• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy karta zbliżeniowa jest bezpieczna?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:23
Witam, całkiem poważnie zastanawiam sie nad wzięciem w jakimś konkretnym Banku karty zbliżeniowej. Widzę że sporo ludzi z niej korzysta.Zastanawiałam sie na jakiej zasadzie to wszystko działa i czy jest to w ogóle bezpieczne? Bo nie chciałabym pójśc za nowa modą i zdecydować sie na coś czego później mogę żałować.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:31
moim zdaniem karty zbliżeniowe nie są bezpieczne. Bardzo łatwo można je zeskanować nawet ze znacznej odległóści, to ich największa wada.Dlatego ja bym sie nie zdecydowała. Przed zeskanowaniem karty paypass ochronią nas specjalne etui, które blokują sygnał podczas skanowania karty, warto się w takie etui zaopatrzyć jeśli chcesz sie decydować na karte zbliżeniową.
Cytuj
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:41
To ja znalazłam na to zupełnie inny sposób. Nosze 2 karty obok siebie - nie działają dopóki nie otworzę portfela i jedna karta na okładce nie oddali się od drugiej.
Można nosić też kartę płatniczą i miejską i też nie da się ich odczytać jak są blisko siebie.
Można się zabezpieczyć? Można, trzeba tylko chcieć :)
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:07
Ja na nie patrzę z innej strony. Urządzenia na nabijania na lewo kart miejskich już stworzyli. Czy dużym problemem byłoby stworzenie urządzenia, które działałoby tak jak terminal zbliżeniowy z ustawioną transakcją na 40zł. Wrzucasz je do walizki i idziesz w miasto. Możliwe?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 9:06
Wiele jest opinii dotyczących bezpieczeństwa kart zbliżeniowych. Dane wskazują jednak, że odsetek oszustw nie powiększył się znacznie od momentu wprowadzenia kart zbliżeniowych w Polsce. Karty zbliżeniowe posiadają zabezpieczenia, które skutecznie uniemożliwiają kradzieże. Przede wszystkim dziennie można dokonać określoną ilość transakcji. Korzystanie z kart zbliżeniowych jest stosunkowo bezpieczne również, dlatego że aby wykonać jakąś transakcję niezbędne jest maksymalne zbliżenie karty do urządzenia połączonego z kasą sklepową. Możliwe jest również wyłączenie funkcji zbliżeniowej lub wydanie karty nieposiadającego takiej opcji.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
malikowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:24
Ja bym sie w te karty zbliżeniowe jednak nie bawiła. Bo tak jak toś już napisał jest możliwość tego że ktoś w łatwy sposób będzie miał dostęp do naszego konta i bedzie mógł je nam wyczyścić. Ja wiem że to wygodne rozwiązanie ale ja bym jednak nie zaryzykowała.
Cytuj
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 13:13
To taka karta mnie nie przekonuje ,za bardzo takie operacje narażone są na kradzież środków z konta .Co z tego że będę na topie jak mogę w ciągu chwili mogę pozbyć się pieniędzy .Gdzie będę wtedy szukać ,jaka ochronę da mi bank?. Chyba na tą chwile karta zbliżeniowa nie jest dla mnie .
Cytuj
Karwals

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:49
według mnie to tylko ułatwienie dla złodziei. Tak samo jak karty które pokazują ile jest na koncie.Jak ktoś dowie sie jaki mamy pin na karcie zobaczy ile mamy na koncie i będzie wiedział ile może wypłacić. I w taki sposób mamy po pieniądzach. Chyba że mają jakieś specjalne zabezpieczenia.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:28
Nie popadajmy w paranoję! Karty płatnicze nie są wcale bezpieczniejsze od kart zbliżeniowych a mimo to ludzie z nich korzystają. Świat idzie do przodu i my też powinniśmy. Z resztą Pani ekspert pisała, że odsetek przestępstw wcale się nie zmienił odkąd wprowadzono te karty. W jakim banku najkorzystniej jest wziąć taką kartę?
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
czekoladowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:04
Ja mam kartę zbliżeniową i nie boję się jej używać. Uważam, że jest o wiele wygodniejsza od tradycyjnej karty i w 100% bezpieczna. Nie wiem dlaczego ludzie sobie wmówili, że te karty są niebezpieczne, przecież w razie czego można zastrzec kartę dzwoniąc do banku.
Cytuj
Odpowiedź