• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JanK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 17:09
Tomasz Słupczynski napisał
Gość napisał
Ooo coraz czesciej zachwalacie PayPal na tym forum, moze i ja sie tym zainteresuje, skoro ma byc latwiej i taniej.
PAYPAL jest opcja dogodna i stosunkowo tańsza jeśli chodzi o przelewy za granice. Polecam szczególnie osobom robiącym zakupy internetowe np. na eBay. Co prawda poniesiemy koszty przewalutowania, ale sam przelew jest bezpłatny, a to niesie ze sobą oszczędność nawet kilkunastu złotych jednorazowo.


No właśnie ponosimy koszty przewalutowania, w przypadku większych sum są one spore. Dlatego lepiej jest przelać zwykłym transferem na konto walutowe w funtach lub wspomnianym wcześniej EasySend w którym kursy są praktycznie takie same jak w kantorach.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 13:39
JanK napisał
Tomasz Słupczynski napisał
Gość napisał
Ooo coraz czesciej zachwalacie PayPal na tym forum, moze i ja sie tym zainteresuje, skoro ma byc latwiej i taniej.
PAYPAL jest opcja dogodna i stosunkowo tańsza jeśli chodzi o przelewy za granice. Polecam szczególnie osobom robiącym zakupy internetowe np. na eBay. Co prawda poniesiemy koszty przewalutowania, ale sam przelew jest bezpłatny, a to niesie ze sobą oszczędność nawet kilkunastu złotych jednorazowo.


No właśnie ponosimy koszty przewalutowania, w przypadku większych sum są one spore. Dlatego lepiej jest przelać zwykłym transferem na konto walutowe w funtach lub wspomnianym wcześniej EasySend w którym kursy są praktycznie takie same jak w kantorach.


Rzeczywiście małe kwoty to nie mają aż takiego znaczenia, ale jak się przelewa sporą sumę to potem jak się obliczy ile się straciło to portfel na tym cierpi.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 9:20
marylkakor napisał
JanK napisał
Tomasz Słupczynski napisał
PAYPAL jest opcja dogodna i stosunkowo tańsza jeśli chodzi o przelewy za granice. Polecam szczególnie osobom robiącym zakupy internetowe np. na eBay. Co prawda poniesiemy koszty przewalutowania, ale sam przelew jest bezpłatny, a to niesie ze sobą oszczędność nawet kilkunastu złotych jednorazowo.


No właśnie ponosimy koszty przewalutowania, w przypadku większych sum są one spore. Dlatego lepiej jest przelać zwykłym transferem na konto walutowe w funtach lub wspomnianym wcześniej EasySend w którym kursy są praktycznie takie same jak w kantorach.


Rzeczywiście małe kwoty to nie mają aż takiego znaczenia, ale jak się przelewa sporą sumę to potem jak się obliczy ile się straciło to portfel na tym cierpi.
Faktycznie mozemy stracic na przewalutowaniu, ale mamy podgląd i widzimy ile w złotówkach zostanie nam pobrane z konta, dlatego przelew możemy zrobić w dniu, gdy jest to dla nas najdogodniejsze.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 10:09
czy w western union sie to opłaca? zastanawiam sie własnie jak najlepiej byłoby to zrobić czy może na paypal ?
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 15:43
SzymonR napisał
czy w western union sie to opłaca? zastanawiam sie własnie jak najlepiej byłoby to zrobić czy może na paypal ?


PayPal i Western Union pobierają prowizję od przekazywanej kwoty. Wiele do życzenia pozostawia również kurs wymiany.

Ktoś tutaj wspominał o Easysend. Koszt przelewu standardowego 2 funty a kurs zbliżony do tego kantorowego. Można też negocjować jeżeli kwota przekazu jest wyższa.
Wypowiedź została zmieniona przez: pitarek 12.9.2014 15:44
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 9:31
ja korzystam z paypala i nie narzekam wiadomo kazdy bierze prowizje za przewalutowanie ale jak bym szukała kto najtaniej to więcej czasu i kasy bym na to straciła :)
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 17:15
Zolza22 napisał
ja korzystam z paypala i nie narzekam wiadomo kazdy bierze prowizje za przewalutowanie ale jak bym szukała kto najtaniej to więcej czasu i kasy bym na to straciła :)


No ok - Twój wybór :) Ale jeżeli jakość usługi jest taka sama lub lepsza, a koszt niższy - to po co przepłacać :) ?
A tak jest właśnie w easysend :)
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 6:55
ja tez bym został przy sprawdzonych firmach jak paypal albo western union - sorry ale takie nowinki do mnie nie przemawiają - są na rynku rok dwa a potem nagle znikają bez echa..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.9.2014 8:24
Tez jestem za paypalem, tylko czas przesyłu pieniędzy to czasem klka dni. No ale cos za cos.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 11:48
Zawisza napisał
ja tez bym został przy sprawdzonych firmach jak paypal albo western union - sorry ale takie nowinki do mnie nie przemawiają - są na rynku rok dwa a potem nagle znikają bez echa..


No dobra jak tam wolisz przepłacać to Twoja sprawa :) Dla mnie stawki w western union czy pay pal są nie do zaakcpetowania.

Pamiętam jak wchodził Play na polski rynek - każdy też mówił, że co to za sieć? Że jaki oni zasięg kiepski mają?
A prawda jest taka, że to Play przyczynił się do obniżenia stawek. Podobnie jest w każdej branży - także transferów międzynarodowych.
Cytuj
Odpowiedź