• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

III filar jaki ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:54
O matko a ja nie miałam pojęcia że jest coś takiego jak III filar. Cały czas myślałam ze jest tylko ZUS i OFE i nic wiecej nie pozostaje nam do wyboru. Musze sie chyba wczytać w temat bo coś czuje ze dużo trace.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:26
Warto się zainteresować tą opcją, zwlaszcza że obecnie sytuacja wydaje się dość niepewna. Dzieki 3 filarowi mozna poczuc sie bezpieczniej, ma sie poczucie wiekszej kontroli nad finansami na przyszlosc.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 11:43
Ja tez jak tylko bede wiecej zarabiac to wezme ten 3 filar, beznadziejny jest ten caly system, pewnie i zus niedlugo powie ze nie ma kasy. Trzeba sie zabezpieczyc poki czas.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 18:46
Dla mnie emerytura jest czymś tak odległym, że nawet nie wiem czy jej dożyje. Sama nie oszczędzam w III filarze i tak na dobrą sprawę właściwie nie czuję potrzeby. Ustawy tak się zmieniają, że zapewne gdy ja już będę w wieku emerytalnym rząd podniesie wiek do 75 lat..
Cytuj
Jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 6:25
Dokładnie... Znając nasz rząd wiek emerytalny jeszcze wzrośnie. Ja nie wybrałam III filaru bo nie stać mnie na odkładanie dodatkowych pieniędzy. Mam wystarczająco dużo innych wydatków. Wybrałam OFE i mam nadzieję, że dzięki temu będę miała w miarę dobrą emeryturę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.6.2014 10:37
co roku ma wzrastac o rok, takze na emeryture pojdziemy po osiemdziesiatece :D
Cytuj
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 16:32
Wiek emerytalny ma jeszcze wzrastać? No nawet tak nie żartujcie. Jednak ludzie którzy sie wyprowadzają za granica mają całkowitą racje. Nie ma co tu siedziec bo będziemy pracować do 80 jak tak dalej pójdzie. Bo przecież po co nam emerytura
Cytuj
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 19:27
A powiedzcie mi z jakiej listy mozemy wybierac sobie ten III filar? Bo ja nawet nie miałam pojęcia że jest cos takiego ale jak już się teraz dowiedziałam to chciała bym jakoś tą wiedzę wykorzystać i zdecydować sie na jakąś dobrą i korzystna dla mnie opcje.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 20:12
Szkoda, że nigdzie w telewizji ani w radiu nie mówią o tym trzcim filarze. Człowiek by się zastanowił czy nie skorzystać a tak... ciągle tylko gadanina o ZUS i OFE co dla mnie jest tak naprawdę jednym i tym samym. Ani z OFE ani z ZUS-u nie będziemy mieć porządnych emerytur:/
Cytuj
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 7:18
Gość napisał
co roku ma wzrastac o rok, takze na emeryture pojdziemy po osiemdziesiatece :D


Ha ha:) Ty poważnie? Jeśli tak będzie to do 90 będziemy pracować. Ja mam 66 letnią babcię, która co prawda od dawna jest na emeryturze ale nie wiem co by było gdyby musiała pracować jeszcze ten rok. W życiu nie dałaby rady. Mój teść też, ma przepracowane 35 lat a do emerytury jeszcze 7. Porażka jakaś.
Cytuj
Odpowiedź