Najtańszą pożyczką pozabankową online jest...

2014-02-21 14:35:00

Pożyczki pozabankowe zyskują na popularności. Która firma zaoferuje klientom najtańsze rozwiązanie?

Rynek pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z produktów finansowych oferowanych przez prywatne firmy finansowe. Uproszczone procedury przyznawania dodatkowych pieniędzy oraz liczne promocje sprawiają, że w omawianych instytucjach można otrzymać fundusze niemal od ręki.

Sprawdź też: Jak parabanki przyciągają klientów, czyli o pożyczkach za 0 zł

Nie jest do końca prawdą obiegowa opinia głosząca, że większość prywatnych firm pożyczkowych ukrywa przed konsumentami dodatkowe opłaty, o których informacje zapisywane są drobnym druczkiem. Wydatki związane ze spłatą wierzytelności można sprawdzić zarówno na stronach internetowych wierzycieli, jak też w umowie. Warto pamiętać, że od porozumienia można odstąpić w ciągu 14 dni od podpisania dokumentów, gdy klient stwierdzi, że warunki zobowiązania nie są dla niego wystarczająco atrakcyjne.

Najtańsze pożyczki pozabankowe

Zestawienie najtańszych ofert pożyczek pozabankowych wymaga przede wszystkim ustalenia okoliczności związanych z czasem oraz kwotą pożyczki. Pieniądze w prywatnych firmach przy krótkich okresach kredytowania są użyczane z reguły na 30 dni. Koszty chwilówek w poszczególnych instytucjach mogą różnić się w zależności od interesującej klienta kwoty. W niektórych przypadkach można skorzystać z promocji obniżających koszty pożyczki. Z ofertami pożyczek nieoprocentowanych spotkają się klienci m.in. Vivus.pl czy OkMoney.pl, choć tego typu propozycje dotyczą tylko pierwszych pożyczek zaciąganych u danego pożyczkodawcy. Pożyczając 300 zł na okres 30 dni w Vivus.pl, zapłacimy ok. 47 zł. Nieco ponad 57 zł naliczy SohoCredit.pl, a ViaSMS - 60 zł.

Mikropożyczki w Internecie

Decydując się na mikropożyczkę w Internecie, pieniądze można otrzymać w kilkanaście minut. Przyznawalność pożyczek, jak deklarują same firmy finansowe, jest wysoka. Maksymalne sumy, na jakie można liczyć, zamykają się w granicach kilku tysięcy złotych, ale i na takie pieniądze klient ma szanse dopiero przy kolejnym zobowiązaniu. Pierwsze najczęściej nie przekracza kilkuset złotych. W przypadku pierwszorazowej pożyczki skorzystanie z promocji, czyli wsparcia finansowego bez kosztów dodatkowych w Vivus.pl oraz OkMoney.pl pozwala na oddanie dokładnie takiej samej kwoty, jaką się pożyczyło. Otrzymując 500 zł - bez korzystania z promocji - w Vivus.pl trzeba zapłacić 70 zł, które obejmuje koszty dodatkowe oraz odsetki. Patrząc na RRSO przy wierzytelności w wysokości 600 zł, najtańszą ofertą dysponuje również Vivus.pl, gdzie RRSO przy pożyczce na 30 dni zamyka się w granicach 392,4 proc. W ViaSMS RRSO zobowiązania na tych samych warunkach to 448 proc., podczas gdy w OkMoney RRSO wyniesie 2 830,78 proc.

Marzena Kazbieruk