• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Lokata w złocie czy srebrze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 13:01
MelaniaKot napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Daniel napisał
Tylko, że pewnie wiele osób sądzi, iż w momencie zakupu złota za np 20k zł, po 10 latach będzie miał z 50-100% zysku.
Sam mam kilka tysięcy w numizmatach i szczerze nie polecam ich, bo po prostu stopa zwrotu jest mizerna. Lepiej te pieniądze obracać niż "coś" zakupić i czekać w nieskończoność.


jeśli ktoś chce szybciej zarobić to jasne, zgadzam się w pełni, są lepsze metody
To coPan moze polecić, osobom które średnio znają się na temacie?


Przede wszystkim zróżnicowany portfel, który będzie zapewniał po pierwsze płynność (czyli możliwość szybkiego dostępu do przynajmniej części środków - na wszelkie możliwe wypadki i okazje), a także odpowiedni zysk. Zysk jest powiązany z akceptacją ryzyka, dlatego konkretne produkty i inwestycje dobiera się dla konkretnego klienta indywidualnie.

Duże znaczenie ma także wiek i perspektywa inwestycji. Inaczej będą inwestowane środki z zamiarem ich konsumpcji po 3 miesiącach, dwóch latach, a inaczej środki które będą zabezpieczać emeryturę danej osoby. Im dłuższy termin tych agresywniejsze (ryzykowniejsze/bardziej zyskowne) inwestycje można rozważać.

Kolejną kwestią jest z jakiego źródła dana osoba chcąca inwestować ma dochód. Inaczej swoje środki lokował będzie człowiek z systematyczną pensją miesięczna, stabilną pracą i regularnymi nadwyżkami, całkiem inaczej osoba prowadząca biznes, która raz na parę miesięcy ma ogromny przelew, a przez następny okres z tych pieniędzy żyje.

Ciężko ma forum opisać przepis idealny dla przeciętnego człowieka, bo każdy jest inny i ma inną sytuację.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 13:03
Adrian Chrapek TRU Story napisał
MelaniaKot napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał


jeśli ktoś chce szybciej zarobić to jasne, zgadzam się w pełni, są lepsze metody
To coPan moze polecić, osobom które średnio znają się na temacie?


Przede wszystkim zróżnicowany portfel, który będzie zapewniał po pierwsze płynność (czyli możliwość szybkiego dostępu do przynajmniej części środków - na wszelkie możliwe wypadki i okazje), a także odpowiedni zysk. Zysk jest powiązany z akceptacją ryzyka, dlatego konkretne produkty i inwestycje dobiera się dla konkretnego klienta indywidualnie.

Duże znaczenie ma także wiek i perspektywa inwestycji. Inaczej będą inwestowane środki z zamiarem ich konsumpcji po 3 miesiącach, dwóch latach, a inaczej środki które będą zabezpieczać emeryturę danej osoby. Im dłuższy termin tych agresywniejsze (ryzykowniejsze/bardziej zyskowne) inwestycje można rozważać.

Kolejną kwestią jest z jakiego źródła dana osoba chcąca inwestować ma dochód. Inaczej swoje środki lokował będzie człowiek z systematyczną pensją miesięczna, stabilną pracą i regularnymi nadwyżkami, całkiem inaczej osoba prowadząca biznes, która raz na parę miesięcy ma ogromny przelew, a przez następny okres z tych pieniędzy żyje.

Ciężko ma forum opisać przepis idealny dla przeciętnego człowieka, bo każdy jest inny i ma inną sytuację.


a odn ceny złota i sensowności inwestycji w nie, dodam że rok temu w październiku cena uncji złota mierzona w PLN wynosiła ok 4000zł, dzisiaj 4330zł (w październiku ponad 4500zł wg http://rynekzlota24.pl/notowania-zlota/) dlatego też niekoniecznie jest to słaba inwestycja ;)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Lukas

Niezarejestrowani

6.11.2015 20:55
To gdzie można złoto nabyć? a co ważniejsze później sprzedać??
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.11.2015 18:28
Też jestem ciekawy, gdzie to kupić? W NBP? U jubilera?
Odnośnie inwestycji, dywersyfikacji portfela i tak dalej, to jakie należałoby zgromadzić środki, żeby był sens się w to bawić?
Jeśli mam w tym momencie 10 tysięcy oszczędności na koncie oszczędnościowym to jest sens to dzielić?
Bo jak czytam o tych wszystkich inwestorach, to ja z moimi oszczędnościami wyglądam przy nich śmiesznie.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 13:14
złoto możesz kupić i w nbp ale jest sporo sklepów/dystrybutorów w sieci więc warto porównać ceny...co do sensu to pomyśl tak - co jeśli rząd dziś odgórnie ograniczy limit wypłat dziennych do 100 zł lub zarządzi konfiskatę 50 % środków na kontach...

Poza tym nawet jeśli jest to na koncie oszczędnościowym to musisz mieć świadomość że realna inflacja w Polsce jest większa niż podaje GUS z powodu kreatywności i dodrukowywania pieniędzy to ok 6 %.

Wszystko zależy od tego na czym Ci zależy - na wzroście wartości czy budowaniu bezpieczeństwa.

carlos napisał
Też jestem ciekawy, gdzie to kupić? W NBP? U jubilera?
Odnośnie inwestycji, dywersyfikacji portfela i tak dalej, to jakie należałoby zgromadzić środki, żeby był sens się w to bawić?
Jeśli mam w tym momencie 10 tysięcy oszczędności na koncie oszczędnościowym to jest sens to dzielić?
Bo jak czytam o tych wszystkich inwestorach, to ja z moimi oszczędnościami wyglądam przy nich śmiesznie.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.11.2015 8:16
A skąd te dane o inflacji? Aż 6%?
To bardzo dużo, tym bardziej, że wszyscy trąbią o deflacji.
Więc skąd Pan to wie?
Ja tam bym złota nie kupował, a o srebrze w zasadzie nawet nie myślałem w takich kategoriach.
Mamy w domu trochę srebrnych gratów, ale to raczej dekoracja niż lokata kapitału.
Niby można dokupić więcej, ale gdzie to wtedy trzymac?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 14:52
Gracjal napisał
A skąd te dane o inflacji? Aż 6%?
To bardzo dużo, tym bardziej, że wszyscy trąbią o deflacji.
Więc skąd Pan to wie?
Ja tam bym złota nie kupował, a o srebrze w zasadzie nawet nie myślałem w takich kategoriach.
Mamy w domu trochę srebrnych gratów, ale to raczej dekoracja niż lokata kapitału.
Niby można dokupić więcej, ale gdzie to wtedy trzymac?


idealnie depozyt w banku - koszt kiedy się orientowałem 200-600zł rocznie
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 20:44
polecam te dane na przykład http://independenttrader.pl/jaka-mamy-realna-inflacje-w-polsce.html
Gracjal napisał
A skąd te dane o inflacji? Aż 6%?
To bardzo dużo, tym bardziej, że wszyscy trąbią o deflacji.
Więc skąd Pan to wie?
Ja tam bym złota nie kupował, a o srebrze w zasadzie nawet nie myślałem w takich kategoriach.
Mamy w domu trochę srebrnych gratów, ale to raczej dekoracja niż lokata kapitału.
Niby można dokupić więcej, ale gdzie to wtedy trzymac?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź