Prezentujemy najtańsze kredyty bez BIK w marcu 2014

2014-03-19 19:51:00

Pożyczki pozabankowe - w przeciwieństwie do bankowych kredytów - mogą pozwolić na uzyskanie dodatkowej gotówki bez weryfikacji wnioskodawcy w BIK. Poniżej prezentujemy najtańsze w marcu 2014 r. oferty, które nie będą wiązały się z zasięganiem przez pożyczkodawcę opinii o kliencie z Biura Informacji Kredytowej.

Na rynku finansowym istnieje wiele pozabankowych firm pożyczkowych, jednak nie wszystkie one oferują kredyty bez BIK. Analizując sytuację, można nawet dojść do wniosku, że większość z nich przeprowadzi rzetelną weryfikację klientów, uwzględniając w tym raport BIK. Przed osobami, które nie mogą liczyć na przychylność Biura Informacji Kredytowej nie wszystkie drogi są jednak zamknięte.

Obecnie firmy pożyczkowe pozwalają na zdobycie nawet kilku tysięcy złotych bez BIK. Oczywiście koszty takiego rozwiązania potrafią być wysokie, ale wiąże się to z tym, że pewność spłaty zadłużenia przez klienta obarczona jest znacznie wyższym ryzykiem.

Jedną z firm, które będą w stanie pożyczyć konsumentom pieniądze bez zaglądania do BIK-u jest Profi Credit. W ramach Standardowej Pożyczki Konsumenckiej można uzyskać kwotę do 10 tysięcy złotych z okresem spłaty do nawet 48 miesięcy. Firma nie wymaga zgody współmałżonka, a podstawowy warunek stawiany przed kredytobiorcą to dochód na poziomie przynajmniej 800 zł netto.

Połowę tej kwoty, a więc 5000 zł, pożyczymy w firmie Pomocna Pożyczka. Maksymalny okres spłaty wierzytelności sięga 90 tygodni, a zadłużenie regulowane w cotygodniowych ratach. Pożyczkodawca może pochwalić się jasnymi zasadami przyznawania pożyczek, włącznie ze znanym konsumentowi od samego początku całkowitym kosztem kredytu. 

W przypadku większości pozostałych pożyczkodawców musimy liczyć się z faktem, iż pożyczka na większą kwotę, tzn. około 1500-2000 zł, będzie możliwa dopiero podczas ponownego korzystania z usług danej firmy. Standardowo koszty związane z oprocentowaniem pożyczek pozabankowych windowane są na maksymalny możliwy poziom, czyli czterokrotność stopy lombardowej. Do tego należy doliczyć wszelkie opłaty przygotowawcze, prowizje i np. koszty obsługi klienta w domu przez przedstawiciela firmy.

Wszystko to sprawia, że z pożyczek pozabankowych należy korzystać z dużą rozwagą, mając pewność, że będziemy w stanie w wyznaczonym terminie uregulować całe zadłużenie. W przeciwnym razie chwilowy zastrzyk gotówki może wiązać się z koniecznością stawienia czoła znacznie większym problemom finansowym.

Ilona Maciejuk