• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Lokata w złocie czy srebrze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 12:23
W jaki kruszec Waszym zdaniem lepiej jest zainwestować? W złoto czy srebro? W najbliższym czasie chciałbym ulokować pieniądze ( konkretnie 10 tys. złotych) w jakiejś bezpiecznej formie w ramach długofalowej inwestycji.
Nad kamieniami szlachetnymi się nie zastanawiam bo sie na tym po prostu nie znam ale biorę pod uwage właśnie złoto albo srebro. Co jest Waszym zdaniem lepsze?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 12:29
Może to Ci ułatwi decyzję: http://independenttrader.pl/220,co_wybrac_-_zloto_czy_srebro.html
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 13:07
Bardzo ciekawy artykuł ale z tego co obecnie czytam to nie warto jest kupować srebra w Polsce ale warto jest zaopatrywać się w Estonii. Tylko pytanie jak to robić. Skoro monety bulinowe nie sa tam opodatkowane to trzeba szukać mennic estońskich? Czy są ludzie, którzy sprowadzają srebro z Estonii do Polski i właśnie u nich można się w to zaopatrzyć?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 16:24
Marża jest tak wysoka w Estonii, że praktycznie zrównuje się z naszym VAT, patrz: https://www.libertysilver.ee/en/kopa/silver_coins
Cytuj
henryka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 11:41
A co sądzicie może o inwestowaniu w diamenty? Albo w platynę? Bo opinie na temat złota są faktycznie bardzo różne ale wiele osób jest zdania,że warto jest obecnie inwestować w inne metale szlachetne.
A i jeszcze jedno pytanie.Gdzie przechowywać zakupione złoto inwestycyjne albo kamienie? Trzeba sobie kupić w domu sejf czy jest możliwość ulokowania tego w banku?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

24.6.2015 15:00
pomaranek napisał
W jaki kruszec Waszym zdaniem lepiej jest zainwestować? W złoto czy srebro? W najbliższym czasie chciałbym ulokować pieniądze ( konkretnie 10 tys. złotych) w jakiejś bezpiecznej formie w ramach długofalowej inwestycji.
Nad kamieniami szlachetnymi się nie zastanawiam bo sie na tym po prostu nie znam ale biorę pod uwage właśnie złoto albo srebro. Co jest Waszym zdaniem lepsze?


witaj. Srebro jest teoretycznie bardziej niedoszacowane w zestawieniu ze złotem, poza tym jest bardziej użyteczne w przemyśle. Z drugiej strony do ceny srebra musisz doliczyć VAT, złoto jest zwolnione. Zapraszam do poczytania gdzie i jak można kupić metale http://trustory.co/nowosci/zloto_alternatywa_na_obecne_czasy_

pozdrawiam
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.6.2015 12:24
Wszystko spoko Adrian, ale na naszym forum nie spamujemy swoimi serwisami, także porady jak najbardziej - linki nie :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
robert36

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2015 10:20
Sam raczej bym nie zainwestował w diamenty, jestem zdania,że na tym po prostu trzeba się znać. A sama platyna to raczej inwestycja dla bogatych bo taka sztabka jest naprawdę droga.

Jestem zdania,że lepiej jest inwestować w złoto .Zobaczcie jak przedstawia się sytuacja na rynkach.Szczególnie z Grecją.Sam mam obecnie kredyt we frankach i bardzo się boję tego,że mógłby podskoczyć. A nie ma pewności,że tak się własnie nie stanie. Złoto jest solidniejsze od złotówki.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

29.6.2015 10:26
robert36 napisał
Sam raczej bym nie zainwestował w diamenty, jestem zdania,że na tym po prostu trzeba się znać. A sama platyna to raczej inwestycja dla bogatych bo taka sztabka jest naprawdę droga.

Jestem zdania,że lepiej jest inwestować w złoto .Zobaczcie jak przedstawia się sytuacja na rynkach.Szczególnie z Grecją.Sam mam obecnie kredyt we frankach i bardzo się boję tego,że mógłby podskoczyć. A nie ma pewności,że tak się własnie nie stanie. Złoto jest solidniejsze od złotówki.


Pełna zgoda. Złoto jest tradycyjną polisą na wszelkie zło świata ;) tzn wojny, hiperinflacja, "czarne łabędzie". Złoto jest też jedyną walutą która utrzymała swoją wartość przez kilka tysięcy lat, wszelkie papierowe waluty w końcu dosięgała inflacja i spadały na wartości. Inwestycyjnie - złoto wyceniane jest w USD, czyli nasz zysk/strata zależy od jego wyceny w USD ale również siły PLN/USD, czyli dla nas niejako podwójna polisa.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2015 15:30
Wiesz co Ci powiem pomaranek? Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w numizmaty. Kiedyś się bardzo tym interesowałem, teraz mniej, ale wiem jedno - ten biznes się najzwyczajniej opłaca. Jak sprawdzałem ze 2 lata temu jak skoczyła mi wartość kolekcji, to byłem +3,75% w ciągu 2 lat :) chociaż odrobinę trzeba się na tym znać - to prawda...
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Odpowiedź