• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Franczyza - czy się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
peter

Niezarejestrowani

24.11.2016 15:28
Tukalski_T napisał
FranciszekG napisał

tak, to praktyczne przygotowanie to właśnie fajne, rozbudowane szkolenia, bo jeżeli ktoś myśli, że nauczy się prowadzić biznes w weekend, do grubo się myli...

Bardzo dobre szkolenia łączą w sobie treści merytoryczne przeplatane praktycznym podejściem do tematu. Wtedy poznajemy tajniki działalności biznesu naprawdę od podstaw, a gdy mamy możliwość również pracy na każdym ze stanowisk, przykładowo w takim sklepie, to później wiem już co i jak wygląda i czego wymagać od pracownika na danym stanowisku

Nieoceniona wiedza. Niestety ale należy się liczyć z tym, że dowodząc jakąś placówką musimy mieć pojęcie o wszystkim. Każdy poszczególny dział pracowników musi mieć w nas oparcie dlatego też dobrze gdy i my mamy takie oparcie w kimś innym.
Tukalski_T napisał

FranciszekG napisał

no jasne, tak samo jak liczymy na lojalność franzczyzodawcy i to, że nie chce z nas tylko wycisnąć jak najwięcej kasy, tak samo i my, gdy mamy opórcz celu zarobkowego jeszcze chęć rozwoju w firmie, ktora nas inspiruje możemy oczekiwać dobrych rezultatów współpracy

To jest najważniejsze, abyśmy weszli właśnie w taki partnerski układ, gdzie są szanowane i pielęgnowane pewne wartości, a nie jedynie chęć natychmiastowego wzbogacania się.

Wzajemna inspiracja i współpraca to bez wątpienia podstawowe filary dobrego biznesu. Tylko niestety niewiele firm może się pochwalić takim podejściem. Dlatego właśnie ja stawiam na franczyzę chociaż i w tym temacie niejedna firma potrafi zostawić nas samych ze swoimi problemami. Dlatego warto wybrać kogoś kto jest już sprawdzony i dobrze działa na naszym rynku od dawna.
Tukalski_T napisał

FranciszekG napisał

no oprócz Inter są jeszcze ich markety budowlane, Brocomarche i z tego co się orientuję to nawet mają własne stacje benzynowe, ale nie wiem czy w PL

Sporo marketów budowlanych powstaje w ostatnich latach i może być to całkiem ciekawy pomysł na biznes, szczególnie dla mężczyzn, bo jednak kobiety rzadko kiedy interesują się żywo budowlanką. Co do stacji to jest ich całkiem sporo, biorąc pod uwagę liczbę marketów, a i paliwo dobrej jakość. Ciekawy pomysł na rozszerzenie swojej działalności w Grupie Muszkieterów

W grupie Muszkieterów podoba mi się bardzo innowacyjność i wychodzenie na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów zdobywając ich uznanie. Ostatnio coraz częściej spotykam się z tym, że ich sklepy - zarówno budowlane jak i spożywcze - mają myjnie nieopodal i bardzo mi się to podoba. Ciekawe jaki jest koszt postawienia takiej myjni przy sklepie i czy wymaga to od nas dużo wysiłku związanego z pozwoleniami itp.
Cytuj
intermarche_kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2016 18:05
Witam,


Tukalski_T napisał

Chciałem zapytać właśnie o kwestię finansową. Czy kwotę potrzebną na rozpoczęcie działalności muszę zapewnić w pełni ze swojego kapitału, czy można także liczyć na Państwa pomoc w zakresie źródeł finansowania?


przy inwestycji wymagany jest aport w wysokości min. 20% kosztów inwestycji, czyli ok 400 tyś zł,
Grupa Muszkieterów może także pomóc w zdobyciu środków na inwestycję



peter napisał

W grupie Muszkieterów podoba mi się bardzo innowacyjność i wychodzenie na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów zdobywając ich uznanie. Ostatnio coraz częściej spotykam się z tym, że ich sklepy - zarówno budowlane jak i spożywcze - mają myjnie nieopodal i bardzo mi się to podoba. Ciekawe jaki jest koszt postawienia takiej myjni przy sklepie i czy wymaga to od nas dużo wysiłku związanego z pozwoleniami itp.


o dobrze obranej ścieżce rozwoju i planach Grupy Muszkieterów świadczą m.in. obroty Grupy, jak także roczna ilość nowych otwarć



Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.11.2016 19:34
peter napisał

Nieoceniona wiedza. Niestety ale należy się liczyć z tym, że dowodząc jakąś placówką musimy mieć pojęcie o wszystkim. Każdy poszczególny dział pracowników musi mieć w nas oparcie dlatego też dobrze gdy i my mamy takie oparcie w kimś innym.

Wiadomo też, że nasze prawo nie należy do najprostszych więc warto też zaznaczyć w tym sektorze pozytywny wpływ franczyzodawcy jako jednostki, która bardzo dobrze zna zagadnienia w których będziemy się niejako poruszać jako franczyzobiorca podczas prowadzenia biznesu. Czasem jeden telefon z pytaniem może ustrzec nas od poważnych problemów.
peter napisał

Wzajemna inspiracja i współpraca to bez wątpienia podstawowe filary dobrego biznesu. Tylko niestety niewiele firm może się pochwalić takim podejściem. Dlatego właśnie ja stawiam na franczyzę chociaż i w tym temacie niejedna firma potrafi zostawić nas samych ze swoimi problemami. Dlatego warto wybrać kogoś kto jest już sprawdzony i dobrze działa na naszym rynku od dawna.

Myślę, że nie tylko na naszym rynku, ale też na rynkach zagranicznych, bo tak ugruntowana marka z pewnością posiada solidne filary skoro zaufano jej także w innych krajach. Ważne jest też aby faktycznie utożsamiać się z wartościami Grupy
peter napisał

W grupie Muszkieterów podoba mi się bardzo innowacyjność i wychodzenie na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów zdobywając ich uznanie. Ostatnio coraz częściej spotykam się z tym, że ich sklepy - zarówno budowlane jak i spożywcze - mają myjnie nieopodal i bardzo mi się to podoba. Ciekawe jaki jest koszt postawienia takiej myjni przy sklepie i czy wymaga to od nas dużo wysiłku związanego z pozwoleniami itp.

Również spotkałem się z takimi myjniami. Bardzo dobre podejście biznesowe, bo wychodzi na przeciw klientom. Możemy w jednym miejscu zrobić zakupy i zatankować oraz umyć auto. Co do myjni to koszta są dość spore, a i pozwolenia niestety też są potrzebne z kilku instytucji. Wiadomo, zanieczyszczenie i ścieki. Jednak słyszałem, że można uzyskać dofinansowania na ten cel i wtedy przy sklepie posiadać pełną infrastrukturę zakupowo usługową :)
Cytuj
FranciszekG

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.12.2016 23:08
Tukalski_T napisał

Bardzo dobre szkolenia łączą w sobie treści merytoryczne przeplatane praktycznym podejściem do tematu. Wtedy poznajemy tajniki działalności biznesu naprawdę od podstaw, a gdy mamy możliwość również pracy na każdym ze stanowisk, przykładowo w takim sklepie, to później wiem już co i jak wygląda i czego wymagać od pracownika na danym stanowisku

To jest bardzo rozsądne podejście - nie ma prektyk bez teorii i nie ma teorii bez praktyki
Tukalski_T napisał

To jest najważniejsze, abyśmy weszli właśnie w taki partnerski układ, gdzie są szanowane i pielęgnowane pewne wartości, a nie jedynie chęć natychmiastowego wzbogacania się.

O ile więcej jest zaangażowania w pracę, gdy czujemy, że mamy na coś wpływ i nasze zdanie ma znaczenie, czyż nie?
Tukalski_T napisał

Sporo marketów budowlanych powstaje w ostatnich latach i może być to całkiem ciekawy pomysł na biznes, szczególnie dla mężczyzn, bo jednak kobiety rzadko kiedy interesują się żywo budowlanką. Co do stacji to jest ich całkiem sporo, biorąc pod uwagę liczbę marketów, a i paliwo dobrej jakość. Ciekawy pomysł na rozszerzenie swojej działalności w Grupie Muszkieterów

To prawda, kobiety może niechętnie wejdą w biznes budowlany, a mężczyźni może niekoniecznie w sklep spożywczo-przemysłowy, ale gdyby połączyć szyki i jako małżeństwo zajać się i jednym i drugim, to mógłby być ciekawy sposób na jednostkowy rozwój w diadzie małżeńskiej :)
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2016 19:40
FranciszekG napisał

To jest bardzo rozsądne podejście - nie ma prektyk bez teorii i nie ma teorii bez praktyki

Dokładnie tak, ale też trzeba pamiętać, że najważniejsze jest pytanie, zadawanie pytań o wszystko co przyjdzie nam na myśl, bo wtedy będziemy mieć jasność co do każdego zagadnienia.
FranciszekG napisał

O ile więcej jest zaangażowania w pracę, gdy czujemy, że mamy na coś wpływ i nasze zdanie ma znaczenie, czyż nie?

Oczywiście, że tak. Znacznie lepiej pracuje się w miejscu, w którym liczą się z nami niż tam, gdzie nie mamy nic do powiedzenia. Dziwię się, że niektórzy nie widzą w tym wartościowych rozwiązań i pozawalają na ignorancję wobec siebie, byleby tylko zarobić
FranciszekG napisał

To prawda, kobiety może niechętnie wejdą w biznes budowlany, a mężczyźni może niekoniecznie w sklep spożywczo-przemysłowy, ale gdyby połączyć szyki i jako małżeństwo zajać się i jednym i drugim, to mógłby być ciekawy sposób na jednostkowy rozwój w diadzie małżeńskiej :)

Pomysł świetny, zyski pewnie też byłby bardzo duże, ale inwestycja jednorazowo mogłaby nas przerosnąć. Jednak gdy jeden sklep będzie już działał i przynosił czysty zysk to czemu nie, można pomyśleć o rozszerzeniu działalności. Trzeba tylko znaleźć sobie Grupę, która ma w swojej ofercie sklepu z obydwu dziedzin
Cytuj
intermarche_kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2016 15:18
Witam,

Gość napisał
zdaje sie że jest cos na ten temat na http://polskafranczyza.pl/read.php?30,2 jest tam forum franczyza tzn franchising


na tym wątku także jestem aktywny i służę pomocą, ale równie dobrze mogą Państwo pytać mnie o franczyzę Grupy na tym forum




FranciszekG napisał

To prawda, kobiety może niechętnie wejdą w biznes budowlany, a mężczyźni może niekoniecznie w sklep spożywczo-przemysłowy, ale gdyby połączyć szyki i jako małżeństwo zajać się i jednym i drugim, to mógłby być ciekawy sposób na jednostkowy rozwój w diadzie małżeńskiej :)



Polityka Grupy Muszkieterów w zakresie franczyzy w przypadku sklepów Intermarche i Bricomarche jest podobna, zależy nam na tym, żeby był to biznes rodzinny, dlatego promujemy podejmowanie biznesu przez małżeństwa, ale też nie jest warunek


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.12.2016 13:36
intermarche_kuba napisał
Witam,
Polityka Grupy Muszkieterów w zakresie franczyzy w przypadku sklepów Intermarche i Bricomarche jest podobna, zależy nam na tym, żeby był to biznes rodzinny, dlatego promujemy podejmowanie biznesu przez małżeństwa, ale też nie jest warunek


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes

O a to ciekawe, że nawet są promowane takie pomysły. Przynajmniej praca nie poróżnia rodziny, bo małżonkowie wciąż działają wspólnie.
Cytuj
karo2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.1.2017 16:00
Dobranie partnera, który osiąga sukcesy na rynku międzynarodowym prawdopodobnie będzie dużo trudniejsze, głównie ze względu na wysokie wymagania stawiane franczyzobiorcom oraz duży wkład własny, który trzeba ponieść. Jeśli przejdzie się już przez te etapy, to zysk może już tylko pozytywnie nas zaskoczyć :)
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2017 8:36
karo2 napisał
Dobranie partnera, który osiąga sukcesy na rynku międzynarodowym prawdopodobnie będzie dużo trudniejsze, głównie ze względu na wysokie wymagania stawiane franczyzobiorcom oraz duży wkład własny, który trzeba ponieść. Jeśli przejdzie się już przez te etapy, to zysk może już tylko pozytywnie nas zaskoczyć :)

Wkład własny zawsze można oprzeć na kredycie, który uzupełni w pewnym stopniu Nasz własny posiadany kapitał. Wielu jest miedzynarodowych franczyzobiorców w różnych gałęziach rynku, myślę, że nie byłoby to takiem trudne, aby znaleźć odpowiedniego dla naszych potrzeb
Cytuj
intermarche_kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2017 22:37
Witam,

Tukalski_T napisał

O a to ciekawe, że nawet są promowane takie pomysły. Przynajmniej praca nie poróżnia rodziny, bo małżonkowie wciąż działają wspólnie.

inicjatywa i działanie rodzinne, zawsze będzie silniejsze niż jednostki, dlatego też Grupa preferuje taki model prowadzenia franczyzy


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Cytuj
Odpowiedź