Czy da się wziąć kredyt bez BIK i KRD przez Internet?

2014-01-09 13:00:00

Zła historia kredytowa znacznie utrudnia uzyskanie pożyczki w banku. Wsparcie finansowe bez sprawdzania BIK oraz KRD jest możliwe jedynie w prywatnych instytucjach finansowych - w dodatku często w wygodny sposób, za pośrednictwem Internetu.

Zła historia kredytowa w BIK, a za taką uznać należy zadłużenia, których zaległości w spłacie w ostatnich latach przekraczały 90 dni, uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w banku, ponieważ tego typu instytucje finansowe w ocenie zdolności i wiarygodności kredytowej klienta zawsze korzystają z raportów BIK. Wnioskodawcy zalegający z płatnościami dłużej niż trzy miesiące mogą otrzymać pożyczkę jedynie w prywatnych firmach pożyczkowych, a i to nie wszystkich.

Rejestry dłużników a firmy pożyczkowe

Konsument ze złą historią kredytową w BIK oraz zadłużeniem, które doprowadziło do wpisania go do Krajowego Rejestru Dłużników, napotka wiele trudności, gdy zechce pozyskać dodatkowe pieniądze od kredytodawców. O ile większość prywatnych firm pożyczkowych nie ma wglądu do bazy BIK, wiele z nich sprawdza informacje o kliencie w rejestrach dłużników. Dobrze wiedzieć, że nie zawsze wpis na tzw. "czarną listę" całkowicie uniemożliwia wzięcie pożyczki. Wiele zależy od tego, co było przyczyną tego, że spłacający się na niej znalazł. Jeśli przyczyną wpisu były zobowiązania inne niż kredytowe, mamy sporą szansę na uzyskanie pożyczki.

Sprawdź też: Kredyt online bez BIK-u - wymieniamy firmy, które pożyczają bez BIK-u!

Kwoty pożyczek online

W firmach pożyczkowych działających w Internecie zwykle można liczyć na uzyskanie chwilówek do 2-3 tys. zł. Pierwsze pożyczki zwykle dotyczą niewielkich kwot, nieprzekraczających zwykle nawet kilkuset złotych. Instytucje finansowe oferujące swoje usługi przez Internet często nie weryfikują informacji zawartych w BIK oraz KRD. Dzięki temu mogą poszczycić się szybkim czasem realizowania wniosków o pożyczkę na niską kwotę. Ponadto wymienione firmy zwykle ograniczają formalności związane z zaciągnięciem pożyczki do minimum.

Kto ma szansę na pożyczkę przez Internet?

Każdy wniosek o udzielenie kredytu w banku jest rejestrowany w bazie BIK, co może negatywnie wpływać na ocenę konsumenta, jeśli podobnych zapytań złoży w krótkim czasie wiele. W przypadku pożyczek możemy znaleźć instytucje pozabankowe, które w ofertach handlowych wskazują, że nie badają informacji w BIK i tak samo nie informują BIK-u o tym, że klient skorzystał z ich usług, oraz nie sprawdzają rejestrów dłużników. Pożyczki zaciągane w Internecie pozwalają na pozyskanie drobnych kwot na krótki okres, który waha się zwykle między 30 a 60 dniami. Jest to rozwiązanie dla osób, które chwilowo utraciły płynność finansową a potrzebują niewielkiej sumy pieniędzy, by móc przeznaczyć ją na pilne potrzeby.

Marzena Kazbieruk