• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sygma bank

Zamknięty
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 9:25
jacek napisał
spotykałem się z bardzo niekorzystnymi opiniami na temat Sygma Banku, głównie dotyczącymi kredytów. Podobno tak samo jak to jest z parabankami naliczają sobie koszty za wszelkie monity takie jak telefony czy listy napominające do zapłaty i to po 10 czy 15 zł od każdego. Jak dla mnie to żaden bank. Zwykły parabank żerujący na ludziach w potrzebie.
Jeżeli chodzi o monity to koszt 10-15 zł jest kosztem standardowym. Banki zwykle pobierają takie opląty . Kontakt telefoniczny może kosztować ok. 5 zł. Zwykle są to jednak właśnie listy do kredytobiorcy w cenie właśnie 10 a czasem nawet 50 zł.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

10.7.2014 14:50
Tomasz Słupczynski napisał
jacek napisał
spotykałem się z bardzo niekorzystnymi opiniami na temat Sygma Banku, głównie dotyczącymi kredytów. Podobno tak samo jak to jest z parabankami naliczają sobie koszty za wszelkie monity takie jak telefony czy listy napominające do zapłaty i to po 10 czy 15 zł od każdego. Jak dla mnie to żaden bank. Zwykły parabank żerujący na ludziach w potrzebie.
Jeżeli chodzi o monity to koszt 10-15 zł jest kosztem standardowym. Banki zwykle pobierają takie opląty . Kontakt telefoniczny może kosztować ok. 5 zł. Zwykle są to jednak właśnie listy do kredytobiorcy w cenie właśnie 10 a czasem nawet 50 zł.
Wlasnie , monity wszedzie tye kosztuja. Zobacz sobie jakakolwiek tabele oplat i prowizji nawet za jakis internet czy telefon. 30 zł to standard.
Cytuj
piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 16:00
prawda jest taka jak zawsze - wszystko jest w umowie i wszystkie instytucje tych umów dotrzymują. inna sprawa jak klient nie czyta takiej umowy z uwagą, ale pretensje wtedy może mieć wyłącznie do siebie. jeśli uważasz, że ofert tego banku jest korzystna to czemu nie. ludziom nie dogodzisz i nie wszystko co przeczytasz w internecie okaże się prawdą.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:07
piotrek napisał
prawda jest taka jak zawsze - wszystko jest w umowie i wszystkie instytucje tych umów dotrzymują. inna sprawa jak klient nie czyta takiej umowy z uwagą, ale pretensje wtedy może mieć wyłącznie do siebie. jeśli uważasz, że ofert tego banku jest korzystna to czemu nie. ludziom nie dogodzisz i nie wszystko co przeczytasz w internecie okaże się prawdą.
bez kitu pod tym wzgledem to forum jest inne, ze chociaz czasem przeczytasz cos pozytywnego. Ja tam nie wiem jak jestw sygma, ale wiem jedno ze ludzie zazwyczaj wpadaja w zadluzenia itede nie z winy banku, ale ze swojej.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:52
Ja mam złe doświadczenia z Sygmą i wiem, że z pewnością nigdy więcej tam kredytu nie wezmę. Nie dość, że mają kiepską obsługę to ich oferty wcale nie są tak atrakcyjne jak innych banków. Sygmie mówię NIE.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:33
Gość napisał
piotrek napisał
prawda jest taka jak zawsze - wszystko jest w umowie i wszystkie instytucje tych umów dotrzymują. inna sprawa jak klient nie czyta takiej umowy z uwagą, ale pretensje wtedy może mieć wyłącznie do siebie. jeśli uważasz, że ofert tego banku jest korzystna to czemu nie. ludziom nie dogodzisz i nie wszystko co przeczytasz w internecie okaże się prawdą.
bez kitu pod tym wzgledem to forum jest inne, ze chociaz czasem przeczytasz cos pozytywnego. Ja tam nie wiem jak jestw sygma, ale wiem jedno ze ludzie zazwyczaj wpadaja w zadluzenia itede nie z winy banku, ale ze swojej.

Tak sygma kiedyś się ostro reklamował ( mieli taką badziewną reklamę) teraz jakoś o nich ucichło ale wiem, że nadal działają. Ja brałam u nich też jakiś sprzęt na raty ale nie byłam zbyt zadowolona, a mój mąż nie dostał u nich zgody na wzięcie pożyczki na rower mimo, że nie miał żadnego kredytu w tym czasie. Dziwne mi się to wydało.
Cytuj
sisinka

Niezarejestrowani

18.8.2015 13:35
ja mam całkeim niezłe doświadczenie z sygma bankiem, mam unich konto bankowe, karte kredytową i spłacałam raty za laptopa.
Cytuj
gapik

Niezarejestrowani

18.8.2015 13:42
to internetowy bank, ale sie specjalizują w pożyczkach ratalnych na sprzęt
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 0:33
Generalnie Sygma i podobny Cetelem to były francuskie firmy prywatne które dawały pożyczki na sprzęt itp ( pożyczki ratalne ) potem przeszły drogę jak dominet w polsce i zrobiły się bankami:) ale koszty pozostały wysokie jak w firmach pozabankowych prawie...

Sygma dalej specjalizuje się w kartach sklepów czy też ratach oraz drogiej gotówce ...

Z tego co pamiętam BNP Bgż teraz kupił Polską Sygmę
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 7:18
To dlatego przestali się tak reklamować?
Ja też u nich brałam raty na sprzęt i jakoś źle nie wspominam współpracy.
Co prawda nie spóźniałam się z płatnościami, więc żadnych monitów nie wysyłali mi. Może dlatego nie narzekam?
Jak ktoś nie spłaca pożyczki, to wiadomo, że bank przestaje być miły, bo zaczyna go napominać, a ludzie nie lubią, jak się ich napomina.
Ale ponieważ to bank, a nie firma parabankowa, to zawsze można na przykład negocjować sp[łatę czy korzystać z ubezpieczenia, w razie jakichś problemów.
Cytuj
Zamknięty