Dokąd po szybką pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach?

2014-04-15 11:21:00

Pożyczka bez zaświadczenia o zarobkach jest możliwa do uzyskania w prosty sposób, ale najpierw trzeba wiedzieć, do której instytucji finansowej warto się o nią zwrócić.

Osoby, które chciałyby wziąć pożyczkę bez zaświadczenia o zarobkach mają taką możliwość w wielu pozabankowych firmach pożyczkowych. Nawet jeśli ze względu na niekorzystną historię kredytową nie mogą liczyć na współpracę z bankami albo z dużymi firmami pożyczkowymi, ale na rynku czekają na nie odpowiednie podmioty, które są w stanie im pomóc finansowo nawet nie sprawdzając informacji o konsumencie w Biurze Informacji Kredytowej.

W przypadku bankowych kredytów weryfikacja informacji o zarobkach pożyczkobiorcy jest jedną z czynności podstawowych, których dopuści się bank. Banki żądają zwykle w tym celu udokumentowania dochodów wnioskodawcy w postaci dostarczenia przez niego zaświadczeń o dochodach od pracodawcy lub dokumentów typu umowa o pracę. Posiadając takie informacje, są w stanie w dokładny i rzetelny sposób ocenić zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Niestety, nie każdy pracuje w obecnych czasach na umowę o pracę, a to już potrafi skomplikować procedurę wnioskowania o kredyt. Wiele osób, próbując wiązać koniec z końcem, ima się różnych prac, nierzadko na umowy o dzieło, które trwają zaledwie kilka miesięcy, a to za mało, by uzyskiwany w ten sposób dochód banki mogły traktować jako stały. W gronie osób, które mogłyby być negatywnie postrzegane przez banki w kontekście zapewnienia stabilności dochodów często znajdują się także freelancerzy, którzy pracują na umowy krótkoterminowe i nie mogą być pewni swoich przychodów w następnym miesiącu. Na szczęście takie osoby, chcąc wziąć szybką pożyczkę, mogą zwrócić się do jednej z wielu firm pożyczkowych.

W tej chwili na rynku mamy do czynienia z prawdziwym wysypem firm pożyczkowych, które proponują klientom szybkie pożyczki bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. W przypadku tego rodzaju ofert wystarczy najczęściej oświadczenie pożyczkobiorcy, w którym określa on ogólną sumę przychodów miesięcznych. Firma pożyczkowa nie weryfikuje dalej tych informacji, ufając klientowi. Oczywiście jest to dla tego podmiotu transakcja o podniesionym ryzyku. Nie mniej jednak z tego żyją właśnie takie firmy i klienci mogą liczyć zazwyczaj na ich przychylność.

Szukając tego rodzaju ofert, najlepiej jest skupić się na poszukiwaniu ich przez Internet. Oczywiście tego typu firmy udostępniają swoje usługi także poza siecią, ale po prawdzie w Internecie znalezienie odpowiedniej szybkie pożyczki będzie najszybsze. Multum firm, interesujące propozycje oraz relatywnie atrakcyjne warunki mogą skusić wiele osób niemogących okazać zaświadczenia o zarobkach z firmy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się firmy pożyczkowe.

Emilia Kasińska