Czy kredyt samochodowy w Santanderze się opłaca?

2014-03-26 14:31:00

Decydując się na zakup auta za kredyt, zawsze stoimy przed dylematem – który bank wybrać? Tym razem przyjrzymy się bliżej ofercie Santander Consumer Banku.

Przeglądając różne oferty kredytów samochodowych, pierwszą kwestią, na którą zwracamy uwagę, jest oprocentowanie. W przypadku Santander Consumer Banku z pewnością możemy uznać ten aspekt za mocną stronę ich oferty kredytowej. Wystarczy powiedzieć, że oprocentowanie rzeczywiste kredytu samochodowego jest w tym przypadku konkurencyjne, a często nawet niższe niż to oferowane nawet przez banki samochodowe. Ostateczny koszt kredytu zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj pojazdu, jego wiek, masa całkowita, a przede wszystkim jego cena. Postanowiliśmy więc zwrócić uwagę na wszystkie z nich.

Santander Consumer Bank ma wiele do zaoferowania w swoim kredycie samochodowym. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że bank kredytuje zakup pojazdów nowych i używanych, bez względu na to, czy pochodzą one z krajowej dystrybucji czy są importowane. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita samochodu ciężarowego nie może przekroczyć 6,5 tony. Co więcej, bank sfinansuje zakup auta nawet 12-letniego, pod warunkiem jednak, że całość kredytu zostanie spłacona przed osiągnięciem przez pojazd wieku 16 lat. Maksymalny okres spłaty kredytu wynosić może nawet 96 miesięcy.

Dobrą informacją dla klientów nieposiadających odłożonej odpowiedniej kwoty gotówki z przeznaczeniem na wkład własny do zakupu samochodu jest fakt, iż Santander Consumer Bank nie wymaga od nas żadnej wpłaty własnej. Co więcej, jeśli interesuje nas kwota kredytu nie przekraczająca 150 tysięcy złotych, możemy liczyć na uproszczone procedury przyznawania finansowania. Samo weryfikowanie zdolności kredytowej również uznać należy dla korzystne dla wnioskodawcy, choćby z tego względu, że bank akceptuje wszystkie źródła dochodu.   

Jak to w wielu przypadkach bywa, także w Santander Banku możemy liczyć na obniżenie oprocentowania kredytu. Warunkiem będzie jednak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. W tym przypadku należy samodzielnie przekalkulować, czy takie rozwiązanie będzie dla nas opłacalne.

Podsumowując, kredyt samochodowy Santander Consumer Banku jest z pewnością jednym z ciekawszych na rynku i zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę, decydując się na zakup praktycznie dowolnego auta.

Renata Grochowska