Sposoby na trudne kredyty gotówkowe

2014-05-12 15:21:00

Kredyty gotówkowe mogą być trudne do uzyskania. Na szczęście współczesny rynek obfituje w rozwiązania, które pozwalają i temu zaradzić.

Firmy pożyczkowe oferują klientom szereg możliwości nawet w sytuacjach, które mogą wydawać się sytuacjami bez rozwiązania. Instytucje tego typu posiadają specjalne działy, który zadaniem jest właśnie obsługa klientów, którzy z różnych powodów nie są w stanie otrzymać pożyczki w banku. W ten sposób na pożyczkę mogą liczyć także osoby w trudnej sytuacji finansowej.

Najczęściej klient mający te problemy w uzyskaniu kredytu to osoba ze złą historią w BIK-u czy nawet z negatywnym wpisem w Krajowym Rejestrze Dłużników. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji uzyskanie pożyczki gotówkowej będzie niemożliwe. Okazuje się jednak, że firmy pożyczkowe mają i na to swoje sposoby. W tym miejscu należy podkreślić, że w przypadku trudnej sytuacji kredytowej z pozabankowej firmy pożyczkowej uzyskać możemy nie kredyt a pożyczkę. kredytów udzielać mogą jedynie banki. W każdym razie idea jest taka, że klient w trudnej sytuacji finansowej jest traktowany w sposób indywidualny, a pożyczkodawca przygotowuje dla niego odpowiednio spersonalizowaną ofertę pożyczkową.

Co istotne, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z możliwości uzyskania pożyczki w trybie indywidualnym, to nawet negatywne wpisy w BIK-y czy KRD mogą nie stać na przeszkodzie w zdobyciu niezbędnej pomocy finansowej. Ciekawe w tym miejscu jest to, że można uzyskać taką pożyczkę bardzo szybko. Procedury są w takich sytuacjach ograniczane do niezbędnego minimum, a takie dokumenty jak oświadczenie małżonka, zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy itd. są często pomijane.

Sposoby na pozornie trudne pożyczki gotówkowe istnieją, a pozyskane w ramach nich fundusze mogą niejednokrotnie wyratować wnioskodawcę z opresji. Indywidualny tryb rozpatrywania wniosków pożyczkowych powstał właśnie z myślą o klientach, którzy są w trudną sytuacją finansową i z powodu nagromadzenia się jeszcze niespłaconych należności boją się niewypłacalności. Tego typu produkty przychodzą im z pomocą oferują procedurę przyznawania pożyczki na specjalnych warunkach. Trzeba w tym miejscu jednak pamiętać, że niczego nie otrzymujemy za darmo. Takie pożyczki wiążą się z dużymi kosztami nawet jeśli są krótkoterminowe. Mogą to być koszty w postaci wyższego oprocentowania, dodatkowych opłat lub wysokiego ubezpieczenia. Zanim więc zdecydujemy się na wzięcie pożyczki w procedurze tzw. trudnego kredytu warto dokładnie przekalkulować czy jest to dla nas opłacalne.

Ilona Maciejuk