Czy masz szansę na kredyt bez BIK z komornikiem na karku?

2013-12-13 20:00:00

W wyniku różnych zdarzeń losowych, a czasami po prostu ze zwykłej lekkomyślności w zarządzaniu domowym budżetem, łatwo można wpaść w poważne kłopoty finansowe. Kiedy już się to przytrafi, często chcemy ratować się kredytem. Pytanie brzmi jednak, czy mamy szansę otrzymać kredyt bez BIK i z komornikiem?

Jeśli spotkała nas sytuacja, w której nasz majątek lub jego część zajął komornik, a historia kredytowa raczej nie przemawia na naszą korzyść, co z pewnością znajdzie potwierdzenie w raporcie BIK, to próby uzyskania kredytu w banku możemy od razu sobie darować. Banki dokładnie weryfikują wiarygodność kredytową każdego wnioskodawcy, a skaza w postaci egzekucji komorniczej z tytułu niespłacanych pożyczkę bez BIK i przy podjętych działaniach komornika.

Pożyczka z komornikiem

Na rynku finansowym istnieje wiele instytucji, które są w stanie udzielić finansowania nawet osobom z poważnymi zadłużeniami i zajęciami komorniczymi. Nie przekłada się to jednak na to, że nasze problemy zostaną dzięki temu całkowicie rozwiązane. Produkty finansowe typu pożyczki bez BIK mają oczywiście swoje drugie dno. Przede wszystkim uzyskać je łatwo nie jest - instytucje pozabankowe również mogą bardzo dokładnie sprawdzać naszą zdolność kredytową, przywiązując dużą wagę do tego, aby zabezpieczyć w odpowiedni sposób spłatę udzielonego wsparcia pieniężnego. Dość często firmy pożyczkowe żądają poręczeń majątkowych, ustanawiania rozmaitych zastawów, np. w postaci samochodu czy nieruchomości.

Może być drogo

Jeśli już jakaś instytucja przyzna nam pożyczkę bez BIK - i to mimo komornika na karku - to z pewnością będzie chciała na tym zarobić. Koszty związane z uzyskaniem finansowania mogą w takim wypadku okazać się horrendalnie wysokie. Wszystko to sprawia, że przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego typu wsparcia należy się poważnie zastanowić. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, czy w ogóle będziemy w stanie podołać warunkom spłaty zobowiązań zaciągniętych w firmach pozabankowych, regulując wszystko co do grosza. Jeśli nie uda się nam to, możemy wpaść w jeszcze większe kłopoty finansowe niż te, w jakich znajdowaliśmy się wcześniej.

Sprawdź także: Gdzie wziąć kredyt bez BIK-u?

Poradź się prawnika

Osoby decydujące się na skorzystanie z kredytu na spłatę komornika często sądzą, że taka pożyczka rozwiązuje wszystkie problemy, nie zdając sobie sprawy, że te mogą się dopiero zacząć. Jeśli już posiadamy niekorzystną historię w BIK, a do naszych drzwi puka windykator lub komornik, to lepszym rozwiązaniem może okazać się pomoc prawnika. Ten być może będzie w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki zwrotu posiadanych już przez nas zadłużeń, przykładowo negocjując wydłużenie harmonogramu spłat kredytu, co pozwoli na zmniejszenie wysokości ciążącej nam raty.

Marzena Kazbieruk