Potrzebujesz pożyczki na tydzień? Zobacz, którą firmę wybrać

2014-03-17 23:40:00

Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe często budzą wiele wątpliwości co do słuszności korzystania z nich, jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy gotówki na krótki okres, np. na tydzień, mogą okazać się doskonałą alternatywą dla produktów bankowych.

Zaciągnięcie kredytu bankowego na krótki okres nie jest łatwym zadaniem, a czasami wręcz staje się niemożliwe. Poza tym banki wymagają dostarczenia wielu dokumentów, przechodzenia przez skomplikowane procedury i często każą czekać na przekazanie pieniędzy. W sytuacji, gdy gotówka jest nam potrzebna praktycznie od zaraz, a mamy też świadomość, że pożyczone pieniądze będziemy w stanie zwrócić już po tygodniu czy miesiącu, niezwykle ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się oferty pozabankowych firm pożyczkowych. Korzystając z porównywarki Comperia.pl postaramy się przedstawić najciekawsze propozycje.

Sprawdź też: Szybka chwilówka bez zaświadczeń - porównanie ofert

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ofertę Kredito24. Firma udziela stosunkowo chwilówek na stosunkowo pokaźne kwoty także tym klientom, którzy po raz pierwszy decydują się na jej usługi. Maksymalna wysokość pożyczki wynosi w tym przypadku 2000 zł. Co ciekawe, jeśli uda nam się spłacić pożyczkę w ciągu tygodnia, to nie będziemy ponosili w związku z jej zaciągnięciem żadnych kosztów. Zwrócimy więc dokładnie taką sumę, jaką pożyczyliśmy. Firma Kredito24 oferuje także pełną obsługę wniosku pożyczkowego online wysyłanego przez wnioskodawcę zarówno za pomocą komputera, jak i smartfona, dzięki czemu wszelkie formalności można załatwić szybko i wygodnie, a pieniądze mogą trafić na nasze konto już po 10 minutach. W rankingu pożyczek udzielanych na tydzień, oferta ta daje zdecydowanie najciekawsze możliwości. Jej wadą może być natomiast fakt, że firma weryfikuje naszą historię w BIK, co dla niektórych osób może oznaczać konieczność szukania propozycji innych instytucji pozabankowych. Mimo wszystko na swojej stronie internetowej firma zapewnia o tym, że informacje pozyskane z BIK-u nie wpływają znacząco na ostateczną decyzję pożyczkową.

Sprawdź też: Dokąd po pożyczki bez dochodu?

Jeśli warunkiem atrakcyjności oferty jest brak sprawdzania historii klienta w BIK, to warto zainteresować się ofertą firmy Expres Kasa. Choć pierwsi klienci mogą liczyć jedynie na 400 zł pożyczki, to już każdy kolejny kontakt z firmą zwiększy maksymalną kwotę nawet do 2000 zł. Wszystkie formalności również można załatwić droga internetową, a potwierdzenie wiarygodności danych osobowych odbywa się przez dokonanie przelewu na symboliczną kwotę – 1 grosz. Pieniądze na naszym koncie powinny pojawić się w ciągu około 1 godziny. Najkrótszy okres kredytowania to w przypadku usług tej firmy 15 dni.

Tomasz Słupczyński