprocentowanie nominalne takiego kredytu wzrosnąć może nawet do 11,99 proc.

Oferta Toyota Banku jest bardzo atrakcyjna, pod warunkiem, że nasz wzrok kierujemy na modele właśnie takiej marki samochodów. Dzięki temu możemy liczyć również na atrakcyjne ubezpieczenie i kilka dodatkowych korzyści, na czele z uproszczonymi procedurami, które pozwalają wyjechać nowym samochodem z salonu już po godzinie.

Ilona Maciejuk