• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 6:56
Wionella napisał
Nie wiem, jak w innych bankach, ale w mbanku przelew SWIFT to koszt chyba 5 złotych. Przy przelewaniu małych kwot, gdzie przewalutowanie nie robi zbyt dużej różnicy, wolę to robić właśnie w ten sposób. Na początku myślałam, że będzie drożej i szukałam alternatywy, ale na przykład przez easysend wyszło mi o wiele drożej, chyba 15 złotych, a kurs był podobny. Wtedy chodziło o jakieś 130 złotych, więc jak mówię kwota mała, te 10 złotych różnicy w opłacie też było bardzo widoczne, a na przewalutowaniu mogłam stracić co najwyżej parę groszy.
A w innych bankach te opłaty są dużo wyższe? Myślałam, że we wszystkich są podobne.


Tak. Wszystko właśnie zależy od tego jaki jest to bank. Niektóre banki mają naprawdę drogie opłaty poza tym kurs nie jest korzystny. W Twoim mbanku szczególnie. Mogłaś sobie zobaczyć to zobaczyłabyś, że kurs jest o wiele gorszy niż ten w kantorach.

Firmy, które zajmują się przesyłaniem pieniędzy do Polski zwykle mają kurs taki jak w kantorach.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Katarzyna

Niezarejestrowani

12.8.2015 12:20
A co powiecie o PayPal? Czy mają dobrą ofertę jeżeli chodzi o transfer pieniędzy z UK do Polski?
Cytuj
Igor

Niezarejestrowani

12.8.2015 12:24
Ja PayPal nie polecam, wszytsko strasznie dlugo trwa. a poza tym placisz prowizje i przewalutowanie.
Cytuj
beata

Niezarejestrowani

12.8.2015 13:14
tez nie polecam, sprobuj WU
Cytuj
Alen

Niezarejestrowani

12.8.2015 15:02
Polecam Easysend.pl - mają tam chyba najkorzystniejsze warunki jeżeli chodzi o transfer pieniędzy do z UK do Polski.
Pierwszy przelew jest darmowy. Każdy kolejny to 2 funty. Przelew idzie do 1 dnia roboczego (no chyba, że zależy Ci na czasie to jest opcja superfast i wtedy kasa trafia na konto w PL do 2h - koszt to 5 funtów). Kurs wymiany jest również bardzo korzystny, to mniej więcej to samo co masz w kantorze.
Cytuj
gapik

Niezarejestrowani

13.8.2015 9:24
Alen napisał
Polecam Easysend.pl - mają tam chyba najkorzystniejsze warunki jeżeli chodzi o transfer pieniędzy do z UK do Polski.
Pierwszy przelew jest darmowy. Każdy kolejny to 2 funty. Przelew idzie do 1 dnia roboczego (no chyba, że zależy Ci na czasie to jest opcja superfast i wtedy kasa trafia na konto w PL do 2h - koszt to 5 funtów). Kurs wymiany jest również bardzo korzystny, to mniej więcej to samo co masz w kantorze.
O to jakas nowa opcja? Korzysta ktoś?
Cytuj
Alen

Niezarejestrowani

13.8.2015 11:45
Nie coś Ty.... sam z Easysend korzystam od około 2 lata, a dostałem na nich namiar od znajomych którzy też przesyłali w ten sposób pieniądze do Polski na długo przede mną.
Przetestowane, sprawdzone więc mogę polecić.
Cytuj
Aleksandra

Niezarejestrowani

30.11.2015 2:07
Ja po porównaniu opłat i kursów zaczęłam korzystać z TransferWise – mają chyba najwyższy kurs na rynku, a przelew miałam następnego dnia na polskim koncie (czasem idzie dwa dni). Działa na prostej zasadzie – zakłada się konto na portalu, podaje swoje dane, dane odbiorcy, robi przelew (można też płacić kartą debetową, ale tylko do 2000 GBP) i tyle. Jest pobierana opłata za transfer (procent od transakcji), ale można wykonać pierwszy przelew do 3000 GBP za darmo korzystając z poniższego
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.11.2015 7:45
A macie jakiś tani sposób na przelewy spoza Unii?
Mój brat jest w Brazylii. Zazwyczaj wysyła przez PayPall, ale to też kosztuje coś.
Zastanawiam się czy mu nie polecić jakiejś lepszej alternatywy.
Więc może ktoś z was coś wie?
Czy któryś z zaprezentowanych tu sposobów może służyć także w przypadku tego kraju?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.11.2015 14:07
dobrym rozwiązaniem jest przewalutowanie kwoty przez kantor internetowy i przerzucenie środków na konto w PLN. Następnie z tego konta przelać pieniądze na inne konto złotówkowe bez ponoszenia prowizji. Robię tak od dawna i to chyba jedno z lepszych rozwiązań. Sprawdź kursy na kantorbox.pl i wybierz najtańszy e-kantor ;)
Cytuj
Odpowiedź