Jak wysokie mogą być kwoty pozabankowych pożyczek?

2014-02-27 10:33:00

Pożyczki pozabankowe są na tyle popularnym produktem na rynku usług finansowych, że każdy konsument z pewnością będzie w stanie odnaleźć ofertę idealnie skrojoną do własnych potrzeb, także jeśli mowa o maksymalnych kwotach możliwych do uzyskania.

Oferta pożyczek pozabankowych, które proponują firmy pożyczkowe działające na polskim rynku finansowym, jest bogata. Wyboru można dokonywać zarówno między usługami dużych i szerzej znanych podmiotów, takich jak Vivus czy Provident, jak i mniejszych firmy pożyczkowych, jak choćby Sms365.pl. Poszczególne instytucje pozabankowe kierują swoje produkty kredytowe do szerokiego grona klientów. Z tego względu ich propozycje różnią się w wielu szczegółach - także w zakresie maksymalnych kwot, możliwych do uzyskania.

Sprawdź też: Dokąd po pożyczki bez dochodu?

Minimalne wysokości szybkich pożyczek pozabankowych zaczynają się już nawet od 100 złotych. Są to tzw. mini pożyczki czy też mikropożyczki i oferują je takie firmy jak choćby Ekspres Kasa. Dodatkowo w przypadku firm pożyczkowych klienci mogą skorzystać z ich usług bardzo często także przez Internet i przez SMS. To rozwiązanie jest bardzo wygodne dla większości konsumentów, ponieważ pozwala zdobyć pieniądze bardzo szybko. Jeśli chodzi o maksymalną kwotę pożyczki, to w przypadku pozabankowej pożyczki bez zaświadczenia jedną z lepszych propozycji przygotowała Motopożyczka, oferująca swoim klientom specjalną pożyczkę nawet na sumę do 50 tys. złotych przy maksymalnie 4-letnim okresie spłaty. Jej zaciągniecie wymaga od klienta weryfikacji w BIK.

Kolejnym przykładem wysokokwotowej pożyczki pozabankowej jest ta oferowana przez Kredito24.pl. W tym przypadku pożyczkobiorca może pożyczyć nawet 10 tys. złotych. Maksymalny okres spłaty zobowiązania to 12 miesięcy. Dużym atutem produktu jest możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez Internet. Decyzja kredytowa zapada stosunkowo szybko, choć historia wnioskodawcy jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej jest weryfikowana.

Sprawdź też: Kredyt online bez BIK-u

Reasumując, jeśli szukamy pożyczek pozabankowych na wyższe kwoty niż kilkaset złotych, to możemy takowe znaleźć. Najwyższe pożyczki na dowolny cel sięgają przynajmniej 10 tys. złotych. Dzięki temu oraz zazwyczaj ograniczonym formalnościom koniecznym do dopełnienia przez wnioskodawców usługi kredytowe firm pozabankowych mogą stanowić niemałą konkurencję dla banków.

Emilia Kasińska