• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Franczyza - czy się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
grzegosh

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2017 12:54
Tukalski_T napisał
karo2 napisał
Dobranie partnera, który osiąga sukcesy na rynku międzynarodowym prawdopodobnie będzie dużo trudniejsze, głównie ze względu na wysokie wymagania stawiane franczyzobiorcom oraz duży wkład własny, który trzeba ponieść. Jeśli przejdzie się już przez te etapy, to zysk może już tylko pozytywnie nas zaskoczyć :)

Wkład własny zawsze można oprzeć na kredycie, który uzupełni w pewnym stopniu Nasz własny posiadany kapitał. Wielu jest miedzynarodowych franczyzobiorców w różnych gałęziach rynku, myślę, że nie byłoby to takiem trudne, aby znaleźć odpowiedniego dla naszych potrzeb

czy biorąc się za interes franczyzowy dobrym pomysłem jest branie również kredytu? to podwójne miesięczne koszty.

intermarche_kuba napisał
Witam,


inicjatywa i działanie rodzinne, zawsze będzie silniejsze niż jednostki, dlatego też Grupa preferuje taki model prowadzenia franczyzy


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes

ale dlatego, że obowiązki franczyzobiorcy można podzielić na wiekszą liczbę osób, a nie dlatego, że dostajemy lepsze warunki niż pojedynczy franczyzobiorcy, nie?

intermarche_kuba napisał
Witam,



o dobrze obranej ścieżce rozwoju i planach Grupy Muszkieterów świadczą m.in. obroty Grupy, jak także roczna ilość nowych otwarć



Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes

faktycznie w 2016 największy wzrost wśród supermarketów, najwięcej nowych sklepów. obrót większy niż tesco!
Cytuj
zandman

Niezarejestrowani

15.1.2017 14:23
grzegosh napisał

czy biorąc się za interes franczyzowy dobrym pomysłem jest branie również kredytu? to podwójne miesięczne koszty.

Jestem dokładnie tego samego dania. Każdy biznes to ryzyko i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Ja osobiście bym nie zdecydował się chyba na kredyt. Za duża odpowiedzialność względem franczyzodawcy oraz pracowników aby jeszcze dokładać do tego kredyt
grzegosh napisał

ale dlatego, że obowiązki franczyzobiorcy można podzielić na wiekszą liczbę osób, a nie dlatego, że dostajemy lepsze warunki niż pojedynczy franczyzobiorcy, nie?

Ja tam wolę z rodziną nie prowadzić interesu. Niestety ale zbyt luźna atmosfera może skutkować bardzo małymi przychodami
grzegosh napisał

faktycznie w 2016 największy wzrost wśród supermarketów, najwięcej nowych sklepów. obrót większy niż tesco!
Masz jakieś dokładne dane statystyczne, które to potwierdzają?
Cytuj
grzegosh

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2017 16:17
widziałem gdzieś w sieci, na jakiś biznesowych portalach.
To ciekawa i dobra inwestycja dla osób, które maja kapitał. gdybym miał, to może i bym się zdecydował. Ale za mało wiem o prowadzeniu sklepów to raz, a dwa faktycznie nie mam kapitału.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.1.2017 21:49
nt franczyzy carrefour-nie polecam, są oczywiście lokalizacje trafione, natomiast jak pomylą się w swoich wyliczeniach to naprawdę nie wygląda to ciekawie- nie wspominając, że ich rzekoma pomoc i doświadczenie, którym się dzielą to oznacza-kupuj u nas za tyle i to co my wybieramy i kombinuj jak sprzedać ten szajs
Cytuj
Kasia

Niezarejestrowani

2.5.2017 15:44
Dobranie partnera, który osiąga sukcesy na rynku międzynarodowym prawdopodobnie będzie dużo trudniejsze, głównie ze względu na wysokie wymagania stawiane franczyzobiorcom oraz duży wkład własny, który trzeba ponieść

źródło: http://www.comperia.pl/forum/dla-firm/982-franczyza-czy-sie-oplaca,6.html

Z tym wkładem własnym jest różnie, są systemy franczyzowe, które nie wymagają nie wiadomo jak dużego kapitału. Franczyzę bankową można otworzyć już za kilkanaście tys. zł i chodzi o znaną na rynku markę, a nie firmę "krzak". Dodatkowo, można pomyśleć o dotacji z UP, dzięki czemu już uzyskasz jakiś wkład. Więcej informacji na temat franczyzy bankowej uzyskasz na franczyzabanku.pl, bo specjalizują się w branży finansowej
Cytuj
TomaszK

Niezarejestrowani

19.5.2017 22:35
Według mnie franczyza to opłacalna sprawa. Wystarczy ‘wstrzelić się’ w potrzeby mieszkancow danego miasta i można mieć bardzo dobrze prosperujący biznes. Bardzo dobre zyski można uzyskac np. w branzy odzieżowej, jest masa popularnych sklepów oferujących franczyzę. według mnie warto :)
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
MariaG

Niezarejestrowani

2.6.2017 11:58
Mysle, ze warto dokladniej przyjrzec sie temu tematowi- zalezy w jakiej branzy chcemy dzialac. U mnie bardzo oplacalna okazala sie franczyza odzieżowa. Prowadze sklep z dziecieca odzieza 5-10-15. I jestem zadowolona, bo dobrze mi idzie :-)
Cytuj
Natalia21

Niezarejestrowani

29.11.2023 21:56
Myślę, że franczyza się opłaca. Prowadzenie tej formy biznesu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają biznes po raz pierwszy. Polecam artykuł: https://www.kociewiak.pl/artykul/10786,sprawdzony-pomysl-na-biznes-czy-dzialalnosc-samodzielna.
Cytuj
Odpowiedź