Skąd wziąć kredyt gotówkowy na spłatę komornika?

2014-01-22 20:00:00

Wielu z nas zmaga się z mniejszymi lub większymi kłopotami finansowymi. Sytuacja pogarsza się, gdy mamy do czynienia z komornikiem. Dowiedzmy się, co zrobić, kiedy nie możemy liczyć na pożyczkę ze strony bliskich, a kolejne banki odmawiają nam dodatkowych funduszy.

W przypadku osób ze złą historią kredytową, widniejących na czarnych listach dłużników, szanse na kredyt w banku maleją do zera. Czy jest jednak jakakolwiek możliwość, aby zadłużony konsument mógł otrzymać wsparcie finansowe na spłatę komornika w inny sposób? Oczywiście, że tak!

Pomoc firm pozabankowych

Kredyt gotówkowy z komornikiem brzmi dla banku absurdalnie. Niestety, w tego typu instytucji finansowej nie uzyskamy pomocy. Jeżeli nie możemy liczyć na wsparcie ze strony rodziny oraz bliskich, dobrze udać się do prywatnych firm pożyczkowych. Prywatni wierzyciele cechują się zdecydowanie większą dozą tolerancji w stosunku do zadłużonych konsumentów.

By nie było za drogo...

Na polskim rynku istnieje kilka firm, wspierających finansowo osoby z zajęciem komorniczym. Niestety, koszty związane z taką pożyczką są wyjątkowo wysokie. Jedno z przedsiębiorstw po udzieleniu 2 tys. zł żąda zwrotu aż 3050 zł w czasie niespełna dwóch miesięcy od daty przyznania funduszy. Jeśli więc chcemy skorzystać z chwilówki z komornikiem, skorzystajmy z pomocy doradców, którzy wskażą nam (bezpłatnie) najtańsze firmy pożyczkowe, pożyczające osobom z zajęciami komorniczymi.

Alternatywą pożyczki społecznościowe

Jeżeli przeraża nas taka perspektywa, możemy skorzystać z pożyczek społecznościowych. Są to stosunkowo nowe rodzaje pożyczek, jakie dostępne są przez Internet. Transakcje między inwestorami a osobami, które pożyczają od nich pieniądze na określonych wspólnie warunkach, zawierane są za pośrednictwem specjalistycznych serwisów usługowych.

Sprawdź także: Gdzie szukać pożyczek społecznościowych?

Pożyczka w instytucji pozabankowej zaciągana na spłatę komornika może być szansą na wyjście z ciężkiej sytuacji finansowej. Bywa jednak, że ze względu na wysokie koszty takich produktów konsumenci popadają w spiralę długów. Dlatego też, najlepiej zadbać o swoje bieżące zobowiązania zanim dojdzie do postępowania komorniczego. 

Emilia Kasińska