• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w antyki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Harry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 16:09
Co sądzicie o inwestowaniu w antyki (meble, obrazy itd)? Ostatnio mój wujek wymyślił, że oszczędności życia zainwestuje właśnie w starocie. Dla mnie to średni pomysł chociaż wuja twierdzi inaczej. Antyczne meble są dość drogie ale skąd pewność że ich cena jeszcze wzrośnie? Coś czuję że wujek więcej straci niż zyska.
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 15:54
Cena antyków na pewno wzrasta dla pasjonatów, kolekcjonerów. Jak dla mnie antyki to raczej kosztowne hobby niż inwestycja. Wydaje mi się, że polski rynek nie jest na nie zbyt otwarty i przypuszczam, że szybko się to nie zmieni. Antyki nie są tu popularne, a ręcznie malowane obrazy zwyczajnie wychodzą z mody. Może to kiedyś wróci, a może nie. Raczej nie bawiłabym się w to, chyba że wujek trafiłby na na prawdę unikatowy mebel, który ewidentnie z czasem wzrośnie na wartości
Cytuj
Presti

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 12:18
Żeby zarobić na antykach Twój wuj musiałby znaleźć mebel który wyszedł w nie wielkiej ilości egzemplarzy. Wówczas jego wartość jest naprawdę wysoka. Nie wydaję mi się jednak aby był to korzystny interes. Lepiej zainwestować pieniądze w złoto lub na lokacie.
Cytuj
ayris

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 20:13
Nie sądzę by Twój wujek coś zarobił na tych starociach. W Polsce ludzie nie doceniają antyków. Poza tym to kosztowne hobby i mało kogo na to stać. Ja np. uwielbiam antyki ale nigdy nie będzie mnie na nie stać. Lepiej namów wuja na jakąś korzystniejszą inwestycję.
Cytuj
Tosia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 23:01
nie ma szans na zysk w Polsce na antykach. Chyba że Twój wujek sprzedałby je gdzieś za granicą. Mi również bardzo podobają się antyki ale ich cena jest nie na moją kieszeń. Być może są osoby, które są zdolne do zakupu tak drogich przedmiotów, ale przypuszczam, że jest ich dużo mniej niż osób chcących takowe przedmioty sprzedać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 13:36
Tosia napisał
nie ma szans na zysk w Polsce na antykach. Chyba że Twój wujek sprzedałby je gdzieś za granicą. Mi również bardzo podobają się antyki ale ich cena jest nie na moją kieszeń. Być może są osoby, które są zdolne do zakupu tak drogich przedmiotów, ale przypuszczam, że jest ich dużo mniej niż osób chcących takowe przedmioty sprzedać.
Czemu sa ludzie, ktorzy kolekcjonują i którzy duzo zaplaca za zabytkowe sprzety. A jak nie tutaj to i eksportowac mozna. Tylko chodzi o to, zeby to na prawde były dobre rzeczy, a nie jakis szmelc.
Cytuj
kayla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 10:15
Mi wydaje się, że taka inwestycja to bardzo dobry pomysł. Jest tylko jeden warunek, zanim zainwestuje się w takie rzeczy jak antyki, czy znaczki bądź inne kolekcjonerskie rzeczy należy zapoznać się z tematem, obeznać na rynku, posiadać na ten temat wiedzę. Jeśli człowiek nie posiada wiedzy bardzo łatwo jest go oszukać, zawyżyć wartość kupowanych przedmiotów bądź zaniżyć sprzedawanych.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.7.2014 9:07
kayla napisał
Mi wydaje się, że taka inwestycja to bardzo dobry pomysł. Jest tylko jeden warunek, zanim zainwestuje się w takie rzeczy jak antyki, czy znaczki bądź inne kolekcjonerskie rzeczy należy zapoznać się z tematem, obeznać na rynku, posiadać na ten temat wiedzę. Jeśli człowiek nie posiada wiedzy bardzo łatwo jest go oszukać, zawyżyć wartość kupowanych przedmiotów bądź zaniżyć sprzedawanych.
No właśnie, jak chcesz inwestować to zapoznaj się z tematem, poczytaj, porozmawiaj z kim trzeba.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 12:22
ja jestem jak najbardziej za - sama mam kilka naprawde wartościowych dzieł sztuczki i zabytkowych rzeczy w domu - nie tylko jako dekoracja ale wlasnie jako zabezpieczenie w razie nie daj boze jakies problemow bardzo łatwo to mozna upłynnić :)
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 14:14
To musi być fajny pomysł :) Jakbym miała antyki to wolałabym się nimi otaczać. Ale każdy ma swoje plany.
Cytuj
Odpowiedź