• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Franczyza - czy się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 9:57
Jesli Wam sie wydaje, ze firmy rozreklamowuja sie po to, zeby swietnie prosperujace biznesy oddawac w obce rece i dzielic sie zyskiem z ajentami, to proponuje spakowac tornister, kredki i isc do szkoly.

Na ajencji mozna zarobic malo, za to wiele mozna stracic jesli sie nie uda (kradzieze, nieuczciwi pracownicy, choroba uniemozliwiajaca dopilnowanie biznesu etc.)

Natomiast jesli sie okaze, ze srednie zarobki ajentow w ktorejs z sieci sa zbyt wysokie, to firma bardzo szybko znajdzie rozwiazanie zeby temu zaradzic.

Ajent jest nie po to potrebny, zeby "dobrze" prowadzic sklep i zarabiac razem z firma, tylko zeby wziac na swoje barki ryzyko porazki i odpowiedzialnosc finansowa, a firma, ktorej jest sie ajentem z pewnoscia sobie ta naleznosc odbierze na drodze sadowej.

Niektorym sie udaje, ale proponowalbym nie patrzec "sasiadowi za plot" i pisac bzdur. Firme w Polsce prowadzi sie ciezko, wszedzie problemy i utrudnienia, kontrole itd. O ile pomysl na firme jest dobry, mozna jeszcze jakos wyjsc na swoje.
Jednak w wiekszosci przypadkow trzeba kombinowac jak kon pod gore, a juz na pewno ajencja nie jest dobrym pomyslem.

Ja bylem ajentem Żabki - wyszedlem ze wspolpracy z niewielkimi dlugami, zylem za to co zarabialem przez pare lat i nic mi nie brakowalo, ale uwierzcie mi - z perspektywy czasu byly to lata zmarnowane i nigdy drugi raz nie podejme sie bycia czyimkolwiek ajentem.

Ktos kiedys napisal - lepiej zamiatac chodniki 8 godzin dziennie za minimalna krajowa - jakosc zycia jest duzo lepsza i mozna widywac sie z rodzina, a po 8 godzinach powiedziec "do widzenia" i normalnie zyc jak czlowiek, bez telefonow, kontroli, stresu i myslenia o tym co sie akurat dzieje w pracy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.10.2014 10:52
W sieci żabka ajenci obecnie utrzymują ok. 3% marżę od miesięcznego obrotu sklepu. Te generują ok. 100 tyś. zł brutto oczywiście miesięcznie. Koszty min 3 pracowników (sklepy czynne od 6-22.00), księgowa, tel, opłata za wywóz śmieci itp. ok 10 tyś. zł Zysk marny albo wcale. Żabka to nie biznes to system wyzysku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.10.2014 14:51
Gość napisał
W sieci żabka ajenci obecnie utrzymują ok. 3% marżę od miesięcznego obrotu sklepu. Te generują ok. 100 tyś. zł brutto oczywiście miesięcznie. Koszty min 3 pracowników (sklepy czynne od 6-22.00), księgowa, tel, opłata za wywóz śmieci itp. ok 10 tyś. zł Zysk marny albo wcale. Żabka to nie biznes to system wyzysku.
100 tyś. zł? Nie chce mi sie w to wierzyc....
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.10.2014 15:22
Taka osiedlowa Zabka na pewno nie ma tyle utargu. Nie wierze w to. Chyba ze w centrum Warszawy i jest otwarta dzień i noc to może...
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.10.2014 12:47
potwierdzam żabka to pic na wode, trzeba podpisywac puste weksle, a oni licza chyba tylko na to ze ktos nie wyrobi targetów i zapłaci im kare, niestety :(
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.11.2014 11:30
Nie wszyscy ajenci są poszkodowani, bo grunt to wybrać biznes najbardziej odpowiedni dla siebie i dla swoich możliwości. Trzeba też zwracać uwagę na franczyzodawcę i na warunki jakie przedstawia. W przypadku Małpek wkład własny chyba nie jest wymagany. Poza tym mają oni w jednej z zakładek na malpkaexpress.pl dokładnie opisane warunki współpracy. Są też dane kontaktowe więc pewnie można zadzwonić i się dowiedzieć więcej szczegółów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.11.2014 13:49
U mnie na osiedlu powstał już trzeci carrefour expres. Chyba jednak taki interes jest opłacalny.
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.11.2014 14:52
no tak ale czy carefour to franczyza jak zabka czy nie ? bo ja nie jestem pewna co do tego ze to franczyza :) żabki to szajs jakich mało, dlatego że tak wykorzystuja pracowników nie kupuje tam już od dłuższego czasu bo nie warto wspierać takich firm.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 7:35
Ja kiedyś chciałam zostać ajentem Pepco ale się rozmyśliłam bo otworzyłam sklep internetowy. Myślę, że franczyzna się opłaca i jeśli masz kasę na wkład własny i towar to dasz radę;)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.1.2015 17:01
Jeśli chodzi o małpki, to część ajentów Żabek podjęła z nimi współpracę.

Na początku miało być pięknie i przez jakiś czas faktycznie było lepiej.

A potem wyszło jak zwykle - płacz i zgrzytanie zębów.

Franczyza to franczyza.

Żeby się bawić w poważną franczyzę trzeba dysponować dużym kapitałem i wchodzić we współpracę z odpowiednimi partnerami, a nie liczyć na cuda, że "wsadzę 5000 i będę żył jak król, prowadząc swój mały interesik".
Cytuj
Odpowiedź