Szukasz taniej pożyczki? Sprawdź ranking Comperia.pl

2014-03-31 17:48:00

Sposobów na pozyskanie gotówki na dowolny cel jest wiele. W marcowym podsumowaniu sytuacji na rynku usług kredytowych Comperia.pl prezentuje najciekawsze kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe.

W zależności od sytuacji finansowej i potrzeb klienta, instytucje bankowe i pozabankowe posiadają produkty, które pomogą rozwiązać nasze problemy i zaspokoić oczekiwania. Ostatecznie zawsze jednak wiąże się to z koniecznością spłaty rat kredytu czy pożyczki powiększonych o koszt odsetek. Dlatego też Comperia prezentuje najciekawsze i najtańsze rozwiązania dostępne na rynku.

Oczywiście, jeśli liczy się dla nas możliwie najniższy koszt kredytu gotówkowego, powinniśmy udać się do banku. Choć oprocentowanie tego typu produktów będzie stosunkowo wysokie w porównaniu z np. kredytami celowymi, to możemy też liczyć na znacznie niższy koszt całkowity takiego zobowiązania w stosunku do ofert pożyczek proponowanych przez instytucje pozabankowe.

Decydując się na pożyczenie kwoty 2000 zł, które będziemy w stanie spłacić w ciągu roku, oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) kredytów bankowych rozpoczyna się od 12,16 procent - w ramach Kredytu na Urodziny w Plus Banku. Całkowity koszt takiego kredytu wyniesie ok 2 127 zł. Jest to obecnie najkorzystniejsza tego typu oferta na rynku dla wspomnianych parametrów.

Przewagą ofert pozabankowych firm pożyczkowych - mimo znacznie wyższych kosztów obsługi wierzytelności - mogą być jednak uproszczone procedury czy też pełna obsługa online, której nie doświadczymy często w przypadku banków. Ponadto wiele tego typu firm nie weryfikuje historii kredytowej wnioskodawcy w BIK, czyli w sytuacji, gdy bank zatrzaśnie nam drzwi oddziału przez nosem, firmy pozabankowe powitają nas z otwartymi ramionami.

Jeśli interesują nas niższe kwoty, często możemy też trafić na atrakcyjne promocje, dzięki którym w przypadku pierwszej pożyczki w danej firmie nie będziemy musieli ponosić kosztów związanych z oprocentowaniem, spłacając wyłącznie pożyczoną kwotę. Innym razem premiowana będzie szybka spłata, która również zmniejszy oprocentowanie do 0. Pamiętajmy jednak, że zawsze są to promocje jednorazowe, mające na celu zachęcić klientów do korzystania z usług danej firmy.

Tomasz Słupczyński