Gdzie po kredyt gotówkowy bez BIK i sprawdzania zdolności kredytowej?

2013-12-19 11:40:00

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu gotówkowego niestety nie może skorzystać z takiej możliwości w bankach. W ich ofercie kredytów gotówkowych bez BIK i sprawdzania zdolności kredytowych brak. Co więc zrobić?

O tym, czy bank udzieli nam wsparcia w przypadku negatywnej historii w BIK i przy braku zdolności kredytowej, nawet nie warto dyskutować, ponieważ jest to po prostu niemożliwe. Sprawdzenie BIK i przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z badaniem zdolności kredytowej wnioskodawcy są wręcz obowiązkiem banków i nie uda się ich pominąć. W tym przypadku większości osób wydaje się, że jedynym rozwiązaniem na ratunek w przypadku kłopotów finansowych jest oferta instytucji pozabankowych.

W parabankach możliwe jest zdobycie kredytu gotówkowego bez BIK i zdolności kredytowej, jednak oczywiście takie „pozytywne” rozwiązanie naszego problemu ma również swoje negatywne strony. Wiele tego typu firm jest konstruowanych w oparciu o osiągnięcie przez pożyczkodawcę jak największego zysku. A ten często wierzyciele chcą osiągnąć wszelkimi dostępnymi metodami. Wymienianie środków, jakimi posługują się niektóre firmy pożyczkowe, by jak najwięcej zarobić na pożyczkobiorcach, zacząć należy od uciekania się przez nie do ustanawiania jak najwyższego oprocentowania, kończąc na wprowadzaniu dodatkowych opłat za każdą usługę (jak choćby możliwość dostarczenia gotówki do domu klienta). Ostatecznie okazuje się, że całkowity koszt naszego kredytu znacznie przekroczy normy zapisane w ustawie antylichwiarskiej, jednocześnie nie naruszając jej warunków. Choć brzmi to absurdalnie, to parabanki dzięki zabiegom omijającym prawo z powodzeniem działają na rynku już od wielu lat. Jeśli już jesteśmy zmuszeni do skorzystania z ich oferty, warto wybrać firmy, które cieszą się pozytywnymi opiniami konsumentów. Nie da się bowiem ukryć, że takie firmy również istnieją.

Bez względu na to, jaką ofertę wybierzemy, istotne jest dokładne czytanie umów i ewentualnych aneksów, a także niepodpisywanie żadnego dokumentu przed dokładnym zapoznaniem się z nim. Jeśli doradcy danej firmy uda się podsunąć nam dokument, który podpiszemy przed przeczytaniem, możemy spodziewać się, że jego kolejne paragrafy przemycają dodatkowe opłaty, których do tej pory nie byliśmy świadomi. W tym miejscu rodzi się pytanie, czy w celu uzyskania kredytu gotówkowego bez BIK i zdolności kredytowej musimy narażać się na duże ryzyko?

Wiele zależy od sumy, jaką chcemy pożyczyć. Popularne chwilówki i mikropożyczki są oferowane przez Internet przez wiele sprawdzonych przez konsumentów firm, do tego oferują je bez zbędnych formalności, a pieniądze na naszym koncie mogą pojawić się już w kilkanaście minut. W przypadku większych kwot trzeba uważać znacznie bardziej na zapisy w umowach, bo od większych kwot wnioskowanych większe będą i koszty obsługi wierzytelności.

Marzena Kazbieruk