• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Lokata w złocie czy srebrze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2015 18:01
PrzemysławŻukowski napisał
Wiesz co Ci powiem pomaranek? Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w numizmaty. Kiedyś się bardzo tym interesowałem, teraz mniej, ale wiem jedno - ten biznes się najzwyczajniej opłaca. Jak sprawdzałem ze 2 lata temu jak skoczyła mi wartość kolekcji, to byłem +3,75% w ciągu 2 lat :) chociaż odrobinę trzeba się na tym znać - to prawda...


W ciągu 2 lat +3,75%? chyba to jest jakiś żart. To wolał bym już dać te pieniądze na lokatę, albo poszukał innej opcji obracania swoimi oszczędnościami.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 7:23
Dwuletnie lokaty mają chyba niższe oprocentowanie niż 3,75%?
A jeśli tak, to się opłaca. Oczywiście jak ktoś się tym interesuje i to lubi, bo zbieranie numizmatów to nie jest opcja dla każdego.
Przede wszystkim trzeba to jakoś odpowiednio przechowywać.
No i jednak trzeba się na tym znać.
Obecnie to ja bym inwestował w złoto, jeśli miałbym kapitał. Kruszec staniał.
To prawda, że jak jest kryzys to wtedy się inwestuje?
Tak słyszałem.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 9:03
jakson napisał

Obecnie to ja bym inwestował w złoto, jeśli miałbym kapitał. Kruszec staniał.
To prawda, że jak jest kryzys to wtedy się inwestuje?
Tak słyszałem.


Złoto staniało i wg ekspertów nadal będzie cena spadać.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 9:11
jakson napisał
Dwuletnie lokaty mają chyba niższe oprocentowanie niż 3,75%?
A jeśli tak, to się opłaca. Oczywiście jak ktoś się tym interesuje i to lubi, bo zbieranie numizmatów to nie jest opcja dla każdego.
Przede wszystkim trzeba to jakoś odpowiednio przechowywać.
No i jednak trzeba się na tym znać.
Obecnie to ja bym inwestował w złoto, jeśli miałbym kapitał. Kruszec staniał.
To prawda, że jak jest kryzys to wtedy się inwestuje?
Tak słyszałem.


tak mówią :)

Ciężko powiedzieć która z inwestycji jest lepsza: lokaty czy złota, to całkiem inne formy aktywów i czemu innemu służą. Lokata ma zabezpieczać płynność, złoto stanowić zabezpieczenie przed "czymś" tragicznym jak hiperinflacja czy kłopoty systemu finansowego na świecie.

Lokata gwarantuje jakiś zysk rok/dwa lata w przód, przy złocie czy jakiejkolwiek innej inwestycji zysk znamy dopiero na koniec.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Zryw

Niezarejestrowani

17.9.2015 9:35
Adrian Chrapek TRU Story napisał
jakson napisał
Dwuletnie lokaty mają chyba niższe oprocentowanie niż 3,75%?
A jeśli tak, to się opłaca. Oczywiście jak ktoś się tym interesuje i to lubi, bo zbieranie numizmatów to nie jest opcja dla każdego.
Przede wszystkim trzeba to jakoś odpowiednio przechowywać.
No i jednak trzeba się na tym znać.
Obecnie to ja bym inwestował w złoto, jeśli miałbym kapitał. Kruszec staniał.
To prawda, że jak jest kryzys to wtedy się inwestuje?
Tak słyszałem.


tak mówią :)

Ciężko powiedzieć która z inwestycji jest lepsza: lokaty czy złota, to całkiem inne formy aktywów i czemu innemu służą. Lokata ma zabezpieczać płynność, złoto stanowić zabezpieczenie przed "czymś" tragicznym jak hiperinflacja czy kłopoty systemu finansowego na świecie.

Lokata gwarantuje jakiś zysk rok/dwa lata w przód, przy złocie czy jakiejkolwiek innej inwestycji zysk znamy dopiero na koniec.
Lokaty nie daja zysku, po prostu chronisz kapitał
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 10:17
Tylko, że pewnie wiele osób sądzi, iż w momencie zakupu złota za np 20k zł, po 10 latach będzie miał z 50-100% zysku.
Sam mam kilka tysięcy w numizmatach i szczerze nie polecam ich, bo po prostu stopa zwrotu jest mizerna. Lepiej te pieniądze obracać niż "coś" zakupić i czekać w nieskończoność.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 10:19
Daniel napisał
Tylko, że pewnie wiele osób sądzi, iż w momencie zakupu złota za np 20k zł, po 10 latach będzie miał z 50-100% zysku.
Sam mam kilka tysięcy w numizmatach i szczerze nie polecam ich, bo po prostu stopa zwrotu jest mizerna. Lepiej te pieniądze obracać niż "coś" zakupić i czekać w nieskończoność.


jeśli ktoś chce szybciej zarobić to jasne, zgadzam się w pełni, są lepsze metody
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
PanWiktor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 10:49
Daniel napisał
Tylko, że pewnie wiele osób sądzi, iż w momencie zakupu złota za np 20k zł, po 10 latach będzie miał z 50-100% zysku.
Sam mam kilka tysięcy w numizmatach i szczerze nie polecam ich, bo po prostu stopa zwrotu jest mizerna. Lepiej te pieniądze obracać niż "coś" zakupić i czekać w nieskończoność.
z tymi 50 proc. to przesada, ale na pewno licza na wiekszy zysk niz na depozytach bankowych...
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 13:26
Za 10 000 lepiej odpalić kilka stron www pod programy partnerskie i zarabiać na tym względnie pasywnie niż zamrażać to w złoto czy srebro:/

W tej kwocie ja np. wrzuciłbym część na IKE ( 2-3 000 zł) za np. 1000 - 2000 zł kupiłbym złoto tak na wszelki wypadek a resztą obracał właśnie np. robiąc coś w sieci czy inwestując w siebie ( szkolenia, nowe kwalifikacje) to też dobra inwestycja wbrew pozorom;)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 13:42
Szkolenia? Z tym to chyba jest najgorzej, bo obecnie tego wszystkiego jest naprawdę bardzo dużo i ciężko wybrać takie szkolenia, które nam coś dadzą.
Zawsze warto pamiętać o tym, że kapitał, który mamy należy odpowiednio podzielić. To, na jakie części podzielimy zależy pewnie od wielu czynników, zapewne najbardziej od naszej skłonności do ryzyka. A każdą część warto inwestować w coś innego.
Tylko skąd szary człowiek ma o tym wiedzieć, skoro nie odróżnia konta oszczędnościowego od lokaty?
Cytuj
Odpowiedź