• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Płatności zbliżeniowe za granicą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 8:58
Wybierają się Państwo za granicę? Zastanawiają sie czy można tam płacić zbliżeniowo? Można. Ile i do jakiej kwoty? Zapraszam do artykułu.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 9:06
Ilona Maciejuk napisał
Wybierają się Państwo za granicę? Zastanawiają sie czy można tam płacić zbliżeniowo? Można. Ile i do jakiej kwoty? Zapraszam do artykułu.

Jeszcze nie korzystałam z takiej możliwości ale tak sobie myśle,że może być to dobra opcja. Szczególnie jeśli robi się większe zakupy i nie chce się nosić dużej gotówki przy sobie ( wiadomo,ze w miejscowościach turystycznych zdarzają się jednak kradzieże...).
Tylko zastanawia mnie jedno. W Polsce jest limit 50 zł ale powyżej również można płacić zbliżeniowo ( wpisujemy jedynie pin, nikt nam nie dotyka karty...)>
Czy za granicą nie ma takiej możliwości?
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:55
No jasne, ze tak. Po prostu masz limit do którego zapłacisz kartą, a jesli jest więcej wstukujesz pin, jakbyś płacił normalnie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 16:00
np. w Danii nie daje się akceptantowi karty do ręki tylko samemu wkłada do terminala

minus jest taki, że prawie wszędzie za płatność kartą doliczają prowizję, którą ponosi kupujący
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.1.2015 17:49
Karty Visa czy Mastercard mają przeciez zasięg globalny. Mozna nimi płacić wszędzie. Problem z przewalutowaniami zawsze zostaje.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 8:29
Gość napisał
Karty Visa czy Mastercard mają przeciez zasięg globalny. Mozna nimi płacić wszędzie. Problem z przewalutowaniami zawsze zostaje.

Sam nie polecam przewalutowania w Alior Banku.
Niestety ale w przewalutowaniu dolarów na euro koszt przewalutowania to może byc nawet 9% ! Przed wyjazdem za granice nie odrobiłem lekcji, nie sprawdziłem ile tam mają i zle na tym wyszedlem.
Cytuj
Odpowiedź