Dokąd po tani kredyt samochodowy bez zaświadczeń?

2014-05-15 12:42:00

Ubiegłoroczna sprzedaż kredytów samochodowych zaciąganych na zakup nowego pojazdu spadła aż o 25 proc. względem wcześniejszego roku. Wynik dotyczy zarówno liczby, jak i wartości podejmowanych zobowiązań, co w znacznej mierze jest skutkiem niskiej zdolności kredytowej wnioskodawców.

Starania o kredyt samochodowy wiążą się zazwyczaj z wieloma formalnościami. Decyzja banku jest uzależniona od szeregu czynników branych pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej klienta. Alternatywą umożliwiającą przyspieszenie procesu przyznania dodatkowych pieniędzy może być pożyczka pod zastaw auta lub kredyt samochodowy bez zaświadczeń. 

Chcąc otrzymać wsparcie finansowe bez zbędnych formalności, możemy sięgnąć po kredyt gotówkowy. Jest to pożyczka o charakterze celowym, którą mamy możliwość otrzymać na oświadczenie o zarobkach, bez konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych. Decydując się na taką formę finansowania, trzeba liczyć się jednak z podwyższonymi kosztami obsługi zobowiązania, co jest skutkiem rekompensowania sobie przez banki wyższego ryzyka kredytowego.

Dobrze wiedzieć, że oferty pożyczek pod zastaw samochodów znajdziemy nie tylko w bankach, ale także prywatnych instytucjach pożyczkowych, gdzie otrzymamy pieniądze bez poręczycieli i sterty koniecznych do wypełnienia dokumentów. Niestety, także w tym przypadku koszty pożyczki będą dość duże, przekraczając zwykle kwoty spłat występujących przy standardowych kredytach samochodowych. A czy mamy jakiekolwiek szanse na kredyt samochodowy bez zaświadczeń w banku?

W przypadku kredytowania auta nowego jak i używanego banki mogą posłużyć się procedurą uproszczoną, udostępniając kredyt samochodowy nawet bez zaświadczeń. Wówczas kredytodawca wymaga od kredytobiorcy jedynie oświadczenia o dochodach. W praktyce jest to jednoznaczne z brakiem konieczności potwierdzania przez pracodawcę dochodu. Samo oświadczenie sporządzane jest na bankowym formularzu, klient samodzielnie je wypełnia. Takie działanie zdecydowanie przyśpiesza samą procedurę przyznawania kredytu, jednakże może wiązać się z obowiązkiem wniesienia wkładu własnego.

Renata Grochowska