Gdzie po pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD?

2013-12-20 20:20:00

Wiele osób obecnie znajduje się w dość trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o historię dotychczasowych spłat i zdolność kredytową potrzebną do zaciągania kolejnych pożyczek. Gdy ktoś figuruje już w Krajowym Rejestrze Długów lub z negatywną historią w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, raczej będzie miał problem z uzyskaniem nowego kredytu w banku. Na szczęście dla takich osób istnieją jeszcze pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi wszystkie informacje na temat historii spłat produktów bankowych poszczególnych osób. Raport o konsumencie z BIK pozwala instytucji, która ma zamiar udzielić konsumentowi pożyczki lub kredytu, sprawdzić wiarygodność kredytową tejże osoby i ocenić poziom jej aktualnego zadłużenia. Zawsze przed podjęciem decyzji o udostępnieniu komuś pożyczonych pieniędzy bank zasięga informacji w BIK. Dostępu do danych zgromadzonych w bazie nie ma jednak wiele prywatnych firm pożyczkowych, przez co ich oferta staje się niekiedy jedynym rozwiązaniem dla osób, które miały trudności z terminowym regulowaniem zobowiązań.

Krajowy Rejestr Długów oznacza problem

Jeżeli chodzi natomiast o Krajowy Rejestr Długów, znalezienie się w nim raczej przekreśla możliwość otrzymania jakichkolwiek pieniędzy od instytucji bankowej, a nawet pozabankowej. Do spisu prowadzonego przez KRD wciągane są osoby, które mają poważniejsze problemy niż kilkutygodniowe zaległości w spłatach. Najczęściej w rejestrze znajdują się konsumenci, którzy przestali całkowicie przestali spłacać ciążące na nich zobowiązania kredytowe. Gdy wierzyciel takiej osoby wystąpi na drogę sądową, wówczas dane o dłużniku mogą trafić do Krajowego Rejestru Długów.

Sprawdź też: Kto dostanie kredyt bez KRD?

Bez BIK pożyczysz bez problemu

Jak już zostało wspomniane, wszystkie banki sprawdzają swoich klientów zarówno w BIK. Pozabankowe instytucje udzielające pożyczek, najczęściej omijają BIK, ale nie ma raczej szans na otrzymanie pieniędzy, jeśli figuruje się w KRD. Sprawdzanie rejestrów nierzetelnych dłużników to standardowa procedura, poprzedzająca przyznanie pieniędzy wnioskodawcom, w przypadku większości pożyczkodawców. Czy możliwe zatem jest uzyskanie pożyczki, gdy jesteśmy na liście KRD?

I tak sprawdzą bazę KRD

Mimo licznych reklam przekonujących konsumentów o tym, że ta lub tamta firma udziela pożyczek bez BIK i KRD, chyba żadna poważna instytucja nie zrezygnuje ze sprawdzania swojego potencjalnego klienta w którymś z rejestrów nierzetelnych dłużników. Wyjściem dla osób, które mają tak poważne problemy finansowe mogą być w tej sytuacji pożyczki prywatne, które można zaciągnąć np. dzięki platformom internetowym w tym celu stworzonym.

Marzena Kazbieruk