Kredyt gotówkowy bez BIK rozwiązaniem dla zadłużonych

2014-06-02 08:47:00

Nadmiernie zadłużony konsument szans na kredyt bankowy raczej nie ma, ale na szczęście istnieją także pożyczki gotówkowe bez BIK.

Osoby zadłużone nie mają łatwo na rynku usług finansowych. Produkty takie jak kredyty i pożyczki bankowe nie są dla nich dostępne. Banki i SKOK-i, zanim wydadzą decyzję kredytową, dokładnie weryfikują aktualną sytuację ekonomiczną wnioskodawcy. Po takiej weryfikacji - obejmującej BIK i Krajowy Rejestr Długów - wszelkie zadłużenia kredytowe (prócz tych regularnie spłacanych pozabankowych) wychodzą na jaw. Gdy któreś z nich są mocno przeterminowane, w takiej sytuacji scenariusz może być tylko jeden: odmowa przyznania pieniędzy.

Tego rodzaju sytuacje są bardzo dobrze znane wielu Polakom. Czy to jednak oznacza, że zadłużony konsument nie ma żadnej deski ratunku? Okazuje się, że wcale tak nie jest. Zadłużeni konsumenci zawsze mogą liczyć na pomoc firm pozabankowych. Mamy tu na myśli w pierwszym rzędzie mniejsze firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają bazy BIK, rozpatrując wniosek pożyczkowy klienta.

Firmy pożyczkowe kierują swoją ofertę do klientów, którzy z różnych powodów nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku. Jeśli więc mamy długi i są one widoczne w BIK, to najlepiej jest udać się właśnie do firmy pożyczkowej. Na rynku jest ich obecnie bardzo dużo. Co więcej, możemy korzystać z ich ofert przez Internet, składając wnioski tą drogą. Jest to bardzo sprawnie działające rozwiązanie, które pozwoli nam na uzyskanie potrzebnych nam funduszy nawet w kilkanaście minut.

Firmy pożyczkowe oferują tzw. kredyty gotówkowe bez BIK. Oczywiście nazwa kredyt jest tu nieadekwatna. Takie produkty wszak mogą być tylko oferowane przez banki. Lepiej nazywać propozycje firm pożyczkowych po prostu pożyczkami gotówkowymi bez BIK. Jak działa taka pożyczka? Składamy wniosek, wpisujemy dane i składamy oświadczenie o dochodach. Procedury są uproszczone, a wymagania minimalne. Oznacza to również to, iż nasz pożyczkodawca podczas podejmowania decyzji nie będzie uwzględniał informacji widniejących w BIK. Dzięki temu prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki się zwiększa.

Wydaje się, że osoby zadłużone powinny bez najmniejszych oporów kierować się do firm pożyczkowych. W trudnych sytuacjach to właśnie one są najlepszym gwarantem pomocy finansowej. Oczywiście należy pamiętać, że taka pożyczka kosztuje o wiele więcej niż kredyt w banku. Z drugiej strony żaden rozsądny pożyczkobiorca nie będzie się przecież spodziewał, że niosąc za sobą zwiększone ryzyko niespłacalności dla pożyczkodawcy, koszt pożyczki będzie niski.

Marzena Kazbieruk