• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Franczyza - czy się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Alvaro

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 12:47
W internecie można spotkać wiele ogłoszeń dotyczących franczyzy, żeby zostać ajentem Żabki, Małpki bądź otworzyć własny kiosk Ruchu. Czy taki biznes się opłaca? Wiąże się to chyba z wkładem własnym rzędu 10-15 tys. zł, pewnie ewentualnie kredytem kupieckim. Czy koszty szybko się zwracają i da się się wyjść co miesiąc na zysk chociaż 2 tysięcy dla siebie? Bo spotkałem się z niezbyt przychylnymi opiniami, ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 12:57
Jeśli chodzi o ajentów żabki była niemała afera z prokuraturą. Podobno firma oszukuje ajentów i ciężko jest wyjść na swoje, tym bardziej, że ajenci na początku zazwyczaj biorą kredyt, by ten wkład własny mieć. Z resztą - wygoogluj ŻABKA PROKURATOR, a znajdziesz więcej szczegółowych informacji na ten temat,
Cytuj
Caterina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 20:50
Znam osobiście ajentkę Ruchu, która prowadzi ten kiosk odkąd pamiętam, chyba jeszcze mała byłam jak ona już go prowadziła. Nigdy nie narzekała że jej się nie powodzi, wiec myślę, że nie zawsze ajenci są oszukiwani. Zależy jakie ma się umiejętności samodzielnego prowadzenia działalności i samoorganizacji. Pewnie zdarzają się oszustwa, ale chyba nie należy traktować tego jako regułę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.7.2014 9:34
A ja mam znajomych, którzy sa ajentami sklepu z ciuchami -jednej z sieciówek, i nieźle im się biznes kreci. Poczytaj co najlepiej wziąć we franczyzę i próbuj.
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:13
Jakby tak źle sie było z ajentami żabki dogadać to nie było ich na każdym kroku. A jest od tylu lat i nieźle sobie radzi, także może czasem ktoś cos zle prowadzi, źle zrobi, ma w złym miejscu. A to rozwiązanie jest dobre, bo mozna dosc szybko i mniej stresowo zacząć biznes. Ciekawy jestem czy to sie otwiera na jakis czas, np. umowa na 2 lata z możliwością przedłużenia. Ktoś się może orientuje?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:32
zalezy jaka żabka sie nie opłaca i to strasznie bo na poczatku kolega musiał podpisac jakis weksel bez kwoty i na tym tylko stracil, ciagle go cisneli aż sam zrezygnował bo nie było sensu prowadzic takiego biznesu, teraz jeździ na icarze
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:54
To chyba zależy od tego w jakim miejscu znajduje się dany lokal, znam kobietę, która w naszej miejscowości prowadzi kiosku Ruchu od zawsze i z tego co widzę dobrze jej się powodzi, ale miejscowość dalej kiosk jest co chwilę okradany.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 23:04
uważam, że się opłaca. chociaż zależy od miejsca i od renomy firmy. własnie pod tym względem franczyza jest opłacalna - dana firma ma już reklamę, opinię itp. nie trzeba się o to martwić, bo to już jest, co innego jak się samemu otwiera mały osiedlowy sklepik o którym nikt nie wie i nie ma opinii.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:41
też myślę, że to praktycznie gotowizna, którą należy tylko dobrze prowadzić. Nie ma co ukrywać, każdy biznes wymaga wkładu własnego, a w przypadku franczyzy firma jest już zazwyczaj rozreklamowana, ma swoich zwolenników i nie ma szans na niepowodzenie. inna sprawa że dochody mogą być ograniczone, ale nie przesadzajmy - w nowo założonym biznesie też od razu nie będzie kokosów.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 14:28
Mała Mi napisał
też myślę, że to praktycznie gotowizna, którą należy tylko dobrze prowadzić. Nie ma co ukrywać, każdy biznes wymaga wkładu własnego, a w przypadku franczyzy firma jest już zazwyczaj rozreklamowana, ma swoich zwolenników i nie ma szans na niepowodzenie. inna sprawa że dochody mogą być ograniczone, ale nie przesadzajmy - w nowo założonym biznesie też od razu nie będzie kokosów.
Mała Mi napisał
też myślę, że to praktycznie gotowizna, którą należy tylko dobrze prowadzić. Nie ma co ukrywać, każdy biznes wymaga wkładu własnego, a w przypadku franczyzy firma jest już zazwyczaj rozreklamowana, ma swoich zwolenników i nie ma szans na niepowodzenie. inna sprawa że dochody mogą być ograniczone, ale nie przesadzajmy - w nowo założonym biznesie też od razu nie będzie kokosów.


Dokładnie masz gotową wizję rozwoju i tego co i jak będziesz robić. Jedynym wyznacznikiem sukcesu może być miejsce. Weźmy pod uwagę na przykład żabkę, gdzieś na skraju miasta będzie miała mniejsze obroty niż w centrum powiedzmy Warszawy.
Cytuj
Odpowiedź