Prezentujemy warunki kredytu 50 na 50

2013-11-22 05:22:00

Samochody mają to do siebie, że oprócz wygody, którą nam zapewniają, są źródłem niekończących się wydatków. Te oczywiście zaczynają się w chwili samego zakupu, bo zafundowanie sobie wymarzonego auta nie zawsze leży w granicach naszych możliwości finansowych. Dla tych, którzy jednak zgromadzili na ten cel już pewne oszczędności i brakuje im stosunkowo niewielkiej ilości gotówki, prezentujemy warunki kredytu samochodowego 50 na 50.

Czym w zasadzie jest kredyt samochodowy 50 na 50? Niewtajemniczonym na pierwszy rzut oka może wydawać się, że w jego przypadku z własnej kieszeni pokrywamy tylko 50% wartości samochodu, a drugą połowę ktoś nam dopłaca. Chyba nikt na taki obrót spraw raczej by się nie obraził, jednak nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Kredyt samochodowy 50 na 50 to kredyt jednoratalny (występujący również wariancie 60 na 40). Charakteryzuje się on tym, że w momencie zakupu płacimy jedynie połowę wartości auta, a drugą połowę dopiero po roku.

Dlaczego kredyt 50 na 50 jest lepszy niż standardowy?

Przede wszystkim dlatego, że jeśli stać nas na takie rozwiązanie, to nie narazimy się na zbędne odsetki. Kupując auto o wartości 50 000 zł możemy zapłacić za nie rzeczywiści 50 000zł – 25 000zł od razu, a drugie 25 000zł po 12-u miesiącach. Jeśli zgromadziliśmy wymagany w przypadku tego kredytu kapitał, nie musimy czekać, aż dozbieramy resztę do wysokości pełnej wartości pojazdu. Wydaje się, że to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą płacić bankom za pożyczkę.

Gdzie po kredyt 50 na 50?

Niestety, kredyt 50 na 50 nie jest przedmiotem oferty wielu banków. Mówiąc ściślej, takie rozwiązanie dostępne jest jedynie w bankach bezpośrednio powiązanych z koncernami samochodowymi, czyli przede wszystkim w Toyota Banku lub Volkswagen Banku. Oferta nie będzie też dostępna dla każdego modelu samochodu. W Volkswagen Banku kredyt 50 na 50 można wziąć np. na wszystkie modele Skody oraz Volkswagena poza Golfem serii 6 i 7. Z kolei Toyota Bank na omawianych zasadach pomoże nam zakupić modele Toyoty RAV4, Auris Classic, Auris, Avensis oraz Yaris.

Opłaty w kredycie 50 na 50

Nauczeni doświadczeniem życiowym wiemy, że w świecie bankowości nie ma nic tak do końca za darmo. Także i kredyty 50 na 50 zawierają elementy, które sprawiają, że ich koszt wynosi w rzeczywistości więcej niż pożądane przez kredytobiorców 0 zł. W przypadku Volkswagen Banku klienci muszą nieco wydać na obowiązkowe ubezpieczenie (2,9% wartości auta). Czasem wierzyciele pobierają również określone prowizje. Mimo tego i tak kredyt 50 na 50 będzie z pewnością rozwiązaniem znacznie tańszym od tradycyjnego kredytu samochodowego oferowane przez pozostałe banki.

Marzena Kazbieruk