• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 14:28
Ale przecież pay pal jest darmowy, można ew. stracić na przewalutowaniu. Czy ja o czymś nie wiem?
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 11:18
remi napisał
Ale przecież pay pal jest darmowy, można ew. stracić na przewalutowaniu. Czy ja o czymś nie wiem?



To ja widzę, że nie zapoznałeś się nawet z cennikiem a twierdzisz że jest za darmo :)

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees

Transakcje międzynarodowe w PayPal:

Transakcje międzynarodowe: Od 0,9% do 2,0%, jeśli płatność pokrywana jest z salda konta PayPal (w przypadku przewalutowania środków) lub do 4,9% + 1,35 PLN w przypadku użycia karty kredytowej lub debetowej.

Nie są więc darmowe.
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 11:21
pitarek napisał
remi napisał
Ale przecież pay pal jest darmowy, można ew. stracić na przewalutowaniu. Czy ja o czymś nie wiem?



To ja widzę, że nie zapoznałeś się nawet z cennikiem a twierdzisz że jest za darmo :)

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees

Transakcje międzynarodowe w PayPal:

Transakcje międzynarodowe: Od 0,9% do 2,0%, jeśli płatność pokrywana jest z salda konta PayPal (w przypadku przewalutowania środków) lub do 4,9% + 1,35 PLN w przypadku użycia karty kredytowej lub debetowej.

Nie są więc darmowe.
No 2 proc. to juz dosc sporo, zwlaszcza jesli przelewa sie wieksza sume pieniedzy. Tez myslaem ze sa darmowe...
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2014 14:02
Za darmo umarło he he :D Ja tam przelewam kasę przez Western Union jak muszę ale zazwyczaj staram się tego nie robić. Wolę dać rodzinie pieniądze osobiście niż płacić krocie za przelew.
Cytuj
Instal Spaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 15:25
jolawiola napisał
Za darmo umarło he he :D Ja tam przelewam kasę przez Western Union jak muszę ale zazwyczaj staram się tego nie robić. Wolę dać rodzinie pieniądze osobiście niż płacić krocie za przelew.


Osobiście najlepiej - to oczywiste. Ale nie zawsze jest taka możliwość. Western Union u mnie odpada ze względu na koszta. Też przelewam przez easysend - cenię ich sobie za niskie koszta.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.12.2014 20:49
Ja polecam transferGo! Korzystałem już z kilku "pośredników" i ostatnio zacząłem wysyłać tylko transferGo, bo jak się okazało mozolne przeszukiwania i przeliczania na wszelkie sposoby nie wiele dają. Oni mają najlepszy i najaktualniejszy (rzeczywisty) kurs funta, a opłaty takie same jak wszystkie inne firmy... Kasa na drugi dzień, mało formalności, i często dają bonusy - darmowe przelewy.... Np logując się przez ten link: https://my.transfergo.com/pl/r/fSeGWh - macie pierwszy przelew za DARMO! Zawsze warto się zorientować, ja też szukałem, ale uważam że zdecydowanie najlepiej wychodzi z nimi:)


Cecylia0 napisał
Możecie mi doradzić w jaki sposób najtaniej przelać pieniądze z Anglii do Polski? Chodzi mi o jakiś bank czy instytucję finansową, która by nie pobierała dużych opłat za taką operacje , tzn prowizji oraz przewalutowania gotówki . Nie mam orjetacji w temacie jaki bank polecacie ,może sami korzystacie i jesteście zadowoleni .
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.12.2014 20:51
Ja polecam transferGo! Korzystałem już z kilku "pośredników" i ostatnio zacząłem wysyłać tylko transferGo, bo jak się okazało mozolne przeszukiwania i przeliczania na wszelkie sposoby nie wiele dają. Oni mają najlepszy i najaktualniejszy (rzeczywisty) kurs funta, a opłaty takie same jak wszystkie inne firmy... Kasa na drugi dzień, mało formalności, i często dają bonusy - darmowe przelewy.... Np logując się przez ten link: https://my.transfergo.com/pl/r/fSeGWh - macie pierwszy przelew za DARMO! Zawsze warto się zorientować, ja też szukałem, ale uważam że zdecydowanie najlepiej wychodzi z nimi:)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.3.2015 22:58
Zdecydowanie polecam TRANSFERGO! Transferwise (link do darmowego przelewu: https://transferwise.com/u/68efb
) jest niezły, ale... Kurs w obydwu bardzo podobny, prowizje również, ale w transfergo pieniądze mamy na następny dzień -transerwise do 4dni, manipulacyjny "current" i przedewszystkim jeśli ktoś słabo umie angielski, to poruszanie się po serwisie jest cholernie uciążliwe (po polsku tylko strona startowa)... Pozostałe firmy w ogóle nie warte uwagi w tym momencie- niski kurs, i ... czekanie na pieniądze.
TRANSFERGO - logując się przez poniższy link pierwszy przelew za darmo:

https://my.transfergo.com/pl/r/fSeGWh

Polecam i pozdrawiam.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 8:05
Nie wiem, jak w innych bankach, ale w mbanku przelew SWIFT to koszt chyba 5 złotych. Przy przelewaniu małych kwot, gdzie przewalutowanie nie robi zbyt dużej różnicy, wolę to robić właśnie w ten sposób. Na początku myślałam, że będzie drożej i szukałam alternatywy, ale na przykład przez easysend wyszło mi o wiele drożej, chyba 15 złotych, a kurs był podobny. Wtedy chodziło o jakieś 130 złotych, więc jak mówię kwota mała, te 10 złotych różnicy w opłacie też było bardzo widoczne, a na przewalutowaniu mogłam stracić co najwyżej parę groszy.
A w innych bankach te opłaty są dużo wyższe? Myślałam, że we wszystkich są podobne.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.4.2015 1:05
Witam, w stu procentach polecam serwis FERPAY.
- przelew w 24 H,
- pierwszy przelew za darmo,
- wysokie kursy wymiany,
- brak limitów.

pierwszy przelew masz za darmo. Z każdym kolejnym przelewem zdobywasz punkty, które możesz wymienić na opłatę prowizji. Polecam.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź