• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jaki tani kredyt gotówkowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

4.12.2015 13:43
Dla uporządkowania:
Kredytu może udzielić jedynie bank.

Pożyczki natomiast może udzielić zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna (w tym bank). Jeżeli pożyczki udziela osoba fizyczna to nie musi ona prowadzić działalności gospodarczej w tym zakresie.
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
Danuta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.12.2015 15:15
Warto więc znać różnicę, choćby po to, aby nie mylić pojęć.
Ale w takim razie czy nazwanie firmy pożyczkowej tanim czy jakimkolwiek kredytem nie jest wprowadzaniem konsumenta w błąd?
Może się tym UOKiK powinien zająć? Może im zgłaszać jakoś takie firmy?
W końcu to jakiś rodzaj zafałszowania produktu.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.12.2015 17:12
Na pewno jest to z ich strony nadużycie


Danuta napisał
Warto więc znać różnicę, choćby po to, aby nie mylić pojęć.
Ale w takim razie czy nazwanie firmy pożyczkowej tanim czy jakimkolwiek kredytem nie jest wprowadzaniem konsumenta w błąd?
Może się tym UOKiK powinien zająć? Może im zgłaszać jakoś takie firmy?
W końcu to jakiś rodzaj zafałszowania produktu.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JowitaJonik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 11:04
Ale niby, która firma pożyczkowa udziela "kredytów"? Nie widziałam czegoś takiego. Nie żebym korzystała z ich usług, ale obserwuje reklamy itd.
Cytuj
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 11:27
Artur Sarnecki napisał
gdziepozyczyc napisał
A może TaniKredyt.pl ?
nazwa kredyt to chyba jest zarezerwowana dla banków, a poza tym co ma wspólnego kredyt gotówkowy z firmą pożyczkową? chyba klonem alfa kredyt??


Tu ktoś reklamował firmę pożyczkową, mająca w nazwie określenie 'kredyt'. Zresztą takich jest całkiem sporo, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kredyt na dowód czy coś takiego.
Wiadomo, że kredytem jest to tylko z nazwy, ale to wprowadzanie w błąd konsumentów i myślę, że warto to zgłaszać.
Tylko czy taki UOKiK coś z tym zrobi?
Cytuj
JowitaJonik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 12:07
vasyl napisał
Artur Sarnecki napisał
gdziepozyczyc napisał
A może TaniKredyt.pl ?
nazwa kredyt to chyba jest zarezerwowana dla banków, a poza tym co ma wspólnego kredyt gotówkowy z firmą pożyczkową? chyba klonem alfa kredyt??


Tu ktoś reklamował firmę pożyczkową, mająca w nazwie określenie 'kredyt'. Zresztą takich jest całkiem sporo, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kredyt na dowód czy coś takiego.
Wiadomo, że kredytem jest to tylko z nazwy, ale to wprowadzanie w błąd konsumentów i myślę, że warto to zgłaszać.
Tylko czy taki UOKiK coś z tym zrobi?
Pewnie jakby donieśc to mieliby obowiązek to sprawdzić i jakąs karę wlepić.
Cytuj
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 12:30
vasyl napisał
Artur Sarnecki napisał
gdziepozyczyc napisał
A może TaniKredyt.pl ?
nazwa kredyt to chyba jest zarezerwowana dla banków, a poza tym co ma wspólnego kredyt gotówkowy z firmą pożyczkową? chyba klonem alfa kredyt??


Tu ktoś reklamował firmę pożyczkową, mająca w nazwie określenie 'kredyt'. Zresztą takich jest całkiem sporo, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kredyt na dowód czy coś takiego.
Wiadomo, że kredytem jest to tylko z nazwy, ale to wprowadzanie w błąd konsumentów i myślę, że warto to zgłaszać.
Tylko czy taki UOKiK coś z tym zrobi?


Wg mnie jest to nadużycie kwalifikujące się do zgłoszenia. Osoba, która zakładała tą firmę nie zna ani kodeksu cywilnego, który reguluje umowy pożyczki ani prawa bankowego i ustawy o kredycie konsumenckim, którym to przepisom podlegają umowy o kredyt.
UOKiK rozpatruje wszystkie skargi i odpowiada na każdą skargę wysłaną listownie więc takową można złożyć i cierpliwie czekać na werdykt w tej sprawie.
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 15:20
Może jakby więcej osób zgłaszało takie rzeczy, to miałoby to raje bytu. W końcu by się nauczyli przestrzegać prawa.
Tylko jak by patrzono potem na zgłaszającego?
Jak na donosiciela. Niestety, ale mamy takie postkomunistyczne mniemanie, że donoszenie jest złe.A to nie prawda, bo nie donosimy na 'swoich' do 'obcych', tylko odwrotnie.
gdyby takie firmy przestrzegały prawa to i nam by się lepiej żyło, mniej osób chciałoby nas oszukać.
Cytuj
samonka

Niezarejestrowani

10.12.2015 16:22
dlatego warto dobrze przmyśleć i sprawdzić kredyt zanim się na niego zdecydujecie, ja brałam niewielki kredyt w sygma banku, ale na ich stronie jest symulator kredytowy wiec można sobie dokłądnie sprawdzić jak będzie wyglądałą nasz rata kredytu, wiec zanim się zdecydujemy wiemy na jakie raty sie piszemy, proste i wygodne.
Cytuj
madleine

Niezarejestrowani

14.12.2015 20:02
samonka napisał
dlatego warto dobrze przmyśleć i sprawdzić kredyt zanim się na niego zdecydujecie, ja brałam niewielki kredyt w sygma banku, ale na ich stronie jest symulator kredytowy wiec można sobie dokłądnie sprawdzić jak będzie wyglądałą nasz rata kredytu, wiec zanim się zdecydujemy wiemy na jakie raty sie piszemy, proste i wygodne.

a jest tak, że jak się spłaci trochę wcześniej niż planowo to wyjdzie nieco taniej ?
Cytuj
Odpowiedź