Szukasz kredytu bez BIK i KRD przez Internet?

2014-02-14 20:03:00

Coraz więcej osób szuka kredytów w Internecie. Dotyczy to również osób szukających pożyczek bez BIK i KRD.

Osoby, które nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową albo są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Dłużników nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu od banku. Te wymagają od swoich klientów solidności w zakresie przeszłych i obecnych spłat pożyczek i stabilności dochodów. Jeśli przedstawimy im informacje, które nie spełniają postawionych przez nie kryteriów, to nie możemy się spodziewać otrzymania pożyczki. Jeśli jednak potrzebujemy pieniężnego wsparcia, to możemy zwrócić się o pomoc do firm pożyczkowych. Nie dadzą nam one kredytu, ponieważ udzielanie kredytów jest zarezerwowane tylko dla banków i SKOK-ów, ale mogą nam zaoferować pożyczkę bez BIK, a czasem nawet bez sprawdzania informacji o nas w KRD.

Sprawdź też: Gdzie wziąć kredyt bez BIK-u?

Obecnie konsumenci z potrzebami finansowymi mogą korzystać z dodatkowej opcji, jaką są pożyczki przez Internet. Wiele firm pozabankowych uruchomiło usługi sieciowe, które pozwalają na złożenie wniosku o pożyczkę drogą internetową. Wszystkie informacje z pewnością znajdziemy na stronie danego pożyczkodawcy.

Trzeba wiedzieć, że poszukiwanie pożyczki czy kredytu w sieci przebiega trochę inaczej niż wyszukiwanie ich w sposób tradycyjny - z osobistymi wizytami u doradców. W świecie rzeczywistym zazwyczaj kierujemy się do siedziby firmy, porównując poszczególne oferty, co oczywiście wymaga od nas włożenia fizycznego wysiłku (chodzenie od siedziby do siedziby, czytania warunków wszystkich dostępnych ofert). Nie da się ukryć, że jest to czasochłonne. Internet rozwiązuje ten problem poprzez wygodne porównywarki pożyczek, które znacznie ułatwiają wybranie najciekawszego rozwiązania.

Samo złożenie wniosku o pożyczkę online również nie zajmie wiele czasu. Wysyłamy go ze strony internetowej firmy pożyczkowej po uzupełnieniu wszystkich wymaganych informacji. Później równie szybko otrzymujemy informację o przyznaniu - bądź nie - finansowania. Proces wnioskowania jest nieskomplikowany, przyjazny dla internauty, więc potrzebne wsparcie pieniężne można otrzymać bez większych utrudnień nawet wtedy, kiedy historia kredytowa w BIK-u nie prezentuje się najlepiej.

Ilona Maciejuk