• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Lokata w złocie czy srebrze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:12
StuartMalutki napisał
Daniel napisał
StuartMalutki napisał
Ciekawych opcji się Pan chwyta. Nawet hazard Pan poleca. NOno


proszę wskazać moje słowa, gdzie polecam hazard??
Stwierdzenie "wolę skakać po innych opcjach" jest chyba jednoznacznie rozumiane.
Bukmacherka to nie hazard?
:) ależ Pan uszczypliwy
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 11:30
Są ludzie w Polsce którzy żyją z hazardu, czy to bukmacherki czy kasyn, to nie inwestycja a ich sposób na życie...ale wiedza która jest potrzebna żeby na tym zarabiać kosztuje b. dużo czasu i podobną ilość przegranych pieniędzy.

Nie ma łatwych pieniędzy.

Podobnie na giełdzie, forex czy opcjach, które dla laika są tak samo hazardem.

Bez poświęcenia czasu i pieniędzy na naukę po prostu się traci.

Dla osób które nie chcą ryzykować, nie mają czasu czy cierpliwości są bezpieczniejsze rozwiązania.

Każdy ma prawo mieć swoje preferencje co do swoich piniędzy, tego czy lokuje w nieruchomości, gra na giełdzie czy lokuje na lokacie. Każdy ma swoje granice i wytrzymałość na stres i ryzyko utraty oraz to co lubi w tym temacie.

Najważniejsze jest żeby mieć świadomość konieczności zarządzania pieniędzmi i tego że powinny one pracować a nie leżeć w skarpecie, a co kto z nimi robi to już inna sprawa.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Loara

Niezarejestrowani

22.9.2015 14:08
Uważam, że zbyt wiele osób powtarza wszem i wobec, że wystarczy chcieć zarabiać pieniądze, a do nas przyjdą. To nie prawda. Trzeba umieć. To umiejętność, której trzeba się nauczyć, jak każdej innej. Nie posiadając wiedzy mamy moze 1 proc. szans, ze uda nam się coś wybrać (bo nie zarobić). Zarabianie odbywa się poprzez naukę, pracę, a na pewno nie fartem.
Cytuj
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 14:22
A w to srebro w końcu opłaca się inwestować czy nie?
Bo już sam nie wiem.
Niby jest tańsze niż złoto, więc i ewentualnie mnie nawet byłoby stać, żeby przy wypłacie kupić sztabkę czy coś. Na złoto mnie w ogóle nie stać, więc to niestety nie wchodzi w grę.
Jest sens, żeby oszczędności lokować w srebrze?
Cytuj
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 16:58
Ula34 napisał
Nie każdy musi być ekonomistą i znać się na tym. Nieładnie więc tak oceniać. Równie dobrze ja bym mogła wyśmiewać osoby, które źle się odżywiają a nie mają wiedzy na temat żywności, dodatków do niej itd. Są ludzie, którzy boją się ryzyka i sa tacy, którzy nie bacząc na ryzyko szukają przede wszystkim zysku.
Czy któraś z tych postaw jest gorsza?
Dla panów ewidentnie ta pierwsza, bo widocznie nie rozumiecie osób, którzy ciężko pracują na swoje pieniądze i boją się je wyrzucać na jakieś niebezpieczne inwestycje, a lokaty są jednak dla większości dobrze znane.


Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu. Ja nie znam lokat, na których ktoś oferowałby mi 3,75% w skali 24 miesięcy. Idea Bank może, ale nie mam do nich zaufania.
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:18
ramzi napisał
A w to srebro w końcu opłaca się inwestować czy nie?
Bo już sam nie wiem.
Niby jest tańsze niż złoto, więc i ewentualnie mnie nawet byłoby stać, żeby przy wypłacie kupić sztabkę czy coś. Na złoto mnie w ogóle nie stać, więc to niestety nie wchodzi w grę.
Jest sens, żeby oszczędności lokować w srebrze?
w Polsce średnio ze względu na wysoki vat na srebro..
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:20
Lokata jest po prostu gwarantowana ...
natomiast z numizmatami jest tak że cenę ustala rynek ( dość wąski)na monetach może nie traci się, ale z zyskami jest różnie tu też potrzebna jest wiedza... no i płynność też jest średnia na pewno mniejsza niż w wypadku złota czy srebra..


PrzemysławŻukowski napisał
Ula34 napisał
Nie każdy musi być ekonomistą i znać się na tym. Nieładnie więc tak oceniać. Równie dobrze ja bym mogła wyśmiewać osoby, które źle się odżywiają a nie mają wiedzy na temat żywności, dodatków do niej itd. Są ludzie, którzy boją się ryzyka i sa tacy, którzy nie bacząc na ryzyko szukają przede wszystkim zysku.
Czy któraś z tych postaw jest gorsza?
Dla panów ewidentnie ta pierwsza, bo widocznie nie rozumiecie osób, którzy ciężko pracują na swoje pieniądze i boją się je wyrzucać na jakieś niebezpieczne inwestycje, a lokaty są jednak dla większości dobrze znane.


Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu. Ja nie znam lokat, na których ktoś oferowałby mi 3,75% w skali 24 miesięcy. Idea Bank może, ale nie mam do nich zaufania.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:34
PrzemysławŻukowski napisał

Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu.


Sam posiadam skromną kolekcję monet kolekcjonerskich i wiem jak się ceny kształtują od ponad 10 lat. Aby trafić na monetę której cena rośnie nie jest wcale tak łatwo. Wymaga to sporej wiedzy oraz szczęścia, tak jak w każdym biznesie.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
KrystianPe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 9:39
Artur Sarnecki napisał
Lokata jest po prostu gwarantowana ...
natomiast z numizmatami jest tak że cenę ustala rynek ( dość wąski)na monetach może nie traci się, ale z zyskami jest różnie tu też potrzebna jest wiedza... no i płynność też jest średnia na pewno mniejsza niż w wypadku złota czy srebra..


PrzemysławŻukowski napisał
Ula34 napisał
Nie każdy musi być ekonomistą i znać się na tym. Nieładnie więc tak oceniać. Równie dobrze ja bym mogła wyśmiewać osoby, które źle się odżywiają a nie mają wiedzy na temat żywności, dodatków do niej itd. Są ludzie, którzy boją się ryzyka i sa tacy, którzy nie bacząc na ryzyko szukają przede wszystkim zysku.
Czy któraś z tych postaw jest gorsza?
Dla panów ewidentnie ta pierwsza, bo widocznie nie rozumiecie osób, którzy ciężko pracują na swoje pieniądze i boją się je wyrzucać na jakieś niebezpieczne inwestycje, a lokaty są jednak dla większości dobrze znane.


Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu. Ja nie znam lokat, na których ktoś oferowałby mi 3,75% w skali 24 miesięcy. Idea Bank może, ale nie mam do nich zaufania.
Lokaty sa po prostu pewne, prosty mechanizm, dlatego ludzie wola niż jakieś "niepewne interesy"
Cytuj
KrystianPe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 9:40
Artur Sarnecki napisał
Lokata jest po prostu gwarantowana ...
natomiast z numizmatami jest tak że cenę ustala rynek ( dość wąski)na monetach może nie traci się, ale z zyskami jest różnie tu też potrzebna jest wiedza... no i płynność też jest średnia na pewno mniejsza niż w wypadku złota czy srebra..


PrzemysławŻukowski napisał
Ula34 napisał
Nie każdy musi być ekonomistą i znać się na tym. Nieładnie więc tak oceniać. Równie dobrze ja bym mogła wyśmiewać osoby, które źle się odżywiają a nie mają wiedzy na temat żywności, dodatków do niej itd. Są ludzie, którzy boją się ryzyka i sa tacy, którzy nie bacząc na ryzyko szukają przede wszystkim zysku.
Czy któraś z tych postaw jest gorsza?
Dla panów ewidentnie ta pierwsza, bo widocznie nie rozumiecie osób, którzy ciężko pracują na swoje pieniądze i boją się je wyrzucać na jakieś niebezpieczne inwestycje, a lokaty są jednak dla większości dobrze znane.


Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu. Ja nie znam lokat, na których ktoś oferowałby mi 3,75% w skali 24 miesięcy. Idea Bank może, ale nie mam do nich zaufania.
:)
Daniel napisał
PrzemysławŻukowski napisał

Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu.


Sam posiadam skromną kolekcję monet kolekcjonerskich i wiem jak się ceny kształtują od ponad 10 lat. Aby trafić na monetę której cena rośnie nie jest wcale tak łatwo. Wymaga to sporej wiedzy oraz szczęścia, tak jak w każdym biznesie.
No właśnie... szczęścia...
Cytuj
Odpowiedź