• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jaki tani kredyt gotówkowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 8:26
madleine napisał
no nie sadze zeby koszt kredytu branego na dwa miesace dluzej przewyzszal fakt ze jestesmy bezpieczniejsi i ze w razie czego mozemy spokojniej ten kredyt splacac, a noz uda sie wczesniej :)


Gdyby tak rzeczywiście było, to mało kto decydowałby się na kredyt, bo przecież nie miałby pewności, jakie będzie miał dochody. Raczej większość osób, które pracują na w miarę stabilnych stanowiskach ma pewność co do tego, ile będzie zarabiać za pół roku.
Zauważ, że ludzie biorą kredyty nawet na 30 lat.
Poza tym umowa o pracę gwarantuje ci pewność zatrudnienia i zarobków, w pewnym stopniu oczywiście.
A tak poza ty, naprawdę jest wyższy koszt rat, gdy bierze się kredyt na dłuższy okres?
Bo wydaje mi się, że ostatnio jak robili mi symulację, to koszt był identyczny dla 24 i 48 rat.
Cytuj
Agnieszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 10:02
jamie napisał
madleine napisał
no nie sadze zeby koszt kredytu branego na dwa miesace dluzej przewyzszal fakt ze jestesmy bezpieczniejsi i ze w razie czego mozemy spokojniej ten kredyt splacac, a noz uda sie wczesniej :)


Gdyby tak rzeczywiście było, to mało kto decydowałby się na kredyt, bo przecież nie miałby pewności, jakie będzie miał dochody. Raczej większość osób, które pracują na w miarę stabilnych stanowiskach ma pewność co do tego, ile będzie zarabiać za pół roku.
Zauważ, że ludzie biorą kredyty nawet na 30 lat.
Poza tym umowa o pracę gwarantuje ci pewność zatrudnienia i zarobków, w pewnym stopniu oczywiście.
A tak poza ty, naprawdę jest wyższy koszt rat, gdy bierze się kredyt na dłuższy okres?
Bo wydaje mi się, że ostatnio jak robili mi symulację, to koszt był identyczny dla 24 i 48 rat.
Oczywiście, że jest wyzszy, myslisz, ze banki za darmo będą udzielać kredytu?
Cytuj
gerard

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 11:17
Agnieszka napisał
Oczywiście, że jest wyzszy, myslisz, ze banki za darmo będą udzielać kredytu?


A kto mówi, że miałyby udzielać kredytu za darmo?
Przecież tak czy siak jest jakaś marża, tylko dzieli się ją na mniejszą lub większą ilość rat.
Sam prawdę mówiąc nie wiem, jak z tym jest. Ale nawet, jeśli przy dłuższym okresie kredytowania marża byłaby wyższa, to nie sądzę, żeby była to duża różnica.
Zresztą mam takie wrażenie, że szukając kredytu trzeba wziąć pod uwagę wszystko: koszty, okres spłacania i wysokość raty. I dopasować to do swoich możliwości.
Cytuj
madleine

Niezarejestrowani

13.1.2016 12:15
Ale przecież cała dyskusja zaczęła się od tego że jeżeli spłaci się kredyt wcześniej to dostaje się zwrot tej części kosztów kredytu (czyli logicznie - im dłuższy okres kredytowania tym większy koszt kredytu, dla tych ktorzy jeszcze mają wątpliwości). Mowa o tym, że jeśli wezmę kredyt na pół roku a spłacę po czterech miesiącach - będzie miło, taniej. A to nie oznacza że powinnam brać kredyt na cztery miesiące, bo początkowo zakładam że spłacę go po sześciu.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2016 12:20
Prowizja banku jest bezzwrotna, możesz odzyskać niewykorzystaną część składki ubezpieczeniowej, natomiast odsetki płacisz tylko za okres faktycznego korzystania z kredytu.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2016 13:09
Robert Sierant napisał
Prowizja banku jest bezzwrotna, możesz odzyskać niewykorzystaną część składki ubezpieczeniowej, natomiast odsetki płacisz tylko za okres faktycznego korzystania z kredytu.


Czyli innymi słowy kredyt na 48 rat będzie miał wyższe oprocentowanie (więcej odsetek) od tego na 24 raty?
Czy chodzi o coś jeszcze innego?
Bo z ubezpieczeniem to mniej więcej wiem jak jest i osobiście przy niedużych kredytach, szczególnie konsumpcyjnych rezygnuję z tej opcji.
Ubezpieczenie i tak chyba nie chroni za bardzo.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2016 13:10
nie myl oprocentowania z odsetkami

oprocentowanie może być w obydwu takiej samo, ale im dłuższy okres tym więcej zapłacisz odsetek
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
madleine

Niezarejestrowani

14.1.2016 18:49
Wątek trochę odszedł od głównego tematu, gdzie 'tanio' można wziąć kredyt gotówkowy ?
Cytuj
Karina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 9:38
madleine napisał
Wątek trochę odszedł od głównego tematu, gdzie 'tanio' można wziąć kredyt gotówkowy ?
To załóż nowy wątek
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 16:58
W DB oprocentowanie od 6.5 , prowizja 0% , ubezpieczenie w zależności od kwoty kredytu, opłata przygotowawcza 1200 zł .
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Odpowiedź