Kredyt na Volkswagena najtańszy w Volkswagen Banku?

2014-03-24 16:09:00

Banki samochodowe często są w stanie przedstawić swoim klientom naprawdę atrakcyjne warunki spłat kredytów na zakup aut. Sprawdzamy, czy w Volkswagen Banku dostaniemy najtańszy kredyt na Volkswagena.

Samochody marki Volkswagen uchodzą za wzór jakości i niezawodności na europejskim rynku. Nie dziwi więc fakt, że klienci często szukają dodatkowych źródeł finansowania, aby móc pozwolić sobie na zakup auta, które będzie im służyło przez następne lata. W przypadku Volkswagena sytuacja jest o tyle ciekawa, że jego zakup możemy skredytować w Volkswagen Banku, czyli w banku samochodowym oferującym specjalne rozwiązania dla klientów zainteresowanych autem z grupy Volkswagen, a więc także Audi, Skodą czy Seatem. Sprawdzimy, czy rzeczywiście kredyt samochodowy w Volkswagen Banku będzie w takich przypadkach najtańszy.

Załóżmy, że interesujący nas samochód kosztuje 70 tysięcy zł, przy czym nasz wkład własny wynosi 10 tysięcy zł, a więc kwota kredytu to 60 tysięcy (wkład własny 14 proc.). Jako okres spłaty wybieramy 60 miesięcy. W takiej sytuacji Volkswagen Bank rzeczywiście może zaproponować nam jedną z bardziej interesujących ofert kredytu samochodowego. Przy wymienionych powyżej warunkach możemy bowiem liczyć na oprocentowanie nominalne na poziomie 5,99 proc., a nasza miesięczna rata wyniesie ok 1 218 zł. Niestety, musimy liczyć się też z koniecznością zapłacenia 5 proc. prowizji. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż bank nie będzie od nas wymagał wkładu własnego. Instytucja ta nie nakłada też górnego limitu kwoty pożyczki. Oferta VW Banku pozwala bowiem skredytować każdy samochód z oferty niemieckiego producenta i wszystkich marek do niego należących.

Jeśli jednak nie interesuje nas propozycja standardowego kredytu samochodowego - z ratami spłacanymi co miesiąc, w VW Banku możemy liczyć na wiele innych, bardzo interesujących rozwiązań, na czele z kredytami balonowymi z zerowym oprocentowaniem nominalnym. Oczywiście w każdym przypadku musimy liczyć się z kosztami, które będzie należało ponieść w związku kredytowaniem zakupu pojazdu, jednak warto przeanalizować wszystkie rozwiązania i znaleźć najkorzystniejsze dla naszego domowego budżetu. Jeśli interesuje nas samochód należący do grupy Volkswagen, propozycja banku samochodowego o takiej samej nazwie będzie z pewnością korzystnym rozwiązaniem.

Ilona Maciejuk