• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jaki tani kredyt gotówkowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dramka

Niezarejestrowani

14.12.2015 20:08
tak bo nie płacisz odsetek, więc de facto kredyt mniej cię kosztuje, poza tym w sygma banku masz możliwość wzięcia kredytu max do 20 tys. zł wiec raty i tak nie wychodzą jakoś szczególnie wysokie.
Cytuj
witold-dabr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 8:22
dramka napisał
tak bo nie płacisz odsetek, więc de facto kredyt mniej cię kosztuje, poza tym w sygma banku masz możliwość wzięcia kredytu max do 20 tys. zł wiec raty i tak nie wychodzą jakoś szczególnie wysokie.


A na ile lat maksymalnie można wziąć u nich kredyt?
Bo to, czy raty wyjdą wysokie czy nie nie zależy przecież tylko od pożyczonej kwoty, ale też od okresu kredytowania, każdy to wie.
Poza tym każdy kredyt gotówkowy ma to do siebie, że dostaje się rozpiskę z terminami spłaty i wysokością rat, więc to żadna chluba sygma banku, tylko coś, co występuje powszechnie.
Czy w którymś banku się nie dostaje?
Oczywiście przy kredycie gotówkowym, bo hipoteczny to inna para kaloszy.
Cytuj
dramka

Niezarejestrowani

15.12.2015 20:22
max możesz wziąć 20 tys. kredytu a maksymalny okres kredytowania to 6 lat, więc przy maksymalnej wysokości kredytu i rozłożeniu rat na 6 lat to rata wychodzi niewiele ponad 400 zł, z reszta na stronie mają symulator kredytowy wiec można sobie sprawdzić jak to się kształtuje.
Cytuj
Juras

Niezarejestrowani

16.12.2015 8:16
dramka napisał
tak bo nie płacisz odsetek, więc de facto kredyt mniej cię kosztuje, poza tym w sygma banku masz możliwość wzięcia kredytu max do 20 tys. zł wiec raty i tak nie wychodzą jakoś szczególnie wysokie.
A ile średnio taka rata wyniesie przy 1tys. zł?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:16
koszt kredytu nie zależy od kwoty, czy okresu a oprocentowania i kosztów okołokredytowych - prowizje, ubezpieczenia itp. wystarczy na to patrzeć
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 15:26
Artur Sarnecki napisał
koszt kredytu nie zależy od kwoty, czy okresu a oprocentowania i kosztów okołokredytowych - prowizje, ubezpieczenia itp. wystarczy na to patrzeć


A czy te koszty są zawsze takie same, bez względu na okres kredytowania?
Bo miałem zawsze wrażenie, że przy dłuższych okresach spłaty banki podnoszą prowizję czy też inne koszty. Albo, gdy rezygnujemy z ubezpieczenia.
Ale oczywiście nigdy tego dokładnie nie analizowałem, więc mogę się mylić.
Cytuj
dramka

Niezarejestrowani

16.12.2015 16:25
Juras napisał
A ile średnio taka rata wyniesie przy 1tys. zł?

tak jak pisałam wejdż sobie na symulator kredytowy sygma banku i oblicz sobie ratę kredytu, wybierz czas spłaty i zobaczysz ile de facto będzie Cię to kosztowało.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 0:28
Koszty są zmienne zawsze, zależą od różnych czynników w każdym banku, a nawet często od typu klienta, lepszy dostanie tańszy kredyt, niższe ubezpieczenie itp...

wystarczy spojrzeć na RRSO w każdej ofercie i będziesz wiedzieć która jest tańsza


Henryk napisał
Artur Sarnecki napisał
koszt kredytu nie zależy od kwoty, czy okresu a oprocentowania i kosztów okołokredytowych - prowizje, ubezpieczenia itp. wystarczy na to patrzeć


A czy te koszty są zawsze takie same, bez względu na okres kredytowania?
Bo miałem zawsze wrażenie, że przy dłuższych okresach spłaty banki podnoszą prowizję czy też inne koszty. Albo, gdy rezygnujemy z ubezpieczenia.
Ale oczywiście nigdy tego dokładnie nie analizowałem, więc mogę się mylić.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Orest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 8:30
Czyli warto sugerować się RRSO w ofercie reklamowej?
Wydawało mi się, że to, co piszą w reklamie, w tym przykładowym kredycie to później jest i tak weryfikowane przez życie, bo możemy w naszej osobistej ofercie mieć już wyższe RRSO.
Ale może głupoty opowiadam, w końcu tylko tak mi się wydawało, na podstawie tego, co kiedyś przeczytałem, a tak naprawdę to niekoniecznie tak samo musi wyglądać.
W każdym razie jak już mamy swoją ofertę to rrso jest najlepszym miernikiem, tyle tylko, że jak już mamy tę swoją ofertę to mamy też zapytanie w BIK.
Cytuj
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 10:16
Każde zapytanie o dane klienta jest widoczne na jego raporcie BIK. Zapytanie zrobione w banku to zapytanie o kredyt, opatrzone wnioskowaną kwotą i takie zapytanie jest widoczne w dziale zapytanie kredytowe. Zapytania takie mogą obniżać zdolność kredytową i scoring klienta- wszystko zależy od tego jak ustawiony jest dany system bankowy. Ja jako pośrednik pobieram BIK klienta robiąc zapytanie monitorujące- takie zapytania nie obniżają zdolności kredytowej klienta, nie wpływają na scoring. Służą jedynie pobraniu danych o punktacji i zobowiązaniach klienta w BIK. Po takim zapytaniu również jest ślad w BIK ale w dziale pozostałe zapytania gdzie znajdują się też zapytania banków robione w celu zarządzania danymi klienta.
Reasumując: mamy dostęp do wszystkich zapytań o nasze dane w BIK, nie ważne czy to jest zapytanie robione przez bank czy przez kogoś innego. W raporcie znajdziemy wszystkie zapytania o nasze dane z okresu ostatnich 12 miesięcy.
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
Odpowiedź