• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Franczyza - czy się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2016 10:06
ola napisał
Gość napisał
Taka osiedlowa Zabka na pewno nie ma tyle utargu. Nie wierze w to. Chyba ze w centrum Warszawy i jest otwarta dzień i noc to może...

ja tez jestem była Ajentka sklepu ZABKA i co do miesiecznych obrotów to faktycznie 100tys sie wyciągnie czasem nawet więcej ,szkoda tylko że Ajent zarabia najmniej z tego wszystkiego ,czasem nawet wcale ehhhhh:/
Ja się przymierzam do franczyzy.Ja kto ajent nie zarabia nic ,skoro obroty miesięczne sa ok. 100000 zł.? Wytłumacz mi prosze jak sa rozlozone koszty i ile procentowo zarabia na na tym wszystkim franczyzobiorca? Coś chyba zmyslasz ?.Nie chcę konkretnie rozmawiać o żabce ale po prostu o zasadach funkcjonowania franczyzy.
Cytuj
vooYo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2016 16:39
Obroty obrotami ale jeszcze zatowarowanie oplaty pensja pracownika i duzo z tego pewnie nie zostaje. Tez znalem ajentke ktora na zabke narzekala. A pizzeria? Oplacalna? Znalazlem oferte Crazy Piramid Pizza wyroznia ja ksztalt pizzy -stozek i egipski wystroj. Co myslicie o takim pomysle? Tu stronw pizzerii http://www.piramidpizza.pl pisze tam o franczyzie no i widac jak wyglada pizzeria i jaki jest jej wystroj.
Cytuj
Lose yourself in the music.
Bursztyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 20:19
Bo wszystko zależy od popytu na towar z danego sklepu. Dla mnie warto się rozejrzeć po ofertach i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Moi znajomi ostatnio podpisali umowę franczyzowa z wytwórnia lodów. Jak na razie, po miesiącu wspÓłpracy są zadowoleni. Franczyza to nie tylko Żabka. ;)
Cytuj
FranciszekG

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.11.2016 23:19
Caterina napisał
myślę, że nie zawsze ajenci są oszukiwani. Zależy jakie ma się umiejętności samodzielnego prowadzenia działalności i samoorganizacji. Pewnie zdarzają się oszustwa, ale chyba nie należy traktować tego jako regułę.

też znam osobiście osoby, prowadzą sklepy franczyzowe i dobrze im idzie. wszystkie zależy od zaangażowania i tego, czy związali się z dobrą firmą
AudiMachina napisał
uważam, że się opłaca. chociaż zależy od miejsca i od renomy firmy. własnie pod tym względem franczyza jest opłacalna - dana firma ma już reklamę, opinię itp.

dokładnie, jeżeli juz decydujemy się podjąć umowę franczyzową, to warto samemu mieć zaufanie do danej marki, np do sklepu, w którym zawsze kupujemy i chcemy podjąć z nim współpracę. Inaczej, jeżeli sami nie czujemy, że marka jest wiarygodna raczej nic z tego nie wyjdzie

Mała Mi napisał
w nowo założonym biznesie też od razu nie będzie kokosów.

właśnie...w każdym biznesie jest prawdopodobieństwo tego, że firma szybko splajtuje, ale gdy wiążemy się z marką o długiej historii, najlepiej z oddziałami zagranicznymi, możemy mieć większą pewność powodzenia.
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2016 14:33
FranciszekG napisał

też znam osobiście osoby, prowadzą sklepy franczyzowe i dobrze im idzie. wszystkie zależy od zaangażowania i tego, czy związali się z dobrą firmą

Dobrze rozpoczęta współpraca to klucz do sukcesu. Najważniejsze według mnie jest dobranie sobie takiego partnera, który odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym i oferuje odpowiednie merytoryczne, ale też i praktyczne przygotowanie
FranciszekG napisał

dokładnie, jeżeli juz decydujemy się podjąć umowę franczyzową, to warto samemu mieć zaufanie do danej marki, np do sklepu, w którym zawsze kupujemy i chcemy podjąć z nim współpracę. Inaczej, jeżeli sami nie czujemy, że marka jest wiarygodna raczej nic z tego nie wyjdzie

To jest podstawa przy wyborze działalności i potem franczyzodawcy. Prowadząc dla przykładu market spożywczy firmy którą sami lubimy i szanujemy to z przyjemnością będziemy chcieli rozwijać nasz biznes i pomagać w rozwoju Grupy
FranciszekG napisał

właśnie...w każdym biznesie jest prawdopodobieństwo tego, że firma szybko splajtuje, ale gdy wiążemy się z marką o długiej historii, najlepiej z oddziałami zagranicznymi, możemy mieć większą pewność powodzenia.

Jeśli miałbym inwestować oszczędności swojego życia i dobierać jeszcze kredyt to zdecydowanie jedynie przy współpracy z kimś kto profesjonalnie podchodzi do tematu i działa wiele lat oraz posiada grono zadowolonych współpracowników. Przykładem takiego zagranicznego sklepu jest intermarche. Z tego co się orientuję to we Francji wiodą prym, a w Polsce powstaje coraz wiecej tych marketów
Cytuj
intermarche_kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.11.2016 18:11
Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.11.2016 18:16
intermarche_kuba napisał
Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.


Kuba,
Doradca online Intermarche

http://muszkieterowie.pl/wlasnybiznes

Witam,
Chciałem zapytać właśnie o kwestię finansową. Czy kwotę potrzebną na rozpoczęcie działalności muszę zapewnić w pełni ze swojego kapitału, czy można także liczyć na Państwa pomoc w zakresie źródeł finansowania?
Cytuj
grzegosh

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.11.2016 17:05
Mała Mi napisał
też myślę, że to praktycznie gotowizna, którą należy tylko dobrze prowadzić. Nie ma co ukrywać, każdy biznes wymaga wkładu własnego, a w przypadku franczyzy firma jest już zazwyczaj rozreklamowana, ma swoich zwolenników i nie ma szans na niepowodzenie. inna sprawa że dochody mogą być ograniczone, ale nie przesadzajmy - w nowo założonym biznesie też od razu nie będzie kokosów.

Wydaje m isię, że ryzyko jest zawsze, czyli szansa na niepowodzenie również. bo choćby dlatego, że obok wybudują kolejny np. supermarket i już obroty naturalnie spadną o połowę...

FranciszekG napisał

właśnie...w każdym biznesie jest prawdopodobieństwo tego, że firma szybko splajtuje, ale gdy wiążemy się z marką o długiej historii, najlepiej z oddziałami zagranicznymi, możemy mieć większą pewność powodzenia.

No ale czy w którymś modelu franczyzy jest tak, że w razie Twoich problemów finansowych franczyzodawca Cię uratuje? Przecież to Twoja firma i sam odpowiadasz za finanse.

Tukalski_T napisał

Dobrze rozpoczęta współpraca to klucz do sukcesu. Najważniejsze według mnie jest dobranie sobie takiego partnera, który odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym i oferuje odpowiednie merytoryczne, ale też i praktyczne przygotowanie

Czy na pewno musi to być firma z doświadczeniem międzynarodowym? Nasz rynek jest nieco inny niż np. niemiecki lub belgijski i nie zawsze te same modele się sprawdzają.
Cytuj
FranciszekG

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2016 0:41
Tukalski_T napisał

Dobrze rozpoczęta współpraca to klucz do sukcesu. Najważniejsze według mnie jest dobranie sobie takiego partnera, który odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym i oferuje odpowiednie merytoryczne, ale też i praktyczne przygotowanie

tak, to praktyczne przygotowanie to właśnie fajne, rozbudowane szkolenia, bo jeżeli ktoś myśli, że nauczy się prowadzić biznes w weekend, do grubo się myli...
Tukalski_T napisał

To jest podstawa przy wyborze działalności i potem franczyzodawcy. Prowadząc dla przykładu market spożywczy firmy którą sami lubimy i szanujemy to z przyjemnością będziemy chcieli rozwijać nasz biznes i pomagać w rozwoju Grupy

no jasne, tak samo jak liczymy na lojalność franzczyzodawcy i to, że nie chce z nas tylko wycisnąć jak najwięcej kasy, tak samo i my, gdy mamy opórcz celu zarobkowego jeszcze chęć rozwoju w firmie, ktora nas inspiruje możemy oczekiwać dobrych rezultatów współpracy

Tukalski_T napisał

Jeśli miałbym inwestować oszczędności swojego życia i dobierać jeszcze kredyt to zdecydowanie jedynie przy współpracy z kimś kto profesjonalnie podchodzi do tematu i działa wiele lat oraz posiada grono zadowolonych współpracowników. Przykładem takiego zagranicznego sklepu jest intermarche. Z tego co się orientuję to we Francji wiodą prym, a w Polsce powstaje coraz wiecej tych marketów

no oprócz Inter są jeszcze ich markety budowlane, Brocomarche i z tego co się orientuję to nawet mają własne stacje benzynowe, ale nie wiem czy w PL
Cytuj
Tukalski_T

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2016 19:11
FranciszekG napisał

tak, to praktyczne przygotowanie to właśnie fajne, rozbudowane szkolenia, bo jeżeli ktoś myśli, że nauczy się prowadzić biznes w weekend, do grubo się myli...

Bardzo dobre szkolenia łączą w sobie treści merytoryczne przeplatane praktycznym podejściem do tematu. Wtedy poznajemy tajniki działalności biznesu naprawdę od podstaw, a gdy mamy możliwość również pracy na każdym ze stanowisk, przykładowo w takim sklepie, to później wiem już co i jak wygląda i czego wymagać od pracownika na danym stanowisku
FranciszekG napisał

no jasne, tak samo jak liczymy na lojalność franzczyzodawcy i to, że nie chce z nas tylko wycisnąć jak najwięcej kasy, tak samo i my, gdy mamy opórcz celu zarobkowego jeszcze chęć rozwoju w firmie, ktora nas inspiruje możemy oczekiwać dobrych rezultatów współpracy

To jest najważniejsze, abyśmy weszli właśnie w taki partnerski układ, gdzie są szanowane i pielęgnowane pewne wartości, a nie jedynie chęć natychmiastowego wzbogacania się.
FranciszekG napisał

no oprócz Inter są jeszcze ich markety budowlane, Brocomarche i z tego co się orientuję to nawet mają własne stacje benzynowe, ale nie wiem czy w PL

Sporo marketów budowlanych powstaje w ostatnich latach i może być to całkiem ciekawy pomysł na biznes, szczególnie dla mężczyzn, bo jednak kobiety rzadko kiedy interesują się żywo budowlanką. Co do stacji to jest ich całkiem sporo, biorąc pod uwagę liczbę marketów, a i paliwo dobrej jakość. Ciekawy pomysł na rozszerzenie swojej działalności w Grupie Muszkieterów
Cytuj
Odpowiedź