To są najlepsze pożyczki pozabankowe!

2014-03-20 04:08:00

Pożyczki pozabankowe są lekarstwem na chwilowe problemy finansowe, jednak również w ich przypadku należy pamiętać o tym, aby wybierać oferty, które będą odpowiadały naszym potrzebom i możliwościom. Poniżej postaramy się wyjaśnić, jak znaleźć najlepsze pożyczki pozabankowe.

Korzystanie z pożyczek pozabankowych nakłada na nas odpowiedzialność związaną z koniecznością ich spłaty. Musimy mieć tego świadomość i rozsądnie planować nie tylko zaciąganie samych pożyczek, ale też okres, w którym będziemy w stanie uregulować nasze zobowiązania. Z tego też powodu warto szukać takich ofert, które będą gwarantowały jasne zasady, pozwalające uniknąć kłopotów związanych ze spłatą zadłużenia.

Z ofert pozabankowych firm pożyczkowych korzystamy często w sytuacji, gdy z racji niekorzystnych zapisów w Biurze Informacji Kredytowych nie możemy skorzystać z ofert banków. Jeśli więc czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy pożyczkowej jest to, iż nie sprawdza ona naszej historii w BIK, to możemy liczyć na kilka dość interesujących propozycji. Wśród nich wyróżniają się pożyczki firmy Pomocna Pożyczka, która oferuje swoim klientom nawet do 5 tysięcy zł przy okresie spłaty sięgającym nawet 90 tygodni. Co warto pokreślić, firma zapewnia o niestosowaniu żadnych ukrytych opłat, dzięki czemu już w momencie podpisywania umowy wiemy, jaką kwotę dokładnie będziemy musieli zwrócić wierzycielowi.

Jeśli interesują nas większe kwoty, musimy już liczyć się z tym, że firma sprawdzi nasz BIK. Mimo wszystko większość instytucji pożyczkowych zapewnia o tym, że to nie raport z Biura Informacji Kredytowej przesądza o ostatecznej decyzji pożyczkowej. Wszystko zależy od indywidualnej oceny ryzyka finansowania danej osoby.

Na rynku pożyczek pozabankowych można znaleźć wiele ofert, które znacznie różnią się miedzy sobą maksymalnymi kwotami pożyczki, okresem spłaty i przede wszystkim kosztami. Warto przeanalizować je wszystkie przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z konkretnej oferty, ponieważ dzięki temu zyskamy pewność, że będziemy w stanie poradzić sobie ze spłata długu.

Warto przy tym korzystać z promocji dla nowych klientów, które pozwalają zaciągnąć pierwszą pożyczkę bez konieczności ponoszenia kosztów. Zwracamy tyle, ile pożyczyliśmy. Tego typu oferty posiada większość firm pożyczkowych, m.in. Vivus i Kredito24, choć w przypadku każdej z nich konieczne są do spełnienia dodatkowe warunki, m.in. dotyczące odpowiedniego czasu zwrotu pożyczonej kwoty.

Renata Grochowska