• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt konsolidacyjny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 18:33
1. Kredyt konsolidacyjny - może być gotówkowy lub zabezpieczony na nieruchomości o oprocentowaniu zbliżonym do hipotecznego.
2. Udzielany jest chętnie przez banki, bo pozwala im przenieść zobowiązania z innych banków przez co ryzyko udzielenia jest niższe.
3. Przy konsolidacji trzeba uważać,uruchomienie każdego nowego kredytu, może nieść za sobą koszty: nowa prowizja, czasem ubezpieczenia, a możliwość uzyskania dodatkowego zastrzyku gotówki kusi - co może znacznie powiekszyć nasze zadłużenie.

4. Z konsolidacji warto a nawet trzeba skorzystać, gdy tracimy płynność i brak gotówki zmusza nas do ciągłego zaciągania krókich i drogich pożyczek.

Jeśli sobie radzimy, a do końca zobowiązania bliżej niż dalej, lepiej poczekać.

5. Szukając oferty konsolidacyjnej, szukajmy oferty o jak najniższej prowizji i bez dodatkowych ubezpieczeń.

Padło pytanie o RRSO:
(wg wikipedii) "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO, ang. Annual percentage rate) – całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie ofert kredytów konsumenckich udzielanych przez banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) oraz niebankowe instytucje pożyczkowe, ponieważ oprócz oprocentowania uwzględnia ona także pozostałe koszty kredytu (np. prowizje, opłaty, koszty usług dodatkowych niezbędnych do uzyskania kredytu).


RRSO pełni rolę zestandaryzowanego miernika kosztu kredytu, który sprowadza oferty różnych banków, SKOK-ów i niebankowych instytucji pożyczkowych do wspólnego mianownika. Pożyczający nie musi się zastanawiać, czy dla rzeczywistego kosztu kredytu ważniejsza jest wysokość oprocentowania, opłat, czy prowizji, ani jak bardzo na cenę wpływa harmonogram spłaty. Koszt jest wyrażony jedną liczbą, dzięki czemu porównanie różnych ofert jest proste: im ta liczba jest wyższa, tym oferta droższa. Banki, SKOK-i, niebankowe instytucje pożyczkowe i sklepy ze sprzedażą ratalną liczą i przekazują swoim klientom wskaźnik RRSO dla niemal każdego kredytu, bo nakazują im to przepisy o kredycie konsumenckim."

Poniżej dwie przykładowe oferty kredytu konsolidacyjnego:

PEKAO S.A:
Prowizja 2-6%
Oprocentowanie - 7,99%
Warunki udzielenia: założenie konta z wpływem wynagrodzenia oraz wniosek na karte kredytową z limitem 1000 zł.

Deutsche Bank:

Prowizja - 0%
Opłata przygotowawcza 1200 zł
Oprocentowanie - 9,99%

W DB trudniej, trzeba netto 2500 zł na pierwszego kredytobiorcę.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 4.2.2016 18:58
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 20:08
max napisał
Konsolidacja i mnie interesuje.Ale zaciekawiło mnie tutaj coś innego jeszcze.Co to jest rrso? Tak serio pierwszy raz o tym słyszę .Czy to dotyczy każdego kredytu? Czy to jest jakiś ukryty kruczek prawny? A może jakaś opłata?


A ja polecam wejść w Google wpisać i poczytać, spam goni spam.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 20:11
Jagna jakie masz raty miesięczne, jakie inne zobowiązania, jakie warunki kredytów, debet musisz spłacić cały, czy możesz spłacać kwoty minimalne ??
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Basior

Niezarejestrowani

4.2.2016 22:02
jagna napisał
Witam wszystkim.
Nie mam opoźnień w spłacie kredytów,ale ... nie podoba mi się sytuacja w której się znalazłam.Mam dwa kredyty- 10600 /od października 2014- pażdziernika 2016/ i drugi -15500 /kwiecień 2015- kwiecień 2017/.Oprócz tego mam debet w wysokosci 10000.Moje zarobki to ok. 6000 netto.Miałam wypadek losowy i w ten sposób wykorzystałam i debet.Sytuacja wygląda tak ,że jak wpływa mi pensja to pokryje prawie w tej chwili debet ,ale wydatki i raty kredytów znacząco go co miesiąc uszczuplają. Zastanawiam się nad konsolidację.Trochę mnie ta sytuacja przerosła.Jak dotychczas nie mogłam znacząco uszczuplić moich comiesięcznych wydatków,chociaż je staram się ograniczać.Co mi radzicie? Wziąć konsolidacyjny? Czy powoli pospłacać te kredyty a potem debet?

Jagna, świetnie Cię rozumiem:( Niestety ja też się zadłużyłem, wiesz Umowa o prace na czas nieokreślony. Poczucie stabilności w Corpo. Co do kredytu, posiadając swoje obfite doświadczenie miałem kredyt w 2 bankach. Do czasu myślałem o tym, żeby spłacać wg Harmonogramu (miałem 2 zlecenia dodatkowe, więc na kredyt miałem). Ale, zero życia! Co zrobiłem? Szukałem w necie jakiegoś rozwiązania problemu, w momencie gdy już posiadałem umowe u mojego aktualnego pracodawcy. Przy okazji zmiany banku, (padło na Raiffeisen). Pani pytała czy mam jakieś zobowiązania, mówie że wiadomo jak każdy. Przeniosłem kredyty do nich, (jak powszechnie wiadomo, prowizja za udzielenie kredytu powoduje że czesto jedna rata za kilka wychodzi drożej) w tym wypadku nie płaciłem prowizji, bo jezeli jesteś ich klientem mają wiele promocji. Warto zapytać jeżeli się męczysz.
Cytuj
max

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 11:03
Panie Marcinie po co te złośliwości? Tutaj skoro jestem w temacie i czytam co ludzie piszą ,mam prawo zapytać a nie latać po wyszukiwarkach .Tak to rozumiem .Jakoś wcześniej dostałem wyczerpująca i jasną odpowiedź Pana Piotra. Radzę zwrocic uwagę na pańskie pytania do Jagny.Nie uważa Pan ,że te raty mozna mniej wiecej samemu policzyc?A apropo debetu ,nie uwaza Pan ,że sie go raczej całego nie spłaca w takiej sumie???
Cytuj
jagna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 11:14
No właśnie Basior, to jest najgorsze - zero życia i większych przyjemności.Właśnie wróciłam z BZWBK i jakoś mnie te raty w konsolidacyjnym nie przekonały.Tak wstępnie się przymierzając zapłacę dużo więcej .Spróbuję w Raiffeisen ,może będzie dla mnie coś lepszego.Nie orjentujesz się ,czy płaci sie za przeniesienie konta?Czy mogę liczyć na jakieś profity? A może warto ,jak to się mówi zacisnąć pasa i spłacić zgodnie z harmonogramem?
Cytuj
Kamil3332

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 14:49
Alior tylko :)
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 15:50
A dlaczego twierdzisz że się nie spłaca całego ? Użytkownik nie napisał czy debet ma aktualny, czy wypowiedziany. Warunki fakt można obliczyć, ale jagna nie podaje czego oczekuje. Teraz pisze ze BZWBK ma słabą ofertę , teraz widzę Raiffeisen . Wystarczy napisać wszystkie informacje i oferty pojawią się tutaj na forum.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
filemon

Niezarejestrowani

5.2.2016 16:17
osobiście uważam, że jeżeli zamiast 2óch kredytów można po skonsolidowaniu płacić jeden to warto skorzystać z takiej opcji, poszukaj tylko dobrego kredytu z nie za wysoką ratą. poza tym mozę skorzystaj z kalkulatora kredytowego żeby z góry określić jakiej wysokosci ratę bedziesz płacił.
Cytuj
kaplok

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 16:54
Jagno przy jej dochodach nie jest chyba aż tak ciężko.A nie lepiej zacisnąć pasa jak piszesz ,czegoś chwilowo sobie odmówić i szybciej spłacić ? Chyba konsolidacyjny to jednak dodatkowe koszty i dłuższy koszt kredytowania> Musisz się z tym liczyć .Do eksperta Iwanejko- proszę się wczytać uważniej .Ta Pani szuka tylko wygodnego dla siebie rozwiązania ,basior podsunął Jej bank.A jakich Pan wszystkich informacji oczekuje? Przecież podała ilość kredytów,jaki ma debet i jakie zarobki.A może podsunąć jej tylko wiadomość ,gdzie są najtańsze kredyty konsolidacyjne?
Cytuj
Odpowiedź