• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie dla rowerzysty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 17:51
Gość napisał
Finansolog napisał
carlos napisał

Pytanie tylko, co takie ubezpieczenie obejmuje? Czy jak sami spadniemy z tego roweru i coś sobie zrobimy to także dostaniemy jakieś odszkodowanie?

OC to OC tak samo jak w innych pojazdach :) Pokrywa wyrządzone przez nasz szkody podczas poruszania się rowerem. Casco pokrywa koszty naprawy naszego roweru i bagażu, natomiast NNW koszty naszego leczenia.
A czy istenieje AC dla rowerzysty? byłoby chyba korzystniejsze.

No to właśnie pisałem o Casco :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 17:58
A nie doczytałem :D No taka opcja to ja rozumiem.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:30
OC dla rowerzysty to przesada. Znaczy przydatna opcja itd ale nie mogę sobie jakoś wyobrazić że skoro wsiadam raz na dwa tygodnie max co tydzień tą godzinkę 1,5h pojeździć i musiał bym oc na to wykupować.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 12:37
Antoni napisał
OC dla rowerzysty to przesada. Znaczy przydatna opcja itd ale nie mogę sobie jakoś wyobrazić że skoro wsiadam raz na dwa tygodnie max co tydzień tą godzinkę 1,5h pojeździć i musiał bym oc na to wykupować.

No nie musisz, ale każdą szkodę pokrywasz z własnej kieszeni. Poza tym OC na rower trwające 3 miesiące kosztuje tyle co paczka fajek.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 15:17
Dlaczego powinniście wydać kilkadziesiąt złotych rocznie, ponieważ istnieje art. 415 kodeksu cywilnego, według którego odpowiadamy za wyrządzone szkody na zasadach ogólnych prawa cywilnego i zgodnie z art. 415 kodeksu cywilnego ponosimy osobistą odpowiedzialność całym swoim majątkiem za szkody wyrządzone osobom trzecim ?
Casco roweru to według mnie bardziej gadżet niż faktycznie potrzebne ubezpieczenie.
Nieszczęśliwe wypadki lub ubezpieczenie na życie związane z rowerami należy rozważać bardzo indywidualnie ( oczekiwany zakres i koszty), bo jest ich cała paleta.
W naszym kraju, i w żadnym z krajów europejskich nie ma ubezpieczeń obowiązkowych dla rowerzystów. Zawsze można jednak kupić ubezpieczenie dobrowolne, najczęściej razem z ubezpieczeniem domu lub mieszkania oferowane jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, albo ubezpieczenie ochrony prawnej w życiu prywatnym.
Ja proponuję koniecznie wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 12:43
W sensie jeśli z własnej winy spowoduję wypadek i na przykład uszkodzę drogi samochód to przy ubezpieczeniu OC nie będę musiał z własnej winy za nic płacić?

Czy może ubezpieczyciel oferuje pieniądze w wysokości jakiegoś procenta uszkodzeń drugiego pojazdu?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.4.2015 12:49
Oni juz oszacuja wysokosc szkody. W OC chodzi o to, zeby jesli bedziesz sprawca wypadku można było pokryc czyjeś szkody. jesli chcesz pokryc swoje kup AC. Proste.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 15:30
Ja bardziej mam na myśli szkody osobowe, bo szkody rzeczowe spowodowane przez rowerzystę mogą być najczęściej niewielkie – uszkodzenie nawet drogiego samochodu będzie kosztowało kilkanaście tysięcy złotych. Szkoda na osobie może za to zrujnować sprawcę wypadku, tym bardziej że dziś poszkodowani często korzystają z profesjonalistów zajmujących się dochodzeniem odszkodowań i to jest powód dla którego należy wykupić stosowne ubezpieczenie.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 15.4.2015 15:31
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź