Szybkie kredyty samochodowe dla firm - na co zwrócić uwagę?

2014-01-07 11:20:00

Kredyty na zakup aut są dzisiaj nieodłącznym elementem większości ofert bankowych. Zainteresowanie konsumentów tego rodzaju pożyczkami rośnie z roku na rok, a banki starają się dobierać ich parametry w taki sposób, aby spełniały oczekiwania klientów. Czy szansę na tani i szybki kredyt samochodowy mają także firmy?

Szybka decyzja kredytowa oraz relatywnie niskie oprocentowanie kredytu samochodowego – takimi hasłami najczęściej kuszą nas banki. Kredyt samochodowy możemy zaciągnąć zarówno w banku uniwersalnym, jak i producenckim. Drugi z wymienionych rodzajów jest typem instytucji finansowej działającej pod szyldem marki samochodowej. Do tej grupy zaliczamy m.in. Volkswagen Bank czy Toyota Bank. Poza wytypowaniem instytucji przedsiębiorcy stojący przed wyborem sposobu finansowania pojazdu na użytek przedsiębiorstwa najczęściej zastanawiają się nad dwoma wariantami – kredytem lub leasingiem. Co się bardziej opłaca?

Kredyt a leasing

Leasing i kredyt nie są produktami finansowymi możliwymi do porównania na jednej płaszczyźnie kosztów, bo nie tylko ceną się różnią. Zanim podejmiemy decyzję o tym, z czego lepiej skorzystać, powinniśmy porównać cechy, jakimi charakteryzują się obie formy kredytowania pojazdów. Uwagę zwrócić należy m.in. na skutki podatkowo–finansowe, wymagane dokumenty, obowiązkowy wkład własny czy też konsekwencje formalno–prawne.

Kredyt samochodowy w banku BPH

Jedną z najkorzystniejszych na rynku bankowym ofert szybkiego kredytu samochodowego dla firm jest propozycja banku BPH. Dysponuje on kredytem Auto Sezam, który skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw. Dostępne dla przedsiębiorców oprocentowanie zaczyna się już od 7,71 proc. w skali roku. Maksymalna kwota, jaką można uzyskać w ramach niniejszego produktu, to aż 800 tys. zł. Skorzystanie z oferty umożliwia sfinansowanie zarówno nowego, jak i używanego pojazdu.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie samochodowym?

Kredyt samochodowy dla firm w większości banków wiąże się lawiną formalności. Niezbędna dokumentacja zależy częściowo od wymogów proceduralnych banku, jednak każdy zainteresowany powinien nastawić się na konieczność przedłożenia podstawowych dokumentów, do których należą zaświadczenie o niezaleganiu z podatkiem lub składkami na ubezpieczenie społeczne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, a także dokumenty potwierdzające dochód, których ilość zależy od formy prowadzonej działalności gospodarczej.

Marzena Kazbieruk