Zestawienie najtańszych pożyczek na 5000 zł

2014-03-07 21:27:00

Jeśli brakuje nam pieniędzy na zakup nowego sprzętu RTV czy potrzebujemy gotówki na remont mieszkania, warto zaczerpnąć informacji o najtańszych pożyczkach na 5000 zł.

Pożyczka na kwotę 5000 zł powinna pozwolić na zakup nowego sprzętu RTV, AGD czy nawet na niewielki remont mieszkania lub pomieszczenia w domu. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zaciągnięcie, warto przeanalizować dostępne w tym zakresie możliwości.

Sprawdź też: Szybkie pożyczki bez zaświadczeń - które będą najtańsze?

Dla kredytobiorców podstawowe znaczenie mają dwie kwestie: procedury przyznawania kredytów i warunki spłaty, czyli zarówno okres, w którym musimy uregulować nasz dług, jak i jego oprocentowanie oraz wszelkie dodatkowe koszty. Interesującym rozwiązaniem wydają się więc pożyczki oferowane przez banki prężnie działające w Internecie, takie jak mBank czy Alior Sync. Możemy w ich przypadku liczyć na przyspieszoną weryfikację zdolności kredytowej, a także na jasno określone warunki wpłaty. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) kredytów bankowych na 5000 zł przy 24-miesięcznym okresie spłaty (dostępnych przez Internet) zwykle nie przekracza granicy 25 proc.

Banki z pewnością wezmą pod uwagę raport BIK na nasz temat, więc jeśli zależy nam na uniknięciu takiej sytuacji, rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe. Firma Incredit.pl oferuje pożyczki do 5000 zł na jasnych warunkach, dzięki czemu jeszcze przed podpisaniem umowy klient ma świadomość wszelkich kosztów, jakie będzie zmuszony ponieść. W udostępnionym przez Incredit.pl formularzu informacyjnym o pożyczce czytamy, że przy wspomnianej kwocie i najdłuższym (czyli 2-letnim) okresie kredytowania suma pozostała do zapłaty wyniesie - bagatela - 12000 zł. RRSO będzie przy tym równe 169.96 proc. Mimo wszystko zaletą oferty jest procedura przyznawania kredytu - ograniczenie formalności do minimum i stosunkowo szybka decyzja kredytowa. Niestety, pożyczka w tej wysokości dostępna jest dopiero wówczas, gdy konsument już raz skorzystał z usług pożyczkodawcy. Firma sprawdza historię kredytową wnioskodawców w BIK-u.

Alternatywą dla pożyczek bankowych i pozabankowych są pożyczki prywatne. Inwestorów chętnych do pożyczenia nam pieniędzy na satysfakcjonujących nas warunkach znajdziemy między innymi na stworzonych do tego celu serwisach internetowych. Będziemy mogli też samodzielnie określić termin spłaty i wysokość oprocentowania. Oczywiście trudno liczyć na warunki korzystniejsze od tych, które przedstawią nam banki w ich ofertach promocyjnych, jednak takie rozwiązanie z pewnością posiada też kilka plusów, które warto wziąć pod uwagę.

Ilona Maciejuk