• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Lokata w złocie czy srebrze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 10:19
WIEDZY i szczęścia...
KrystianPe napisał
Artur Sarnecki napisał
Lokata jest po prostu gwarantowana ...
natomiast z numizmatami jest tak że cenę ustala rynek ( dość wąski)na monetach może nie traci się, ale z zyskami jest różnie tu też potrzebna jest wiedza... no i płynność też jest średnia na pewno mniejsza niż w wypadku złota czy srebra..


PrzemysławŻukowski napisał


Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu. Ja nie znam lokat, na których ktoś oferowałby mi 3,75% w skali 24 miesięcy. Idea Bank może, ale nie mam do nich zaufania.
:)
Daniel napisał
PrzemysławŻukowski napisał

Z tym tylko, że ja wciąż nie rozumiem skąd wnioski Daniela, że na lokacie zarobi się więcej. Numizmaty są, że tak powiem, lokatą progresywną i raczej pewną. Nie słyszałem żeby ktokolwiek stracił na monetach kolekcjonerskich...z resztą to przeczyłoby logice wyceny numizmatu.


Sam posiadam skromną kolekcję monet kolekcjonerskich i wiem jak się ceny kształtują od ponad 10 lat. Aby trafić na monetę której cena rośnie nie jest wcale tak łatwo. Wymaga to sporej wiedzy oraz szczęścia, tak jak w każdym biznesie.
No właśnie... szczęścia...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 10:51
Wiedzy i szczęścia :) każdy łapie za słówka.
Szczęście jest wpisane w każdy biznes.
Taki przykład: piękna moneta z hologramem Noc Świętojańska 20zł srebrna. Jak wyszła przez kilka miesięcy była droga około 300zł, później informacja, iż leci na jakiś światowy konkurs, cena podskoczyła do 500zł - niestety przegrała, bodajże 3 miejsce. Potem kilka lat utrzymywała się cena w granicach 200-300 zł, teraz jest niecałe 100zł. A przecież minęło prawie 10 lat?!
I to właśnie MOGŁO być to szczęście, bo gdyby konkurs wygrała to cena poleciała by drastycznie do góry.

P.S. A tak przy okazji jakie monety Pan posiada?
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 25.9.2015 11:02
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 14:48
Teraz na wszystkim trzeba się znać, bo inaczej można liczyć tylko na szczęście, a to jak wiadomo zawodzi. I chociaż mówi się, że szczęście sprzyja głupim, to ja bym tak nie powiedziała.
Sama nie wyobrażam sobie, że mogłabym swoje oszczędności postawić na jakiś ryzykowny biznes czy inwestycję, na którym się nie znam.
Dlatego wybieram jednak lokaty, bo są po prostu łatwe w zrozumieniu.
Chyba nie ma niczego, na czym trzeba by znać się mniej niż tu?
Cytuj
Kwik

Niezarejestrowani

25.9.2015 14:55
Irena napisał
Teraz na wszystkim trzeba się znać, bo inaczej można liczyć tylko na szczęście, a to jak wiadomo zawodzi. I chociaż mówi się, że szczęście sprzyja głupim, to ja bym tak nie powiedziała.
Sama nie wyobrażam sobie, że mogłabym swoje oszczędności postawić na jakiś ryzykowny biznes czy inwestycję, na którym się nie znam.
Dlatego wybieram jednak lokaty, bo są po prostu łatwe w zrozumieniu.
Chyba nie ma niczego, na czym trzeba by znać się mniej niż tu?
Tyle że na lokatach teraz się nie zyska...
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

26.9.2015 0:12
Zdecydowanie wolałbym złoto..
Cytuj
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 7:32
Na lokatach może i się mało co zyska obecnie, ale za to na pewno się też nie straci. To właśnie zaleta lokat. Jak ktoś ma parę tysięcy oszczędności, to po prostu wystarczy, nawet już bez wizyty w banku, a tylko przez internet, założyć taką lokatę i już.
Poza tym, gdzieś czytałem, że obecnie jest wyższy zysk z lokat, niż nam się wydaje, bo nie ma inflacji.
To prawda?
Ciężko znaleźć mi dane na temat obecnej inflacji czy tam deflacji, czyżby nie były dostępne ot tak?
Cytuj
MelaniaKot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:43
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Daniel napisał
Tylko, że pewnie wiele osób sądzi, iż w momencie zakupu złota za np 20k zł, po 10 latach będzie miał z 50-100% zysku.
Sam mam kilka tysięcy w numizmatach i szczerze nie polecam ich, bo po prostu stopa zwrotu jest mizerna. Lepiej te pieniądze obracać niż "coś" zakupić i czekać w nieskończoność.


jeśli ktoś chce szybciej zarobić to jasne, zgadzam się w pełni, są lepsze metody
To coPan moze polecić, osobom które średnio znają się na temacie?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 11:34
Ja z uporem maniaka polecam swój pomysł opisany w innym wątku. Praktycznie darmowy zarobek, bez wkładu itd
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

30.9.2015 11:19
darmowy to chyba nie:) ale można spróbować
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
wojteksk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.10.2015 9:45
Artur Sarnecki napisał
darmowy to chyba nie:) ale można spróbować
Pewnie, każdy sposób jest dobry:)
Cytuj
Odpowiedź