Kredyt samochodowy w styczniu 2014 - gdzie będzie najtaniej?

2014-01-10 03:00:00

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup auta i podjęliśmy decyzję, że najlepszym sposobem jego sfinansowania będzie kredyt samochodowy, warto wiedzieć, gdzie można znaleźć najtańszą ofertę pożyczki w styczniu 2014 roku?

Aby porównać najlepsze oferty kredytowe na rynku, przyjęliśmy założenie, że decydujemy się na zakup nowego samochodu za kwotę 50 tysięcy złotych, bez wkładu własnego. Okres spłaty kredytu rozkładamy natomiast na 60 miesięcy. Jeśli prześledzimy ofertę kredytów samochodowych, gdzie okaże się najtaniej?

Ofertę z jednym z najniższych poziomów RRSO zaproponuje nam obecnie mBank w kredycie samochodowym online z dodatkowym ubezpieczeniem. W tym przypadku RRSO wyniesie 6.37 procent, a wysokość miesięcznej raty zostanie ustalona na poziomie 971,11 zł. Całkowity koszt kredytu zamknie się w kwocie 58260 zł, a prowizja wyniesie jedynie 500 zł. mBank jako zabezpieczenie pożyczki stosuje przewłaszczenie 49 procent wartości pojazdu i dodatkowo cesję z polisy AC. Aby skorzystać z tej oferty należy także posiadać rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy w mBanku. Wszystkie formalności są natomiast realizowane przez Internet, a sam bank deklaruje, że decyzja kredytowa i przelanie środków na konto może potrwać zaledwie 15 minut.

Kolejną intratną propozycję taniego kredytu samochodowego stanowi oferta banku BNP Paribas. W tym przypadku RRSO wyniesie 8,64 procent, a miesięczna rata 1021,30 zł. Gdy nie posiadamy pieniędzy na zapewnienie wkładu własnego, bank stosuje uproszczoną procedurę przyznawania kredytu do kwoty 150 tysięcy zł. W przypadku tej oferty musimy liczyć się z koniecznością ustalenia zabezpieczeń spłaty, które obejmują przewłaszczenie pojazdu pod warunkiem rozwiązującym lub zastaw rejestrowy, a także cesję praw z polisy AC, choć z tej opcji można zrezygnować. Dodatkowo kredytobiorca może zdecydować się na ubezpieczenie na życie i od utraty pracy lub NW. Prowizja od kredytu udzielonego w BNP Paribas wynosi - podobnie jak w mBanku - 1 proc., czyli w naszym przypadku 500 zł.

Ciekawie przedstawia się również oferta Volkswagen Banku, który zaproponuje klientowi ratę na poziomie 967 zł przy RRSO równym 6,17 proc. Bank żąda przy tym prowizji w wysokości 5 procent, co da łącznie 2500 zł dodatkowego kosztu. Oferta dotyczy jednak tylko wybranych pojazdów, a warunki kredytu mogą ulec zmianie w zależności od indywidualnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta.

Marzena Kazbieruk