Ranking najtańszych pożyczek pozabankowych na 1000 zł

2014-03-07 19:49:00

Kiedy istnieje potrzeba pożyczki pozabankowej, warto poznać najlepszą ofertę. Oto ranking najtańszych pożyczek na 1000 zł.

Jeśli bank chce sprawdzić zdolność kredytową pożyczkobiorcy, korzysta głównie z informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Dowiaduje się m.in. o tym, jakie kredyty posiada przyszły klient banku oraz jak wyglądają spłaty - czy są terminowe i czy występują lub występowały w nich jakieś zaległości.

Jeśli pożyczkobiorca miał już problemy ze spłatą kredytów, wszelkie informacje o tym będą zawarte w BIK. Dlatego też spora grupa docelowych klientów decyduje się na pożyczkę bez BIK lub pożyczki pozabankowe, w przypadku których pożyczkodawcy mają mniejsze wymagania w zakresie jakości spłat wynikających z historii kredytowej klienta, niż banki. Warto prześledzić ranking najtańszych pożyczek na 1000 zł.

Najtańsze pożyczki pozabankowe na 1000 zł

Zakładając, że pożyczka zostanie udzielona na miesiąc, a klient już korzystał z ofert danej firmy (czyli wykluczamy promocje dla nowych klientów) jedną z lepszych ofert prezentuje w marcu 2014 r. Vivus. Całkowity koszt pożyczki na 1000 zł wyniesie natomiast 140 zł, co jest rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjną ofertą w przypadku szybkich chwilówek.

Warto również przyjrzeć się ofercie MiniCredit, gdzie przy szybkiej pożyczce o wspomnianych wcześniej parametrach całkowity jej koszt to 195 zł. Firma ma dobrą opinię i grono zadowolonych klientów. Niewiele wyższy koszt całkowity pożyczki pojawi się w przypadku skorzystania z usług firmy Lendon - wyniesie 234 zł. Choć powyższe oferty należą do czołówki pod względem jak najmniejszych kosztów chwilówek, to jednak są już zdecydowanie droższe od propozycji wysuwanej przez Vivus.

Oferty warte uwagi

Pozostałe firmy pożyczkowe zazwyczaj proponują już nieco wyższe koszty całkowite mini pożyczek, mimo wszystko nadal chętnie sięgają po nie osoby poszukujące tanich pożyczek pozabankowych. Kolejną propozycją, która tworzy ranking najtańszych pożyczek na 1000 zł z miesięcznym okresem spłaty, jest Incredit. Koszt całkowity chwilówki dostępnej w tej instytucji wyniesie 250 zł. W znanej z reklam telewizyjnych firmie Kredito24 za miesięczną pożyczkę na 1000 zł konsumentowi przyjdzie zapłacić 300 zł. W większości pozostałych firm opłaty za usługę już zdecydowanie wzrastają.

Ekspert Comperia.pl