• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Escrow, co to takiego?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 16:08
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, jeżeli nie to z góry przepraszam. Ostatnio wśród znajomych słyszałam o czymś takim jak escrow, a nie zdążyłam zapytać co to takiego? Jak to działa w praktyce ?
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 8:59
To jest jakis rodzaj specjalnego rachunku bankowego, ale dokładnie nie wiem o co chodzi.
Cytuj
Eva

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 18:31
To jest chyba rachunek powierniczy, działa on tak, że np jak budujesz dom, wpłacasz pieniądze przeznaczone na ten cel na taki rachunek, a gdy osoba budująca Ci dom spełni wszystkie warunki umowy i wywiąże się ze zlecenia, pieniądze są jej wypłacane. Jest to takie zabezpieczenie, bo pieniądze na takim rachunku nie podlegają ewentualnej egzekucji komorniczej itp.
Cytuj
Tataraka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 22:48
o to ja jeszcze o czymś takim nie słyszałam, ciekawe czy w każdym banku jest cos takiego czy tylko w niektórych. Albo w jakim banku najbardziej opłaca sie zakładać taki rachunek.
Cytuj
PrincessaPola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 10:14
z tego co zrozumiałam, to wydaje mi się, że jest to zabezpieczenie ale dla tego, kto ma te pieniądze otrzymać, a nie dla posiadacza rachunku, który przekazuje pieniądze powiernikowi. No bo taki rachunek nie zagwarantue dobrze wykonanej pracy, a jedynie wykonawcy zagwarantuje wypłatę środków.
Cytuj
akwamaryna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 6:54
Jest tyle tych produktw że ciężko wszystko spamiętać. Zastanawia mnie jedank skąd przeciętna osoba może o tym wszystkim wiedzieć, bo jak przeglądam to forum to odnoszę wrażenie, że jedna broszurka by mi nie wystarczyła by poznać wszystkie możliwości. Nawet jakby jakiś produkt był dla mnie ciekawy i chętna byłabym by z niego skorzystać, to nie wiem gdzie i czy w ogóle mam takiego szukać, bo nie mam pojęcia że coś takiego istnieje...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 10:27
akwamaryna napisał
Jest tyle tych produktw że ciężko wszystko spamiętać. Zastanawia mnie jedank skąd przeciętna osoba może o tym wszystkim wiedzieć, bo jak przeglądam to forum to odnoszę wrażenie, że jedna broszurka by mi nie wystarczyła by poznać wszystkie możliwości. Nawet jakby jakiś produkt był dla mnie ciekawy i chętna byłabym by z niego skorzystać, to nie wiem gdzie i czy w ogóle mam takiego szukać, bo nie mam pojęcia że coś takiego istnieje...
Dlatego zachęcamy serdecznie do odwiedzania naszego portalu, śledzenia wpisów na forum. Staramy sie odpowiadać na wszelkie pytania i poruszać różnorodne tematy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

14.8.2014 13:30
No to prawda, ze znależć mozan tematy, o ktorych sie wczesniej nie mialo pojecia, a warto to wiedziec. Wychodzi na to, ze to wsyztsko nie jest tak skomplikowane, a bardzo potrzebne. W koncu chodzi o nasze pieniadze.
Cytuj
Kasandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:52
Znów jestem zaskoczona nowym pojęciem o którym nie słyszałam nigdy wcześniej. Akto zakłada taki rachunek, ten kto zleca firmie zadanie, tak? I są z tego tytulu jakieś zyski dla wlaściciela czy tak jak ktoś pisal tylko zabezpieczenie dla wykonawcy?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 14:14
Ja też jeszcze o tym nie słyszałam, ale jest to rzeczywiście ciekawe. Jeżeli jest tak jak mówi Eva to naprawdę warto się nad tym zastanowić bo pieniądze są bezpieczne i nie trzeba się o nic martwić.
Cytuj
Odpowiedź