• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wykreślenie bik

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
korek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 7:43
Witam. Jakiś czas temu złozyłem podanie o wykreśleniu mnie z bik do ING banku śląskiego. Jednak zostało no odrzucone.
W zeszłym miesiącu złożyłem kolejne podanie. Termin odpowiedzi miał upłynąć po 15 dniach. Obecnie jest już prawie 30 dni po złożeniu podania ale nikt mi nie odpowiedział. Czy w takim przypadku moja reklamacja jest uznana ? I,ze ING musi mnie wykreślić z bik?
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 7:52
podstawowe pytanie: czy produkt jaki posiadał Pan w ING był regulowany terminowo?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 9:12
korek napisał
Witam. Jakiś czas temu złozyłem podanie o wykreśleniu mnie z bik do ING banku śląskiego. Jednak zostało no odrzucone.
W zeszłym miesiącu złożyłem kolejne podanie. Termin odpowiedzi miał upłynąć po 15 dniach. Obecnie jest już prawie 30 dni po złożeniu podania ale nikt mi nie odpowiedział. Czy w takim przypadku moja reklamacja jest uznana ? I,ze ING musi mnie wykreślić z bik?
A jakie ING miał podstawy, zeby wpisac do BIK-u.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 9:21
jak zaciągasz jakiekolwiek zobowiązanie to bank (i nie tylko) wpisuje to do BIK, tam są wszystkie wpisy a nie tylko te złe

każde z nich będzie widoczne dla innych instytucji finansowych przez 5 lat od wygaśnięcia
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
korek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 11:09
Chodziło mi właśnie o zły wpis w bik.Przepraszam jeśli źle się wyraziłem. 4 lata temu zaciągnąłem pożyczke. Miałem problemy ze spłatą,zdarzyło mi się długo zalegać z ratami i niestety stąd negatywny wpis w bik.
Sytuacja jest już inna. Chciałbym zaciągnąć inny kredyt ale przez całą tą sytuację mam problemy.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 11:18
w przypadku "złych" wpisów bank nie ma obowiązku wykreślania wpisu z BIKu, trzeba odczekać wówczas 5 lat aż minie termin przetrzymywania tych danych.
Pozostaje zatem cofnąć zgodę na przesyłanie danych przez bank do ing i czekać na upływ terminu
Cytuj
jerzyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 12:29
Moj znajomy miał opóźnienia w PKO BP, wpisali go do BIK-u, jak sie o tym dowiedział uregulował zaległości, napisał wniosek o wykreślenie w BIK, tak mu poradzono i g wykreślili. Trzeba szyno działać, zatroszczyć się o to. Wpis na 5 lat to duży kłopot.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 12:31
to była dobra wola pracownika banku, napisać warto, ale nie ma gwarancji, że usuną wpis

po to właśnie jest BIK, aby ograniczać dostęp do kredytu osobom, które nie regulowały na czas swoich zobowiązań finansowych
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jerzyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 12:41
Robert Sierant napisał
to była dobra wola pracownika banku, napisać warto, ale nie ma gwarancji, że usuną wpis

po to właśnie jest BIK, aby ograniczać dostęp do kredytu osobom, które nie regulowały na czas swoich zobowiązań finansowych
No tak, ale jesli opoznienie nie jest az tak wielkie, i suma nie jest duza, to bank pewnie chetniej sie przychyli niż na wykreślenie na prawdę zasadnego wpisu (np.kilkanaście niespłaconych rat)
Cytuj
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2015 13:02
Niewielkie i nie na dlugo, tzn. ile mial tego opoznienia?
Cytuj
Odpowiedź