Ściga Cię komornik? Weź kredyt gotówkowy bez BIK

2013-12-11 21:29:00

Kredytu gotówkowego przy negatywnej historii w BIK-u praktycznie nie sposób uzyskać. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeśli mamy dodatkowo problemy z komornikiem. W takiej sytuacji nawet wiele prywatnych firm, które oferują pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej klienta, często odmawia finansowania. Jakie opcje w takim razie pozostają?

Problemy finansowe czasami mają bardzo przykry finał w postaci zajęcia komorniczego. Niestety taki obrót spraw przeważnie pogłębia tylko kryzys finansowy, w jakim znalazł się konsument. W dodatku nie ma co liczyć na kredyt gotówkowy w banku, a często także nawet na pożyczki pozabankowe bez BIK. Z komornikiem na karku pole manewru w zakresie pozyskania dodatkowych funduszy od instytucji finansowych jest bardzo ograniczone.

Sprawdź także: Blokada na koncie - czy komornik może zająć całą pensję?

Pozabankowe pożyczki bez BIK

Dopóki nasze problemy kredytowe nie ocierają się o groźbę zbliżającej się egzekucji komorniczej, dopóty możemy jeszcze liczyć na oferty prywatnych firm finansowych, takich jak Provident, Wonga, Vivus oraz wielu innych. Agencje tego typu faktycznie nie sprawdzają historii spłacanych przez nas zadłużeń względem banków w bazie BIK (choć sięgają po inne sposoby oceny rzetelności klienta), gotówkę dostaje więc niemal każdy. Jednak w momencie, gdy zainteresuje się nami komornik, otrzymanie finansowania w takich firmach także staje się nieco trudniejsze, a niekiedy wręcz niemożliwe. Problemy więc piętrzą się, a zwlekanie z uregulowaniem zaległych płatności tylko pogłębia nasz kryzys finansowy.

Gdzie po gotówkę przy komorniku?

Na rynku kredytów bankowych przy egzekucji komorniczej otrzymać nie sposób, bo przyznawany jest tylko osobom wypłacalnym w opinii kredytodawcy. Pożyczka pozabankowa w wielu firmach także staje się nierealna, bo mimo że nie sprawdzają one BIK-u, to już większość z nich na pewno sprawdzi nas w Biurze Informacji Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Dłużników czy też w Rejestrze Dłużników ERIF, czyli bazach nierzetelnych dłużników. Jeżeli jest tam wzmianka o nas, to niestety mamy duży problem. W tym momencie szanse na to, że otrzymamy gotówkę spadają bardzo drastycznie. Podkreślenia godny jest przy tym fakt, że wiele firm, które reklamują się, jako te, które pożyczą nam środki finansowe z komornikiem, i tak tego ostatecznie nie zrobią.

Warunki pożyczki z komornikiem

Istnieje kilka firm, które twierdzą, że mimo zajęcia komorniczego, udzielą klientowi finansowego wsparcia. Niestety, nawet jeśli uda nam się taką firmę znaleźć, to koszty pożyczenia pieniędzy mogą przerosnąć nasze najgorsze koszmary. Dla przykładu, jedna z tego typu agencji finansowych za pożyczenie 2000 zł na dwa miesiące żąda zwrotu 3050 zł. Nie trzeba chyba podkreślać, że jest to skrajnie droga pożyczka i ciężko powiedzieć, że dzięki niej poprawi się nasza sytuacja finansowa. Wyjściem z podobnej sytuacji mogą być natomiast pożyczki społecznościowe, możliwe do uzyskania za pośrednictwem jednej z platform internetowych, takich jak kokos.pl, która umożliwia zawarcie transakcji bezpośrednio między poszczególnymi osobami.

Pożyczki pozabankowe to dosyć drogi sposób finansowania swoich potrzeb. Jeśli w dodatku potrzebujemy gotówki na spłatę komornika, to musimy liczyć się z tym, że firma, która nam jej udzieli, karze za to słono zapłacić. Koniecznie należy w porę zapobiegać spiętrzeniu się kłopotów ze spłatami rat, np. z odpowiednim momencie konsolidując posiadane zobowiązania, zmniejszając przy tym wysokość miesięcznych rat.

Emilia Kasińska